Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 82

Thread: Новите Е-винетки и валидиране на старите хартиени

  1. #61
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Очевидно два пъти си си купил успешно винетки, и поста ти няма нищо общо с проблемите за закупуване или валидиране на стари.Вземи спечели обществена поръчка и ще разбереш колко е трудно хем да платиш че си спечелил хем да кърпиш дупки хем да имаш ферари, любовница и прогимназия а и трябва да си починеш на Бахамите че то само работа не може.Все пак някой трябва да плаща масрафа.
    Взвми си блъсни главата в някоя стена, достатъчно здраво. Може и да ти светне, че като говориш за обществени/държавни поръчки, само наливаш вода в мелницата ми.
    Внаги накой плаща!
    А относно темата - да, две нови и една стара валидирах. Тая, старата е не актуална вече. Но проблемите ми с винетките ги споделих. Едната е купена от едно тъпо село, другата от бенѝиностанция във Варна.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  2. #62
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    А след като се включи и ти, си направих изводите че двамата синхронно провокирате.
    Какви провокации, какви 5 лева те морят, бре?

    Сигурно и като пускаш водата в кенефа си мислиш, дали тя не тече заради някаква конспирация


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #63
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми на мен ми плащат от Кремъл, само че в златни кюлчета не в печатани хартийки.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #64
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми на мен ми плащат от Кремъл, само че в златни кюлчета не в печатани хартийки.
    Плащат ти сам да оборваш тезите си!?
    Ей това е виртуоз, ако някой не знае!
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #65
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Покрай цялата история с електронните винетки намирам за положително въвеждането на уикенд винетката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #66
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми удобна е за някои хора дето веднъж в месеца или по-рядко отиват на село или на кратка екскурзия.Обаче важи от петък 00часа до неделя 24 часа.Ми ако на някой му се наложи да отиде някъде за един ден през седмицата.5лв за еднодневка ми се струват приемливи.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #67
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Покрай цялата история с електронните винетки намирам за положително въвеждането на уикенд винетката.
    Абе, ако я разглеждаме отделно, не е кой знае какъв напредък. Обаче е "вързана" със системата вече. Няма ровене за касовото бонче, за полицата.....
    Цъкат момчетата по таблета и или ти пишат глобата, или ти пожелават приятен път. С нетърпение очаквам да отпадне и хартиената гражданска и "прегледът".
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #68
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    важи от петък 00часа до неделя 24 часа.

    От петък 12:00.

    ---------- Post added at 22:36 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Абе, ако я разглеждаме отделно, не е кой знае какъв напредък. ...
    33% намаление на нещо не е за пренебрегване.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #69
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Абе, ако я разглеждаме отделно, не е кой знае какъв напредък. Обаче е "вързана" със системата вече. Няма ровене за касовото бонче, за полицата.....
    Цъкат момчетата по таблета и или ти пишат глобата, или ти пожелават приятен път. С нетърпение очаквам да отпадне и хартиената гражданска и "прегледът".
    От прегледа очаквам да отпадне и носенето на големия талон при положение че малкия е от новите дето пише всичко от големия, пък и в системата си имат всички данни/предполагам/.Ходя на прегледи в Петронас и там ме осветлиха че може и с копие на големия талон.После може да го сгънеш в джоба ила да го накъсаш и да не го мислиш цял ден.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #70
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    От петък 12:00.

    ---------- Post added at 22:36 ---------- Previous post was at 22:33 ----------



    33% намаление на нещо не е за пренебрегване.
    Хм, тя разликата отива за камери, коли и таблети, но друго имах предвид. Винетката не решава проблемът с лошите пътища. Истинска ТОЛ система, по има шанс да го направи. Е да, условно.
    Все пак е по добре така, вместо всяка година да търкам като гламав лепило от джама.

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    От прегледа очаквам да отпадне и носенето на големия талон при положение че малкия е от новите
    Това вече е факт, при посочените условия. Ама сме пак с талонче и стикер. А след като системата работи, що пък да чагъртаме и да ровим при проверка?
    Last edited by ivan dimitrov; 09-03-2019 at 22:51.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #71
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Проблемът с лошите пътища е резултат от корупционни схеми и/или от немърливостта на възложителя.

    И в Германия има кръпки, но няма кръпки, които да се "ремонтират" през 3 месеца. Да не говорим за основно ремонтираните пътища.

    Ако все пак има такъв изпълнител, то след 2 издънки той повече не може и да помирише обществена поръчка.
    Last edited by ecotronic; 09-03-2019 at 23:02.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #72
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Проблемът с лошите пътища е резултат от корупционни схеми и/или от немърливостта на възложителя.

    И в Германия има кръпки, но няма кръпки, които да се "ремонтират" през 3 месеца. Да не говорим за основно ремонтираните пътища.

    Ако все пак има такъв изпълнител, то след 2 издънки той повече не може и да помирише обществена поръчка.
    То това е очевадно.
    Идеята е че когато платиш на някого за да минеш по пътя му, скед като се разбиеш в дупка, ще му се наложи да плаща. Плащаш за пътя който ползваш, когато го ползваш. Но... пак условности......
    Току виж, въведем ТОЛ, ама с качството на референдума на Слави - всички негативи, без никакви позитиви. Та си трая...
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  13. #73
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ще му се наложи, ако го осъдиш. Не знам, някъде да има такъв автоматичен механизъм.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #74
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ще му се наложи, ако го осъдиш. Не знам, някъде да има такъв автоматичен механизъм.
    Ей ги условностите. За момента безусловно си "теглиш" сам. Щото веднъж, ако повикаш КАТ, ти пишат акт за шофиране с несъобразена скорост а после, даже и да спечелиш дело, осъждаш......себе си, на практика. Тоя дето е виновен за дупката.....той какво......той продължава да си лети....
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #75
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Добре де. Как сега прехвърлят винетката от едната кола на другата? Как се карат няколко коли с една винетка?

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •