Results 1 to 7 of 7

Thread: Проблем със съединителя 156 1.9 жтд

  1. #1

    Default Проблем със съединителя 156 1.9 жтд

    Добър ден, ще обясня проблема си малко по подробно защото може би не е нещо много сериозно. Значи колата не беше палена от август месец вчера се качих натиснах съединителя и я запалих работи около час, час и нещо загря двигателя всичко точно след това я оставих около 2 часа загасена (обяснявам го защото сега температурите са минусови) след това като запалих колата при натискането на съединителя педала потъна не до дъно, но остана долу. когато повдигна педала от долу той щраква и остава в горна позиция (има голям свободен ход) при запален двигател когато натисна педала до дъното не може да включи предавка и при натискането на лоста колата се мърда, когато при загасен двигател, когато включа на скорост и запаля колата при отпускането на педала тя пак потегля, но не може да изключи от скорост. Та питането ми е следното, къде може да е проблема някъде в кутията (притискател феродов диск аксиалния лагер) или нещо по жилото да се е откачило или саморегулиращия механизъм.
    Благодаря предварително и се извинявам за малко по-дългото и подробно обяснение.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Има вероятност да се е счупила пружината в помпата на педала.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Този модел с маслен съединител ли е? Нямам допълнително казанче за течност за съединителя има само за хидравликата и спирачките. Освен да взема от спирачките не знам.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by tanislav23 View Post
    Този модел с маслен съединител ли е? Нямам допълнително казанче за течност за съединителя има само за хидравликата и спирачките. Освен да взема от спирачките не знам.
    Общо е
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default


    Колега долей спирачна течност в казанчето на спирачките до максимум и обезвъздуши системата на съединитела от цилиндъра на ск.кутия ,ако не си с лагер помпа
    При всички случаи трябва да се обезвъздуши като за начало
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Simeon_123 View Post
    Колега долей спирачна течност в казанчето на спирачките до максимум и обезвъздуши системата на съединитела от цилиндъра на ск.кутия ,ако не си с лагер помпа
    При всички случаи трябва да се обезвъздуши като за начало
    Спирачната течност е на максимум така както беше и преди нямам загуба на течност, но ще го потърся къде е този цилиндър.

    ---------- Post added at 09:02 ---------- Previous post was at 09:01 ----------

    Можете ли да ми препоръчате сервиз в Пловдив колата остана там. Благодаря.

  7. #7
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •