Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47

Thread: AR 159 фабричен ксенон отзиви?

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    12,56 е ниско за на работещ мотор, назависимо от състоянието на акумулатора. Дори при фирясал акумулатор, би трябвало да мериш по-високо напрежение.

    Ако ти е вярно измерването, следва да търсиш проблем с алтернатор или ремък.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32

    Default

    ЕКО +1

    Точно днес замерих на моята на плюсова/минусова клема напрежението с едно зарядно което си купих преди 2 месеца и без захранване от мрежа работи само като измервател на напрежение, а то при мен на празни обороти - около 800/830 при клеми на акумулатор показа зареждане на новият ми акумулатор с 14.1 волта, като на 10-на секунди качваше на 14.2 волта и отново падаше на 14.1 волта при околна температура около 0.5 - 1 градус над нулата.

    Мерих за да видя относително какво е моментното състоянието на алтернатора.
    Last edited by alfa racer GTA; 21-12-2018 at 22:24.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    ЕКО +1

    Точно днес замерих на моята на плюсова/минусова клема напрежението с едно зарядно което си купих преди 2 месеца и без захранване от мрежа работи само като измервател на напрежение, а то при мен на празни обороти - около 800/830 при клеми на акумулатор показа зареждане на новият ми акумулатор с 14.1 волта, като на 10-на секунди качваше на 14.2 волта и отново падаше на 14.1 волта при околна температура около 0.5 - 1 градус над нулата.

    Мерих за да видя относително какво е моментното състоянието на алтернатора.
    Никога не съм имал кола, дето на празен ход да зарежда до 14, на обороти да, но на празен не... иначе и моята на обороти качва до 14 и нещо... Но сутрин не палена в студа си е на 11,8V... (сложих си китайско USB зарядно с волтметър в жабката, кой идиот дизайнер е сложил запалката на майната си, да се оплетеш в кабели)
    Тайно се надявах ксенона да има защита и на малко V да не тръгва десния (slave) ама изпари ми се надеждата, в моята коледа не стават чудеса, утре разглобявам и квото излезе, части след празниците, щото в Русе баласти няма.
    Вместо да ходя да пия греяно вино с овча пастърма в Букурещ, ще мръзна в канала
    Весели празници на всички
    Last edited by Travel_Mate; 21-12-2018 at 23:25.

  4. #34
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ако вдигнеш леко обороти та напрежението да достигне към 14V и тогава пуснеш фаровете, пак ли не се пали проблемният?


    Quote Originally Posted by Travel_Mate View Post
    Кабела ми има ключе, слагам го на пин 12, доста се мъчи да се върже и накрая писва, че не може, ама може и аз да бях изнервен снощи, утре пак ще пробвам, преди да чупя
    И към левия ли не може да се върже?
    Last edited by ecotronic; 21-12-2018 at 23:55.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #35
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако вдигнеш леко обороти та напрежението да достигне към 14V и тогава пуснеш фаровете, пак ли не се пали проблемният?




    И към левия ли не може да се върже?
    И към 2та не се връзва, но бях бая изнервен и може да съм недогледал нещо, утре сутрин пак ще пробвам, че в тоя студ хич не ми се разглобява на халос, няма части, тъй че само ще разглобя, псувам, разменя баластите и пак сглобя... не съм пробвал на обороти до 14 да стигне, пробвах да подавам ток от друга кола и двете на обороти и не запали гада... Крушката е ок, размених ги няколко пъти... Не знам прав ли съм, но проблем остава металния кабел и баласта, но и за двете ще трябва да махам бронята, което исках да си спестя

  6. #36

    Default

    Моята през деня я карах и вечерта към 20'50 часа я замерих 1 час сл е изключване на двигателя и показа 12'9 волта на клеми.

    Тук виж таблица 3 за плаващ волтаж при различни температури - за 0 градуса го дават точно 2'35 на клетка, което е 14'1 волта.
    https://batteryuniversity.com/index....w_temperatures
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Тъй, KKL кабел с ключе на 12 наистина става и копелето си написа къв му е проблема B1001 Xenon high voltage drive... Сега почвам да диря, кво означава това

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    В меню параметри, какви стойности имат първите 4 позиции?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    В меню параметри, какви стойности имат първите 4 позиции?
    Ха, уби ме, само на това не се сетих да направя скриншот, отивам... Благодаря, че участваш, бирите ти се трупат още от елмблутута

    Опа, грешка, вече съм с тъпата глава, да бях пуснал и фаровете като снимам екрана нямаше да е зле
    Пак отивам в колата, добре че не стягам болчето на капака за бушоните
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails rightmar.JPG   rightidle.JPG   right2krev.JPG   leftmar.jpg   leftidle.jpg  

    left2krev.jpg  
    Last edited by Travel_Mate; 22-12-2018 at 15:32.

  10. #40
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Това, че не си ги пуснал, го разбрах. Не разбирам, защо при десния се появява стойност за дългите (12,3V) при 2К оборота.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #41
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това, че не си ги пуснал, го разбрах. Не разбирам, защо при десния се появява стойност за дългите (12,3V) при 2К оборота.
    Съвсем не знам, ако помага, имам монтиран DRL Модул на дългите на 30% е
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails left2krev.jpg   leftidle.jpg   leftmar.jpg   rightidle.JPG   rightmar.JPG  

    righterror.JPG   right2krev.JPG  

  12. #42
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    По всичко личи, че баластът е сгънал. Ако искаш пробвай да ги размениш, но ще се учудя, ако тръгне на другата страна.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #43
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    По всичко личи, че баластът е сгънал. Ако искаш пробвай да ги размениш, но ще се учудя, ако тръгне на другата страна.
    Студ, сняг, канала ми е на 15км от Русе и в Русе баласт няма, проверих вчера, т.е цялото упражение ще е пълна глупост, да разглобя, да сглобя, да псувам, да разменям, да не мога да свърша работа и пак да сглобя и да се прибера в Русе... Ще поръчам един балaст от ОЛХ и на 27 ще се моля на някой, на 28 като дойде да ми го смени, че съм на работа, а на 29 пътувам... Ако не стане, слагам зимните гуми на 156 и си я паля нея, тя поне е с прости фарове.

    Благодаря за помощта, странно, но никъде не намерих описани грешките на ксенона, в elearn м/у редовете я намерих тази B1001, и точно това пишат, провери буксите, ако не, сменяй баласт. Буксата на крушката я опипах смело, друга не стигам до баласта, ама няма да е от това, знам си късмета, ефтино не минавам

  14. #44
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Да, най разумното е да си подготвиш баласт преди да разглобяваш.
    А дори и да се окаже, че твоят е здрав, ще имаш резерва или ще го продадеш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #45
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да, най разумното е да си подготвиш баласт преди да разглобяваш.
    А дори и да се окаже, че твоят е здрав, ще имаш резерва или ще го продадеш.
    Да, а и няма кво друго да бъде, крушката е Ок, разменях ги няколко пъти, ток до фара стига, не вярвам в бога на разхлабените букси, все пак не присветва, рязко спря. Та само това ще е, яд ме е че сега имам време да си играя, части няма, после няма да имам време, ама ще го мисля

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •