Results 1 to 10 of 10

Thread: After Market Radio Harness - Въпрос

  1. #1

    Default After Market Radio Harness - Въпрос

    Здравейте колеги,

    Искам да сменя заводската система на 147 1,9 JTDm с aftermarket CD. Закупил съм Connects2 + кабел за свързване към въпросното CD (Pioneer), защото искам да запазя функциите на мулти волана,но на схемата има трети кабел - After market radio harness. Въпросът ми е за какво служи този кабел и трябва ли да го закупя? Прикачил съм и схемата.

    Благодаря Ви, предварително за отделеното време!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_1698.jpg  

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Ами до колкото виждам от схемата това е кабелът, който включваш в самото новo CD. Ако можеш да включиш заводските букси в него не ти трябва преход но се съмнявам да минеш без него
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Ами до колкото виждам от схемата това е кабелът, който включваш в самото новo CD. Ако можеш да включиш заводските букси в него не ти трябва преход но се съмнявам да минеш без него

    Да, този кабел е от самото CD. Забравих да допълня,че не е ново, а от близък,който няма да го употребява и ще го свали от старата му кола. Когато се върне в БГ ще се чуя с него за да го попитам. Предполагам,че след като е ползвано, ще има въпросния кабел. Просто вчера взех Connects2 и погледнах схемата. Останах изненадан и на пожар, реших да пусна темата. Май съм прибързал. Ако има допълнително нещо, ще драсна.

    Благодаря Ви за бързия отговор и отделено време, колега !
    Last edited by CuoreNero; 02-12-2018 at 22:44.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Този кабел винаги е комплект със CDто... Специфичен си е за марката/модела, като включваш конекта, само гледай по схемата в каква последователност се вклюва, че иначе не тръгваше, не епроблем, като я уцелиш ще тръгне, преди 4 години го слагах на 156 и не помня

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Travel_Mate View Post
    Този кабел винаги е комплект със CDто... Специфичен си е за марката/модела, като включваш конекта, само гледай по схемата в каква последователност се вклюва, че иначе не тръгваше, не епроблем, като я уцелиш ще тръгне, преди 4 години го слагах на 156 и не помня
    Утре ще сменим заводското и той също ми потвърди,че има този кабел. Само аз, трябва да имам останалото. Ще пиша ако има проблеми.

    Благодаря Ви за отговора, колега !

  6. #6

    Default

    Сега сложихме CD, но мулти волана не бачка. Излезна,че самото CD няма W/R конектор и затова не работи мулти волана. Дали има вариант чрез окабеляване да се добави конектор за жака?

    Надявам се някой да има идея дали това може да се получи и как.
    Last edited by CuoreNero; 07-12-2018 at 22:54.

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Може и да стане с нещо подобно

    https://www.eldibg.com/adapter-za-up...-ot-volana-uni

    Все пак е добре да го проучиш за конкретният модел CD
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Може и да стане с нещо подобно

    https://www.eldibg.com/adapter-za-up...-ot-volana-uni

    Все пак е добре да го проучиш за конкретният модел CD
    Благодаря, колега. Писах и на Авиател дали може да бъде вързан подобен конектор след като Pioneer-а е старичък (2014 модел) и няма W/R изход, но те ми отговориха, ме трябва да закупя просто ново. Със опция за управление от мулти волан.

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by CuoreNero View Post
    Благодаря, колега. Писах и на Авиател дали може да бъде вързан подобен конектор след като Pioneer-а е старичък (2014 модел) и няма W/R изход, но те ми отговориха, ме трябва да закупя просто ново. Със опция за управление от мулти волан.
    КОй модел на Пайнер вземаш, че да няма управление от волан? Помисли изобщо заслужава ли си сделката, нормалните модели на пайнер и 2004 си го имаха това

  10. #10

    Default

    Здравей, колега. Модела на Pioneer е MVH-170UBG. Идеята е,че беше останал от стара кола на мой близък. Има USB, като това е всичко, което ми трябваше... Но няма опция за управление от волана. Няма изход W/R, а на него за старата кола, не му е и трябвало. Можеше да мина късо, но... уви... Сега поръчах това: Pioneer MVH-S100UI - евтино, има опция за мулти волан, USB и дори поддържа връзка с iPhone, което е + за мен.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •