Results 1 to 7 of 7

Thread: Подсилени позиции при вдигане на крик

  1. #1
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default Подсилени позиции при вдигане на крик

    Здравейте колеги, много време ме тормози едно нещо.
    Гледах позицийте в книгата за упътване на колата и са посочени, единствено страничните греди за вдигане с крик (обозначените места).
    Аз нямам смелост да работя на доверие на един крик и винаги искам да подложа или да пусна колата на подпора.
    Такива са и инструкцийте за крик(вдигане и оставяне на тежеста на подпора), поне може би непрофесионалните от хиляди левове.

    Има ли място и къде може да се подложи на колата, примерно да си разменя гумите предни/задни, без да въртя с резервната гума.

    Старата ми 145 имаше места за подлагане(означени), особено отпред, купих си и подпори който така и не съм използвал.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #2

    Default

    Отпред на моста има едно място с отвор отдолу, аз там слагам крика, а отзад където е обозначено-задницата не е тежка.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Отзад е обозначено само за крик 24см от подкалника на страничната греда.
    Не ми се иска да я оставям на крик.
    Една снимка не можах да открия с драскулки
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #4

    Default

    Работи с два крика.
    Първо повдигаш отзад със заводския.
    После слагаш отпред един хидравличен тип "бутилка" и няма да имаш проблеми.

    Пример

    Хидравличните изпускат мноого бавно (ако е нов няма да изпуска...) , а дори и да изпусне е достатъчно висок и колата няма да падне до земята.

    В метро бях виждал скоро хидравличен на добра цена и беше късичък, че ако вземеш някой твърде висок няма да можеш да го вкараш под колата.
    Last edited by dhtj; 29-11-2018 at 11:39.

  5. #5

    Default

    Работиш ли около колата винаги трябва да е на твърди опори, иначе рискуваш да умреш, криковете се чупят, кривят и изместват и падат бързо колите. Метал върху метал не е добра идея, пързаля се. Аз използвам дървени трупчета с диаметър около 20-25 см, поставям ги в близост до крика и отпускам крика така че да държат и крика и трупчето. Така колата е изключително стабилна и никога не може да падне.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Бутилковият изпуска, може би на 10мин с 1см.
    Този като количка, който имам за сега не изпуска.
    Явно няма много варианти
    Отпред мисля, че може на носача, но отзад ..
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Бутилковият изпуска, може би на 10мин с 1см.
    Този като количка, който имам за сега не изпуска.
    Явно няма много варианти
    Отпред мисля, че може на носача, но отзад ..
    E aко изпуска, ще го "припомпиш". Важното е че колата не може да падне и да се потроши, щото самия крик и в най-сгънато положение е поне 20см.
    За смяна на гуми става. За лежане под колата - недей.

    Аз имам един тип бутилка, много стар, тествал съм го нарочно да видя дали изпуска, един час оставих колата върху него и не беше мръднал.

    Иначе работя с подемник често, не съм вдигал 159ки, но от колите които съм вдигал има голям избор къде да се сложат лапите и си е съвсем безопасно, особено ако ползваш по-широко трупче. Единствените забранени зони са пода ( под педалите, примерно , там е тънка ламарина) и често декоративните прагове - най-външната страница на колата.

    Всичко друго става, навсякъде където видиш дебело желязо може. И на носачи съм вдигал, и на греди, и на шенкела...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •