Results 1 to 10 of 10

Thread: Странна работа на парното ... 155 бензин

  1. #1
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default Странна работа на парното ... 155 бензин

    Здравейте колеги,
    давайте акъл какво да гледам или правя ...
    Накратко - откак застудя сериозно и ползвам парното на колата, имам следния проблем :
    Тръгвам сутрин, колата загрява нормално до работна темп. - съответно парното започва да духа топло (държа го на 25-26 градуса, според зависи).
    След известно време нормана работа обаче, парното започва да духа хладно (не точно студено) и не започва да духа топло докато не шибна температурата на климатроника на HIGH ... Тогава пък започва да духа наистина горещо...
    Като върна една степен надолу (т.е. на 32 градуса) парното започва да духа топличко (да, точно топличко, не повече).

    На какво може да се дължи това, и какво да направя за да се нормализира климата в колата?
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  2. #2

    Default

    Имах подобен проблем,но с 166-та,датчика до контактния ключ беше пълен с прахоляк и всякакви гадории.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  3. #3
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Отврих, почистих - и аз за това се сетих, но ефект нямаше ...
    Освен самия датчик да лъже климатроника ?!?
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #4
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Отврих, почистих - и аз за това се сетих, но ефект нямаше ...
    Освен самия датчик да лъже климатроника ?!?
    Климатроник... Подържа зададената температура демек...
    Като го настроиш на 25 градуса какво трябва да се случи!?
    Ако в купето е по-студено, започва да вее с максимална топлина а като достигне желаната, намаля вентилатора... Ако е по-топло в купето от 25, запуска компресора и вее ама студ...

    Да не се окаже, че всичко е наред един вид...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #5
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Абе да ти кажа ... в купето си става студено, но топло не духа... Започва да духа едва когато го сложа принудително на HIGH.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  6. #6
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Както каза Мимо щом има климатроник има и регулиране на температурата. Ако след достигане на желаната не се справя да я поддържа следователно има проблем с управлението или някоя клапа или вентил на водата. Не съм сигурен дали тези с климатроник имат кранче на водата или се управляват по въздух.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  7. #7

    Default

    Когато е на HIGH датчика в купето не играе,аз все си мисля че там ти е проблема.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Pirdop
    Posts
    43

    Default

    Има един ставно / пружинен механизъм на кранчето на парното, ако е сменяно кранчето залагам че новото не е закачено както трябва, и се бъзика, на мен ми отне доста време докато го закача правилно, и сега според мен не ти отваря напълно топлата течност.

  9. #9
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Quote Originally Posted by nedko87 View Post
    Както каза Мимо щом има климатроник има и регулиране на температурата. Ако след достигане на желаната не се справя да я поддържа следователно има проблем с управлението или някоя клапа или вентил на водата. Не съм сигурен дали тези с климатроник имат кранче на водата или се управляват по въздух.
    Тука говорим за абсолютно ръчно настройване на температура и сила на духане ... никога не си държа системата на "auto"...

    Quote Originally Posted by Uner View Post
    Има един ставно / пружинен механизъм на кранчето на парното, ако е сменяно кранчето залагам че новото не е закачено както трябва, и се бъзика, на мен ми отне доста време докато го закача правилно, и сега според мен не ти отваря напълно топлата течност.
    Мисля,че откакто това нещо е станало кола, нищо не е пипано по отоплението ... макар че може и да не знам дали е пипано де ...
    Но тоя проблем го имам от миналата година, а не откакто взех колата (2007-ма) ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  10. #10
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    И при мен има подобно поведение на климатроника, а крана на парното вътре съм го откачил от управлението и аз го пускам зимата и спирам лятото.
    Преминаване в режим AUTO откоригира проблема, дотам че когато ръчно слизаш от Hi, през 32,31 и надолу на около 26 примерно започва да охлажда въздуха, да не е горещ като на Hi.
    Реално това е настройка на клапите на климатроника. Годините, износването и неговия алгоритъм на адаптация са резултат на това поведение.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •