Results 1 to 7 of 7

Thread: Помощ как да си подготвя алфата

  1. #1

    Default Помощ как да си подготвя алфата

    Здравейте колеги, тъкмо си закупих алфа, това ми е първата италиянка, колата е 1,9 дизелак 150кс, спорт вагон, та да обслужих си колата, като ходава част и мотор, но разбрах, че и те имали пеперуди като БМВ-тата, въпроса е как се процедира с тях, нови или се махат, проблем ли са, ако да, къде да ги правя в Пловдив, Баварката(предишната ми кола знаех как да процедирам), но за алфата съм пълен новобранец, а е чувствам като първа любов, просто е много красива. Споделете как и какви болежки да очаквам от нея, слаби места, нещо което да махам или следя, о да колата е 2007 година на 200хил. истински и проверени, дпф и всичко което си е по нея, фул екстри е, само че си блокирах и радиото и него как да оправя, че много ме боли, а немога да се насладя на босето така Благодаря на всички който ми помогнат

  2. #2

    Default

    Махат се, но може и нов колектор.Мисля вече се намира и не толкова скъп, а и части има и не са скъпи.

    Ако премахваше вихроеи клапи, то принципно това се прави заедно с изолиране на ЕГР и премахване на ДПФ.
    Някои премахват само вихрови клапи, но всичко в едно е най добре.

    За Босето май трябваше код.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Ако премахваше вихроеи клапи, то принципно това се прави заедно с изолиране на ЕГР и премахване на ДПФ.
    И ремап.

  4. #4
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by samotnapiqnica View Post
    Здравейте колеги, тъкмо си закупих алфа, това ми е първата италиянка, колата е 1,9 дизелак 150кс, спорт вагон, та да обслужих си колата, като ходава част и мотор, но разбрах, че и те имали пеперуди като БМВ-тата, въпроса е как се процедира с тях, нови или се махат, проблем ли са, ако да, къде да ги правя в Пловдив, Баварката(предишната ми кола знаех как да процедирам), но за алфата съм пълен новобранец, а е чувствам като първа любов, просто е много красива. Споделете как и какви болежки да очаквам от нея, слаби места, нещо което да махам или следя, о да колата е 2007 година на 200хил. истински и проверени, дпф и всичко което си е по нея, фул екстри е, само че си блокирах и радиото и него как да оправя, че много ме боли, а немога да се насладя на босето така Благодаря на всички който ми помогнат
    За Пловдив премахване на клапи препоръчвам Валентин Герчев - 0889211631
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  5. #5
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    По всяка вероятност, няма нищо за премахване, щом е на 200 000км.
    На моята свалих колектора на 228 000 реални, и познай, имаше ли клапи вътре.
    Стърчаха четири оси, покрити с тонове нагар.
    Клапите очевидно бяха паднали още преди години.
    Затворих.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  6. #6
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    На 143 хиляди ги имаше клапите, но бяха последен сезон.....аха и да изпаднат.....премахнах ги....не съм затапвал егр клапан и не съм премахвал дпф...защото си бачкат нормално за сега.....противник съм на чипосването....има лека разлика в колата, ако набираш като аматьор, но ако умеш да превключваш на определени обороти, не се забелязва липсата на вихровите клапи.....то ясно, че с тях е по добре, ама създават проблеми....та дали ще сложиш нови, или ще ги премахнеш...сам си решаваш...всичко си има цена....

    ---------- Post added at 18:23 ---------- Previous post was at 18:08 ----------

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    И ремап.
    И след това пушеци, пушеци и мирис на изгоряло феродо....ако ти трябва кола 200 к.с.....си купуваш такава и т.н...защо трябва да се вкарваш в излишни филми...дай да сложим чипчето и тя ще бега....бега, ама ден до пладне.....трябва да се пипат още много други неща....няма смисъл да подобряваш, като има по добри неподобрени...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #7

    Default

    Чак па пушаци.. много зависи от мапера, моята не пуши дори и да я стъпча, върви си доста по-добре от преди, а и с ползването на правилната добавка няма нито миризма, нито пушек
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •