Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 66

Thread: Столична община пусна калкулатор за данък МПС за 2019 г.

  1. #31
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Не може ли направо да се внесе в общината едно ксерокопие на документа отразяващ евро категорията, и да се прикрепи към останалите в архива. Иначе, КАТ, предполагам с нищо не ги вълнуват данъците.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Не може ли направо да се внесе в общината едно ксерокопие на документа отразяващ евро категорията, и да се прикрепи към останалите в архива. Иначе, КАТ, предполагам с нищо не ги вълнуват данъците.
    Ми по прочетото в нета, в някой общини признават бележка от производителя, в други обаче приемат само талон.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Така или иначе, КАТ са пренатоварени с регистрациите и трудно се справят. Провеждат формален ГТП а именно първият е важен, не могат да установят точните параметри на возилата а хората губят маса време.
    Що не вземат да дадат тази дейност на частни фирми?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34

    Default

    Не се "изненадвам".

    Недоволен съм от поредният "недоклатен"(недомислен) от родните ни депутати закон.

    За автомобили в които няма представителство в България или за такива които вече не съществуват като фирма - "MG" например какво да прави обикновеният човек?

    Подразнен съм и от това, че за взимане на пари "имат база данни", но ако е за намаление на данъка "нямат" и едва ли не всеки трябва поединично да "носи сертификат" - че то всеки един модел нов автомобил който се продава от представителите на марката в България е минал сертификационна процедура - "техническа комисия" или му се признава такава ако има документи, че е преминал такава в друга държава членка на ЕС. В тези документи си пише кой модел, с каквъв двигател и мощност и на кой еко стандарт ЕВРО отговаря.

    ЗАЩО е необходимо все един на който КАТ са направили пропуск да отбележат този ЕВРО стандарт в талона ходи да иска сертификат и да ходи отново ди КАТ и община.

    Само бумащини и проблеми създават с недоклатените си закони.

    Не са виновни те, НИЕ сме ги избрали ...
    Last edited by alfa racer GTA; 28-01-2019 at 12:31.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #35
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Винаги основният принцип на държавната администрация е бил, ако има пробле, той да се прехвърли по веригата на други, вместо да се реши.

    В случая имаме проблем, нека хората да се мъчат и да си го решават.

    Като знака "Опасен път".
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Какви закони, какви 5 лева?

    Законът го има, трябва само някой да установи реалните параметри на возилото и да напише това черно на бяло.

    Очевадно е, че КАТ не притежава умствения потенциал за подобна дейност.

    И като е така, да им спрат финансирането за тази дейност и нашите пари да се дадат на този, който може да я върши акуратно, без да ни създава главоболия и без да ни губи времето.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това, което пише в документите, издадени от КАТ e само това, което са преписали от документите, съпътстващи возилото и не винаги отговаря на данните на производителя.
    По документи моят двигател (1,8 MPI) е с мощност 140 HP.
    Според базата данни на производителя (Eper), той е с мощност 130 HP но това никой тук не го признава.

    Taя кола ще излезе същото отношение кг:кс като лада 1500S

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Taя кола ще излезе същото отношение кг:кс като лада 1500S
    Така е. А и лада - та е с 4-зонов климатроник Идея си нямаш, колко ме е яд
    Last edited by ecotronic; 28-01-2019 at 16:01.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Винаги основният принцип на държавната администрация е бил, ако има пробле, той да се прехвърли по веригата на други, вместо да се реши.

    В случая имаме проблем, нека хората да се мъчат и да си го решават.

    Като знака "Опасен път".
    Твойто изказване ми допадна.....всичко у нас е опасен път, ама ние си караме...а кажи не сме ли тъпи...
    Елементарно е, като при застрохователите така и в общините да им дадът едно шваке и да няма проблем....толкова ли е трудно да им бъде дадена информация за съответнтният модел кола...ама си караме с манталитета от турско робство...интереса, клати феса....
    Ние самите не го изискваме, защото ние ги избираме тия глупаци, а те ни ебават майката.....удостоверения, смяна на дукоменти, паспорти, талони и кво ли оше не...Ай стига бе.....
    Last edited by Бобби; 29-01-2019 at 02:11.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #40
    Младши алфист imbecile's Avatar
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    159 2.4 154kW 2010г.
    Данък 2018:330лв.
    Данък 2019:390лв.
    Аз ли нещо не съм разбрал или...?

    ЕДИТ: Мда, в талона в поле V.9 не пише нищо (***), т.е. нямам ЕВРО категория....

    @thecleaner Ако си минал вече през Ауто Италия/КАТ/Община, ще споделиш ли какъв е процесът?
    Last edited by imbecile; 29-01-2019 at 22:31.
    2010 Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm 154kW, затапен EGR, премахнати "пеперуди"

  11. #41
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    Quote Originally Posted by imbecile View Post
    159 2.4 154kW 2010г.
    Данък 2018:330лв.
    Данък 2019:390лв.
    Аз ли нещо не съм разбрал или...?

    ЕДИТ: Мда, в талона в поле V.9 не пише нищо (***), т.е. нямам ЕВРО категория....

    @thecleaner Ако си минал вече през Ауто Италия/КАТ/Община, ще споделиш ли какъв е процесът?
    Ако ти падне с 10% пак си над миналогодишния.....

    1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
    2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
    2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD

  12. #42
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by imbecile View Post
    159 2.4 154kW 2010г.
    Данък 2018:330лв.
    Данък 2019:390лв.
    Аз ли нещо не съм разбрал или...?

    ЕДИТ: Мда, в талона в поле V.9 не пише нищо (***), т.е. нямам ЕВРО категория....

    @thecleaner Ако си минал вече през Ауто Италия/КАТ/Община, ще споделиш ли какъв е процесът?
    Точно от това, че в талона не пише Евро категория, идва по-високия данък. В моя си пише Евро 4. Пусни калкулатора с и без Евро категория и виж разликата.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  13. #43
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    Точно от това, че в талона не пише Евро категория, идва по-високия данък. В моя си пише Евро 4. Пусни калкулатора с и без Евро категория и виж разликата.
    А бе всичко е шменди капели.........макар, че талона ми е издаден миналата година декември месец няма евро категория.......но вчера минах през община Младост София .....и кола 120к.с. 2005г. пройзводство данъка за 2019г. е 127, 54ст.....а 2018 г. в община Витоша е бил 177, 45 ст........също така за кола на 29 години 90к.с. миналата година данъка е бил 37лв....а тази е 47лв.......утре ще проверя и за 150к.с. 2008г. пройзводство но в друга столична община.......защото колите ми се водят в различни общини и ще пиша за разликите.....
    п.п...то май в 99% от талоните не е писан евро категория.....тия гадове, винаги си оставят вратичка да изкарат още някой лев чрез подмяна на дукоменти за пореден път....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #44
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А бе всичко е шменди капели.........макар, че талона ми е издаден миналата година декември месец няма евро категория.......но вчера минах през община Младост София .....и кола 120к.с. 2005г. пройзводство данъка за 2019г. е 127, 54ст.....а 2018 г. в община Витоша е бил 177, 45 ст........също така за кола на 29 години 90к.с. миналата година данъка е бил 37лв....а тази е 47лв.......утре ще проверя и за 150к.с. 2008г. пройзводство но в друга столична община.......защото колите ми се водят в различни общини и ще пиша за разликите.....
    п.п...то май в 99% от талоните не е писан евро категория.....тия гадове, винаги си оставят вратичка да изкарат още някой лев чрез подмяна на дукоменти за пореден път....
    Пежото ми миналата година беше с данък 26 лв и стотинки, сега е 39лв и стотинки. Община възраждане е регистрирано. Колата е 90 кончета. Има и една корса която кара дядото, на нея от 12лв се е вдигнал на 14 кинта, а тя е 95 набор 60 кончета.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А бе всичко е шменди капели.........макар, че талона ми е издаден миналата година декември месец няма евро категория.......но вчера минах през община Младост София .....и кола 120к.с. 2005г. пройзводство данъка за 2019г. е 127, 54ст.....а 2018 г. в община Витоша е бил 177, 45 ст........също така за кола на 29 години 90к.с. миналата година данъка е бил 37лв....а тази е 47лв.......утре ще проверя и за 150к.с. 2008г. пройзводство но в друга столична община.......защото колите ми се водят в различни общини и ще пиша за разликите.....
    п.п...то май в 99% от талоните не е писан евро категория.....тия гадове, винаги си оставят вратичка да изкарат още някой лев чрез подмяна на дукоменти за пореден път....
    А като мина през наща община, оти не пита какъв е реда за коригирането на данъка.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •