Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 66

Thread: Столична община пусна калкулатор за данък МПС за 2019 г.

  1. #46
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    А като мина през наща община, оти не пита какъв е реда за коригирането на данъка.
    Пропуск.....но като смятам с калколатора, разликата е колкото, да си извадиш нов талон и файда никва, оти колата старее и догодина ще ти го изчисляват с други параметри....в моя случай показва, че да спестя 5-6 лв....ще трябва да загубя най малко един работен ден, за да се занимавам с бюрокрация....днес ще проверя за 159-та, че там данъка е най голям, но в друга община и ще питам....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #47
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    А като минат изборите и общината реши да пребори мръсния въздух с многократно увеличение на данъка? Тогава може и да излезе сметката.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  3. #48
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Истината е, че въздухът не е кой знае, колко по-мръсен отколкото е бил преди 20 г. Разликата е в това, че все повече "ентусиасти" вече притежават технологиите за да наблюдават качеството му. И като така държанвите институции са поставени в неудобната ситуация да обяснят, защо досега не са алармирали хората. Сега се правят на ударени, хвърлят твърдения, че замърсяването е факт в последните години а причините са в автомобилите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #49
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Истината е, че въздухът не е кой знае, колко по-мръсен отколкото е бил преди 20 г. Разликата е в това, че все повече "ентусиасти" вече притежават технологиите за да наблюдават качеството му. И като така държанвите институции са поставени в неудобната ситуация да обяснят, защо досега не са алармирали хората. Сега се правят на ударени, хвърлят твърдения, че замърсяването е факт в последните години а причините са в автомобилите.
    Истината е, че в центъра на София е по чист въздуха, отколкото преди...ти живееш около него, почти си в идиалният център.....та главният замърсител е стройтелството, но в центъра е ограничено...това могат да ти го докажат всички тия с измервателните уреди.....е това неконтролирано стройтелство еба майката на всичко, увеличи автомобилите и всички други замърсители......
    Но темата не е за това....да се върнем към данъците...община Овча купел за автомобил 150к.с. пройзводство 2008г....миналата година данък 230 лв....тая 120 лв......м/у другото открих още една аномалия в документите на колата ми...в големият талон няма евро категория, но в макият е записана.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #50

    Default

    Излезнаха новите данъци и спря да се пише в другата тема за това как държавата ни дере кожите

    Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

  6. #51
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    В центъра на София много сериозен източник на ФПЧ са зелените площи, които през голяма част от годината изобщо не са зелени. Навсякъде в белия свят зелените площи биват засаждани с подходящ вид трева и биват подържани. У нас е открита почва, която под въздействието на дъжд и вятър се превръща във ФПЧ.
    Преди да се извърши ремонта на Г. Игнатиев при всеки дъжд, се образуваха реки от кал.
    Някога улиците се миеха ежедневно. Сега се мият ежегодно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #52
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    За 159 2,4 от 2007 година данъка е намален. Миналата година платих 330 лева. В сряда платих, 94 лева за първото полугодие.
    Ден без бира е загубен ден!

    Ex Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Ex Alfa Romeo 146 1.4 Junior

  8. #53
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Аз за 2008 Ерво 4, 90 коня бензин (имам си категория в талона) плащах 24 лв. сега е 49лв. Не е проблем, но евала им правя, само ме стимулират да си купя по-мощен автомобил, то вече файда от под 100 коня за отстъпки, няма. Какво ти по-малко замърсяване, каква ти по-малка мощност. Всичките печки и танкове над 150 коня -50%, на мен +50%. ЕВАЛА за стимула!
    Last edited by mell0; 04-02-2019 at 12:53.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  9. #54
    започва да се пристрастява beyn76's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    СОФИЯ-СС
    Age
    47
    Posts
    76

    Default Данък

    Колеги ако се плати по електронен път,пак ли се ходи до общината за стикер(холограмен)?
    Алфа 146'96 1,7 ie 16V еx
    159 1.9jtdm 150 cc 2007

  10. #55
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Откога пък за данък МПС се иска холограмен стикер.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #56

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Откога пък за данък МПС се иска холограмен стикер.
    Може да мрънкат на пункта за ГТП.



  12. #57
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Не знам в София как е тука до миналата година признаваха бележките от Изи Рей,Български пощи и Общината.Понеже ако имаш задължения при тези излизат и си плащаш данъка след като си платиш задълженията а онлайн ти остават и като идеш в пункта лъсват и те карат да отидеш да си платиш масрафа.Тази година даже бележка не ми искаха в компютъра пише платил ли съм за предната година или не.Иначе стикер за данък МПС не съм чувал.Отивам с най банална касова бележка.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #58

    Default

    Quote Originally Posted by beyn76 View Post
    Колеги ако се плати по електронен път,пак ли се ходи до общината за стикер(холограмен)?
    Не, пунктовете са вързани и си виждат необходимата иминформация, дори не е необходимо и бележка да се носи вече за платен данък.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  14. #59
    започва да се пристрастява beyn76's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    СОФИЯ-СС
    Age
    47
    Posts
    76

    Default

    Благодаря колеги!
    Алфа 146'96 1,7 ie 16V еx
    159 1.9jtdm 150 cc 2007

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Иначе стикер за данък МПС не съм чувал.Отивам с най банална касова бележка.


    Не знаех, че вече са свързани. Добре е че сме направили още една стъпка към излизане от каменната епоха.



Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •