Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Брера

  1. #1

    Default Брера

    Здравейте, предстои ми покупка на дизелова Брера и искам да ме посъветвате за какво да внимавам при огледите. Мерси

  2. #2

    Default

    А закарай на власт на я във форумен сервиз.Или при познат автомеханик който разбира от италианки.

    Гледа се за смесване на антифриз с масло, пукната глава, удари, необичаен цвят на газовете от ауспуха- принципно сега в студа до 10 минути след запалване не би трябвало да виждаш излизащите от ауспусите изгорели газове от двигателя.До 10 минути, обичайно между третата и 5 тата минута газовете може да са като пара или леко бели, след това трябва да не се виждат.Лятото / при топло време от 20 градуса и нагоре още със запалването на двигателя не би трябвало да ги виждаш.Гледат се и километрите в действителност колко са- има си място в което не могат да се превъртат.

    Намери си помощник- автомеханик, без такъв няма да се оправиш и почти сигурно ще те прецакат- имаш една такава колежка вече във форума, но със 159-ка.


    Успех с покупката.
    Last edited by alfa racer GTA; 10-12-2018 at 20:50. Reason: Допълване
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3

    Default

    Благодаря ти! Главите слабо място ли са им или е мит?

  4. #4

    Default

    На който му се случи е "слабо място", за мен засега е мит.

    Иска качествено масло и когато започне регенерация на ДПФ за тези които имат да не се прекъсва, а да се кара докато се регенира.

    Възможно е вече главата "да е тръгнала".

    Това се получава от прегряване.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    На който му се случи е "слабо място", за мен засега е мит.

    Иска качествено масло и когато започне регенерация на ДПФ за тези които имат да не се прекъсва, а да се кара докато се регенира.

    Възможно е вече главата "да е тръгнала".

    Това се получава от прегряване.
    И как разбираш кога започва регенерация на ДПФ-а...?...защото например при Опела си индикира....а при нас е бош лаф...

    ---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 22:14 ----------

    ...и какво става, като е прекъснеш....нищо....

    ---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:15 ----------

    ...да не си мислиш, че има определен брой регенерации и след това аут на дпф-а.....когато се задръсти кашля като мен след две кутии цигари Камел на ден..

    ---------- Post added at 22:27 ---------- Previous post was at 22:17 ----------

    Quote Originally Posted by Zornica Nedkova View Post
    Благодаря ти! Главите слабо място ли са им или е мит?
    Километрите, обслужването, немарливост и т.н....са слабото място........ама това няма как да го знаеш....повече късмет ти желая.....иначе ще те посъветвам, ако ти хареса кола, по добре жертвай 50- 100 лева за диагностика и тестдраив...сипи му нафта на джамбазина...тествай е при различни режими....а не палиш на плаца....о тя работи добре.....и я взимаш....а след това....ебати в байра грее....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #6
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Освен техническото състояние прегледайте много внимателно колата отдолу, а също и екстериор и интериор. Имайте предвид, че при Брера външните и вътрешните детайли с леки изключения като фаровете, халогените и таблото вътре с приборите - всичко останало, капаци, калници, врати, стъкла, огледала, стопове, таван, седалки, мокети, кори на врати и прочее няма НИЩО общо със 159 !!! Съответно са адски трудни за намиране, супер скъпи и повечето се доставят само от чужбина .. да не кажа всичките. Така, че внимателно прегледайте интериора за липси и/или счупени компоненти и потърсете цена на същите .. аналогично и отвън.

    Поздрави
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  7. #7

    Default

    Благодаря ви за съветите!

  8. #8
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    От чисто любопитство, колата от България ли е? Ако да, коя обява?
    Аз в Октомври взех Брера и гледах няколко.....

    1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
    2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
    2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    И как разбираш кога започва регенерация на ДПФ-а...?...защото например при Опела си индикира....а при нас е бош лаф...[COLOR="Silver"]
    Едно лирично отклонение..

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=95814

    ... С тая разлика, че сега не е на същото място индикатора... Играх си и му намерих подходящо...
    Last edited by undy; 11-12-2018 at 22:26.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Едно лирично отклонение..

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=95814

    ... С тая разлика, че сега не е на същото място индикатора... Играх си и му намерих подходящо...
    Чел съм я темата...постарал си се......въпроса ми е, дпф-а има определен брой регенерации, или сдава багажа след като се задръсти тотално......тоез на диагностика показва некви проценти, те се променят при регенерация и т.н...просто незнам, дали има смисъл да ги следя тия неща.....карам 159-ка от година и три месеца и до сега само два пъти я хванах когато прави дерегенерация.....и то по разхода на дисплея.....слезнах от колата и се заслушах, вярно звука беше по друг, газовете излизаха по бързо от накрайника на ауспуха и бяха с много по висока температура...само това установих....никакви пушеци, абсолютна чистота отзад......което малко ме учуди, че в тоя момент трябва да изхвърля натрупаните сажди и т.н....
    Даже си мисля, че е по добре тази регенерация да се остави да я направи на място, а не в движение, защото тогава спада температурата на процеса и изгарянето не е пълно.....това с издухването е бош лаф според мен...гледам, издухват ги с компресори, къпат ги с некви химикали и т.н.....но ден до пладне...веднъж задръстил ли се е до край, си иска нов, или премахване...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Чел съм я темата...постарал си се......въпроса ми е, дпф-а има определен брой регенерации, или сдава багажа след като се задръсти тотално......тоез на диагностика показва некви проценти, те се променят при регенерация и т.н...просто незнам, дали има смисъл да ги следя тия неща.....карам 159-ка от година и три месеца и до сега само два пъти я хванах когато прави дерегенерация.....и то по разхода на дисплея.....слезнах от колата и се заслушах, вярно звука беше по друг, газовете излизаха по бързо от накрайника на ауспуха и бяха с много по висока температура...само това установих....никакви пушеци, абсолютна чистота отзад......което малко ме учуди, че в тоя момент трябва да изхвърля натрупаните сажди и т.н....
    Даже си мисля, че е по добре тази регенерация да се остави да я направи на място, а не в движение, защото тогава спада температурата на процеса и изгарянето не е пълно.....това с издухването е бош лаф според мен...гледам, издухват ги с компресори, къпат ги с некви химикали и т.н.....но ден до пладне...веднъж задръстил ли се е до край, си иска нов, или премахване...
    Ми по-добре е в движение по принцип, та да издухва изгорелите сажди. При мен също няма пушеци, само мирише по-гадно и разликата в работата на мотора, това е. Иначе като всяко нещо има ресурс. Най-бързо се скапват, като не си завършват регенерациите докрай.. дефакто си е перманентно задръстен донякъде и в един момент "бау"... лампи, грешки и т.н.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12

    Default

    https://m.cars.bg/offer/c2746452
    За тази става въпрос. Собственикът я е препоръчал на ,,негов човек", който впоследствие се свърза с мен.

  13. #13

    Default

    Изглежда много добре, дано километрите са истински.. с изключение на липсата на екстри малко, но все пак общото състояние е по-важно.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #14

    Default

    На мен ще ми липсва само кожата, но си прав, че други неща са по важни

  15. #15

    Default

    Кожата е добра само за гледане.
    Нещо мекичко (плюш, алкантара) е по-приятно за пипане и по-топло зимата.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •