Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Ксенон за Alfa 156 facelift? Мнения за xenon.bg?

  1. #16

    Default

    Иначе лупите за 156 са тези - https://bktuning.com/product/3149/bi...-mini-2-5.html

    Бях се засилил и аз едно време да слагам, но катo видях колко разглабяне е и ми мина мерака...


  2. #17
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Сваляли се предните подкалници и колела - глупости.
    Монтирал съм лупи на 156 и нищо не се сваля освен бронята и фаровете за 15мин.
    А това с рефлектора и ксенона, е пернишки електоржен.
    Имам три коли на рефлектор в момента.
    Никога няма да ги превърна в електрожени.
    Това, че хората са толерантни, и гледат просто някак си да се разминат с електрожените ти, и не светкат, не значи, че фаровете ти са ОК.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #18

    Default

    И как развиваш болтовете дето държат бронята за калинка?
    Щото един капут ми натисна бронята и хлътна навътре. Гледах, гледах, отгоре, отдолу(на канал) и единствения начин да достигна до тея болтове беше да сваля гумата и подкалника.

    БТВ, пропуснах и друго - като сваляш бронята, трябва да свалиш и кората под мотора, разбира се. Още работа...

    А колата си я взех с ксенона, не съм я правил аз така.
    И пак да попитам. Ако хората са толерантни, що когато съм забравил фаровете за мъгла ми присветкат, а когато съм само на къси никой не ми светка? Много ясно че не им пречи. Преди да регулирам фаровете ми светкаха постоянно.

  4. #19
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    890

    Default

    Защото ако светя на всеки електроженист трябва да карам почти само на дълги. За да се развият болтовете на бронята, които са в калника се свалят 2 рапидки от подкалника и нищо друго. Разбира се може да се свали и гумата и целия подкалник и кората отдолу, и колата да е на подемник, тогава ще стане за 4 сек, иначе ще ти трябват 30 до 1 мин макс.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  5. #20
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    И не разбирам защо намесвате кората под двигателя.
    Тя си стои на мястото, просто при монтажа се внимава да влезе над бронята.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default

    Имам 147, предполагам захватите са по същия начин.
    Сваля се бронята. Няколко болта я държат като отвориш капака.
    След това подкалниците се държат за бронята. Навиваш волана в краен, като работиш от всяка страна.
    Махаш видиите или там с квото са хванати за бронята. Отваря се процеп. Бъркаш в него и развиваш по още два болта от страна. Обърнати са на обратно. Демек с главата на долу.
    Бронята пада и фаровете се държат на три болта и жиците си. Лесно е.

    Относно темата - ако ще се слага ксенон на кола която няма. Освен фаровете трябва да се вземат с оборудването. Запалки и окабеляване. Да се сравнят бушоните и релетата ако има разлика в тях.
    Не е трудно да се сменят с такива, но само фаровете, едва ли вършат работа. Със сигурност имат запалки. Вече за останалата част от захранването, не зная

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •