Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Проблем с хидравликата ???

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не говорим за модели от миналия век. Говорим за модела АР 159 при който съществуват модификации, като моята например, които са оборудвани с най-обикновено казанче, каквото се ползва при 156, 166 и пр.
    Останалата част от системата (помпа и рейка) по същество са идентични.
    Разликата е в отсъствието на каквито и да било ядове с тази космическа клапано-цедка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17

    Default

    Е, не споря с никого за нищо както отбелязах.

    Може да има и с по-опростени "космически" казанчета.

    Ето какъв е бил проблемът и как е бил решен: https://www.alfaowner.com/Forum/alfa...ring-pump.html
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Очевидно съществува някаква конструктивна недомислица.
    Не е нормално да счупиш помпа заради едно казанче.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Е, купи/наеми си 35 годишна такава безпроблемна и дерзай...

    Ясно ни е "как е било едно време".
    Ясно ни е и че "жените бяха с естествени ц**и, ама сега всичко е изкуствено...

    Казанчето по спомен беше 74-78 лева.

    Абсолютно по нищо не се различава от оригиналното.При първоначалното обезвъздушаване на хидравличната течност докато излезе въздуха от рейката течността се пени като при развалена/пробита рейка или развалена цедка-клапанче.

    В един от форумните сервизи ми казаха, че първоначално за около 12-16 месеца са се опитвали да чистят цедката, но повечето пъти и имало ядец и дори и да е имало успех е бил само временно закрепване на положението.

    В един момент са започнали да сменят казанче, разглобили/разрязали са старите казанчета и са видели че при проблемно казанче рядко проблемът е само в запушена цедка.

    Сега който има само и единствено запушена цедка, не му се харчат 70-80 лева и може да я почисти "печели" около 74-80 лева, като смяната на течността е задължителна дори при почистване.

    При всички случаи обаче при появил се проблем дори почистена цедката на казанчето не се знае кога ще даде същият проблем...Ако сте в близо до местодомуването на 159-ката добре, ако обаче сте на другият край на България или в чужбина, особено в чужбина яко ще правите €€€ ...

    Ако успеете да съсипете и друга част на кормилната рейка тогава още повече €€€€...

    Аз предпочитам не да чакам проблемите да се появят, а да действам превантивно преди да се появят.
    Не знам защо така с бутоните влизаш... Не ме разбра нещо, аз не се оплаквам казвам, че цялата хидравлика е тъпотия, като изпълнение и не е надеждна, това е
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #20
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не говорим за модели от миналия век. Говорим за модела АР 159 при който съществуват модификации, като моята например, които са оборудвани с най-обикновено казанче, каквото се ползва при 156, 166 и пр.
    Останалата част от системата (помпа и рейка) по същество са идентични.
    Разликата е в отсъствието на каквито и да било ядове с тази космическа клапано-цедка.
    Твоята 1.8 е с казанче точно като на 2.2JTS и 2.4 JTD.
    Докато 1.9 JTD е с казанче като на 3.2 JTS.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Цедката се замърсява и пропускливостта се прецаква. В никакъв случай не я премахвай. Взимаш чисто ново казанче, слагаш зелена хидравлична течност и би трябвало да се реши проблема.
    Днес смених казанчето с ново и старата течност със зелена,за сега проблема ми е решен(надявам се и за напред),няма виене,скърцане за което много благодаря

  7. #22
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Цедката се замърсява и пропускливостта се прецаква. В никакъв случай не я премахвай. Взимаш чисто ново казанче, слагаш зелена хидравлична течност и би трябвало да се реши проблема.
    Защо със зелена бе готин...и с червена става.......за другото си прав.....с тая зелена течност при опелите си промихте мозъците...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Пуках маркуча за високо налгане и налях за проба МХЛ32, защото имам добри впечатления от това хидравлично масло, нищо че е българско и струва около 5 лв./л.

    Не наблюдавах никакви нередности с хидравликата.

    Само притеснението, че може да се окаже прекалено гъсто при много ниски температури, ме накара да го сменя с Tutela GI-R.

    След смяната, не забелязвам разлика в работата на системата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •