Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: AR 159 фабричен ксенон отзиви?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    81

    Default AR 159 фабричен ксенон отзиви?

    Здравейте колеги,

    Моля тези от вас, които са оборудвани с фабричен ксенон да дадат отзиви. Аз съм с фабричен, ей моя пусти му не свети и тва е. Дали са ми нагоряли рефлекторите отзад, това не знам и в по-топли дни бих свалил фаровете да видя, но все пак да питам как е при другите. Сега сложих 6000к крушки и пак така. Даже вчера спряхме с друга 159-ка с китайски ксенон едно до друго...и тоя приятел вика...хич не свети?

    Та моля за отзиви

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Нагорели са ти рефлекторите вероятно. Варианта е да извадиш фаровете и лупите от фаровете. Разглобяваш лупите и вадиш рефлетора от тях. После пращаш рефлектора за рециклиране в Стрелча, след 2седмици ще си получиш обратно, ще ти излезе 50-60лв, сглобяваш обратно газ. През това време можеш да почистиш, шкурнеш, полираш и лакираш "стъклата" на фаровете външно. Общо взето това е рециклирането. Ефекта след това се доближава до заводския вид. Върни си оригиналните 4300К ксенонови крушки, сините (5000-6500К) в мъгла или мокро са ужас.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Нагорели са ти рефлекторите вероятно. Варианта е да извадиш фаровете и лупите от фаровете. Разглобяваш лупите и вадиш рефлетора от тях. После пращаш рефлектора за рециклиране в Стрелча, след 2седмици ще си получиш обратно, ще ти излезе 50-60лв, сглобяваш обратно газ. През това време можеш да почистиш, шкурнеш, полираш и лакираш "стъклата" на фаровете външно. Общо взето това е рециклирането. Ефекта след това се доближава до заводския вид. Върни си оригиналните 4300К ксенонови крушки, сините (5000-6500К) в мъгла или мокро са ужас.
    Оф и аз така си мисля. Сега е малко студено за махане на бронята, но ще проверя как са рефлекторите
    Last edited by GAlt; 11-12-2018 at 13:44.

  4. #4

    Default

    Колегите вадят само фаровете и така вадят отражателите.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Трябва да оправиш рефлекторите на лупите. 159ките имат жестоки фарове Качвам снимка на моите при къси светлини. Не са фабричен ксенон, но и твоите с читави рефлектори могат да светят така.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 66411D7C-ADA9-4425-B03B-6E0EE0B4F6B9.jpg  

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Колегите вадят само фаровете и така вадят отражателите.
    Е как ще отвия долния болт на фара?

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    Трябва да оправиш рефлекторите на лупите. 159ките имат жестоки фарове Качвам снимка на моите при къси светлини. Не са фабричен ксенон, но и твоите с читави рефлектори могат да светят така.
    Ти ме уби с тия фарове направо....аз значи трябва да се погрижа, че скоро ще ослепея с мойте хахаха

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не е невъзможно да се демонтират рефлекторите без да се демонтират фаровете, но това си е упражнение за напреднали гинеколози и няма никакъв смисъл от него при положение, че бронята се сваля за 10 минути.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Има нещо, което трябва да се вземе под внимание, при снимки на фарове. Ако е много тъмно фаровете светят добре, но ако е сумрак или ръми дъжд нещата изглеждат доста по-зле.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Като се постопли на пролет ще ги пращам и аз за рециклиране. С ксенон съм и да не кажа, че почти нищо не се вижда. Даже колите зад мен се вижда колко по-силно осветяват.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by Gogata View Post
    Като се постопли на пролет ще ги пращам и аз за рециклиране. С ксенон съм и да не кажа, че почти нищо не се вижда. Даже колите зад мен се вижда колко по-силно осветяват.
    Същата работа...

  11. #11
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by Gogata View Post
    Като се постопли на пролет ще ги пращам и аз за рециклиране. С ксенон съм и да не кажа, че почти нищо не се вижда. Даже колите зад мен се вижда колко по-силно осветяват.
    Ела при мен да ги излекувам тези фарове !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    81

    Default

    Ъпдейт на проблема с фаровете - РЕШЕН! Значи свалих единия фар с идеята да видя колко точно е изгорял 10 годишния ми фар и да си направя сметка, кога горе долу ще са ми готови рефлекторите от Ерертлак...и изненада, няма нищо нагоряло. Така, избърсах рефлекторите с меко парцалче без да се натиска и имаше нещо като прах върху тях. След това понеже видях, че и лупата е в същото състояние, при нея вече с препарат за стъкла се действа и накрая си видях ръката през нея , страхотно викам си, сега и другия....сглобяване... и изведнъж дори и на мокрото прогледнах...тая кола е можела да свети. Така, че който се чуди да действа смело

  13. #13
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Честито, лесно си се отървал. Досега само веднъж съм попадал на фарове имащи нужда от почистване, другите все тотал.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #14
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Моите бяха само прашни, но говоря за лупи на нормални крушки, а не ксенон.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Факт е, че почти невидимото с просто око запрашаване води до драстична деградация в работата на фаровете. Особено ксеноновите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •