Results 1 to 4 of 4

Thread: Температура 159 2.4 JDTM

  1. #1
    Младши алфист dopeass's Avatar
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    София
    Posts
    6

    Default Температура 159 2.4 JDTM

    Привет на всички!
    В началото на месеца станах собственик на АР 159 2.4 JDTM. Това ми е първият дизелов автомобил и още се нагаждаме. В събота забелязах че температурата на колата не е наред (поне според мен). Маршрута ми беше около 10 км градско и по средата температурата беше 60-65 градуса. По-късно на извънградско когато колата беше на 90 градуса, но при отпускане на газта падаше на 80. Та въпроса ми е дали това е нормално поведение или има проблем с някой компонент.
    Благодаря
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDM Ti 210 понита

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Това с бавното загряване е нормално при жтд моторите. Моята стига 90гр при 10-15мин градско спокойно каране през зимата, но някой версии имат калорифер (тогава времето за затопляне е горе долу наполовина).
    Това с падането на градусите обаче не е съвсем нормално. Вероятно термостата не работи коректно. Пипни горния маркуч на радиатора. Не трябва да е топъл до достигане на 90градуса.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3

    Default

    Моята си седи на 90 градуса, но като попадна в задръстване и съм набримчил парното пада под 90, може би 81-2 градуса и като потегля пак си вдига на 90. Но това е само като съм надул парното над 24-25 градуса на фул ауто.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  4. #4
    Младши алфист dopeass's Avatar
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    София
    Posts
    6

    Default

    Благодаря за съветите момчета. Събота ще погледна какво е положението
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDM Ti 210 понита

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •