Results 1 to 7 of 7

Thread: Проблеми с токовете предполагам

  1. #1

    Exclamation Проблеми с токовете предполагам

    Здравейте колеги , колата е 156-ца 2.4 136 коня.
    Този проблем никога не ми се е мяркал пред очите и не намирам тема свързана с него .
    И така , днес имах задачка за около 20-на км , колата поседя около час , два , и след като се качих да запаля таблото светна при контакт , и веднага при второто завъртане за запалване , всичко изгасна , нямаше грам ток по колата , чудех се 1 , 2 мин какво става , нямаше ток при повторно въртене ама грам , зачаках я малко и след това опитах пак и отново светна таблото при контакт , след това отново всичко изгасна при опит за запалване , реших че трябва да я бутна за да запаля и да се прибера , тръгнах към града и се отбих да заредя , направи ми същия номер и се засрамих пред бензинджията , едвам я избутахме 2-мата .
    След като се прибрах опитах отново същата процедура и колата запали без проблем , вечерта пак опитах и отново нямаше проблем , та мисълта ми е какво може да предизвика това изгасване на целия ток при запалване и защо проблемът се разреши от самосебе си ?
    Някой ако се е сблъсквал да пише , за да не се налага да се бута пак .

  2. #2

    Default

    Затегни клемата на акумулатора.

  3. #3
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Обърни внимание на клемите на акумулатора за окисление, особено плюсовата. Не е лошо да замериш и напрежението на акумулатора.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  4. #4

    Default

    Клемите. Преди месец 147 така внезапно ми "онемя" - не ток, не нищо. Остъргах (изчистих, айде, ама си е стъргане) с нож. Леко, разбира се. И се оправи. Нямам и на идея защо е станало така, но така се оправи - демонтирах го, стъргах леко клемите и го върнах обратно. Не знам до колко е правилно да се прави, но това направих и това помогна.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ако не се оправи с почистване на клемите на акумулатора, причината най-вероятно е в ел. връзката между скоростната кутия и купето.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    На мен ми се случи такова нещо при стар акумулатор. Тръгнах да пътувам и колата просто не запали.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  7. #7

    Default

    От клемите е колеги , забравих да напиша още на същия ден ги проверих , болта на плюсовата ми се беше скъсал и се е държало на таратанци , ту е палела ту не , смених го и няма проблеми , благодаря за коментарите дано бъде полезна темата за някои

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •