Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 82

Thread: Новите Е-винетки и валидиране на старите хартиени

  1. #16
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Чеки малко, де. Системата работи бавно но славно

    Тия дето не са конвертирали винетките си, как ще ги "отработват" онези 300 камери? Ще ги викат на разпит ли?
    Да работи бавно, ама колко бавно да работи? Вчера по същото време я конвертирах моята, досега ни вест, ни кост...
    Дано до 01.01.2019 да реагира тази система.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  2. #17

    Default

    Аз сбърках с два месеца, валидността, да видим какво ще стане.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #18
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Аз сбърках с два месеца, валидността, да видим какво ще стане.
    На теб, не ти се препоръчва пиян да ползваш нета...))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #19
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Някой конвертирал ли си е винетката?
    Преди две седмици я конвертирах, и в сайта излиза, че е конвертирана. Какво следва? Трябва ли ми някаква хартийка или вече съм в джаза
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  5. #20
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Аз също конвертирах хартиената винетка в електронна. Забави се малко показването в сайта, но вече я има. Никъде не е указано, че трябва да имаш допълнителна хартийка за извършеното действие. Още повече, че не си задължен и да я конвертираш. Лично аз не смятам да правя повече нищо.
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  6. #21

    Default

    И моята е конвертирана бре, даже съм с два месеца авантаж
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    И моята е конвертирана бре, даже съм с два месеца авантаж
    Подозирам, че няма някаква проверка за валидността, та може да си я конвертираш и до края на годината Вероятно камерите на bgtoll ще те засичат като изряден и няма да те спират, но ако те спрат от КАТ за случайна проверка и забележат... лошо.



  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Подозирам, че няма някаква проверка за валидността, та може да си я конвертираш и до края на годината Вероятно камерите на bgtoll ще те засичат като изряден и няма да те спират, но ако те спрат от КАТ за случайна проверка и забележат... лошо.
    Аз това го направих с научно-опознавателна цел, и твоите подозрения са точно като моите, пък и от КАТ не могат нищо да ти кажат, защото като си конвертирал, не си длъжен да имаш лепенка на стъклото. В общи линии всичко е чисто по български.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #24

    Default

    И май са верни, като гледам тая статия: https://m.capital.bg/politika_i_ikon...ronni_vinetki/

    "От днес се спира и конвертирането на хартиени в електронни винетки, тъй като 33% от конвертираните са били измама, обясни Асенов."



  10. #25
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Ахъ, ще си перкаме със стикерчетата. От толкова милиони май само част от тях е отишла където трябва.
    Тъй, като се оказало, че системите не работели и не приемали плащането сега:
    От 7 януари ще бъде разширена разпространителската мрежа за продажба на винетки по традиционния начин - на каса, в брой.
    Измислиха глупостите, потънаха милионите.
    С тая е-винетка, ако си продам колата с валидна още 10м. винетка, новия собственик, ако я пререгистрира (смени номера) пак ще трябва да си купи нали!
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Системата не е никак лошо замислена, но у нас тя се прилага така, щото хората да не си мислят никога повече за електронно или за машинно гласуване


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Ахъ, ще си перкаме със стикерчетата. От толкова милиони май само част от тях е отишла където трябва.
    Тъй, като се оказало, че системите не работели и не приемали плащането сега:

    Измислиха глупостите, потънаха милионите.
    С тая е-винетка, ако си продам колата с валидна още 10м. винетка, новия собственик, ако я пререгистрира (смени номера) пак ще трябва да си купи нали!
    Доколкото знам и с досегашните стикери пак трябва да си купиш нова при пререгистрация. Ако решат да се заядат да ти искат касовата бележка с номера на колата - изгаряш.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Системата не е никак лошо замислена, но у нас тя се прилага така, щото хората да не си мислят никога повече за електронно или за машинно гласуване
    Идеята наистина е добра, но за съжаление в основата на реализацията на който и да е проект лежи преди всичко присвояването на едни пари, и на заден план евентуалното улеснение на гражданина.
    Last edited by acho_; 04-01-2019 at 00:38.



  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    При положение, че е обявено, че Е-винетка може да се закупи с банков превод, не мога да разбера, защо не мога да я заплатя през интерфейса за интернет банкирането ми.
    През същия този интерфейс си плащам сметките за парно, ток, вода, плащам данъците си, пазарувам стоки от майна си райна....но пикливата винетка - йок.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    "Запитан как пътната полиция ще разбира, че водачите имат електронна винетка, проф Асенов обясни, че в най-кратък срок те ще имат достъп до тази информация на своите таблети. Въпросът беше провокиран от изказването на Главен инспектор Илия Георгиев от Главна дирекция" Национална полиция", който каза, че закупуването на електронна винетка трябва да се доказва с документ, който удостоверява наличието й. Въпреки това от АПИ увериха, че не е необходимо да се носи такъв документ.

    На въпрос защо системата и терминалите не са били готови до 1 януари и днес цари пълен хаос, Асенов обясни, че системата се надгражда и няма забавяне. Той подчерта, че тя е била в режим на тест от 18 август и до пускането й е преминала през редица тестове, включително и със съдействието на Световната банка.

    „Няма как система с такава сложност и комплексност да се случи за миг. Системата беше въведена успешно на 1 януари 2019 г. с функционалност, която дава възможност на потребителите на пътя да я използват. АПИ направи всичко необходимо тя да бъде въведена и да се обогатява функционално с всеки изминал ден“, заяви Асенов и добави, че до другата седмица ще бъдат добавени и езиковите функционалности в мобилните приложения."


    А аз питам защо като още не работи коректно системата е пусната в експлоатация...
    Още нямат данни по таблетите си..ма за чии кур сте там бре
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    "Въпросът беше провокиран от изказването на Главен инспектор Илия Георгиев от Главна дирекция" Национална полиция", който каза, че закупуването на електронна винетка трябва да се доказва с документ, който удостоверява наличието й. "
    ...
    Закон за пътищата

    Чл. 10а. (Нов - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 80 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г., изм. относно влизането в сила - ДВ, бр. 105 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г.)
    (4) При заплащане на винетната такса се издава електронна винетка, която представлява електронен документ по смисъла на чл. 3, ал. 1 от Закона за електронния документ и електронните удостоверителни услуги, удостоверяващ заплащането на съответната такса по чл. 10, ал. 1, т. 1 и съдържащ регистрационния номер на пътното превозно средство, неговата категория, датата на заплащане на таксата и срока на валидност.
    (5) Длъжностните лица, осъществяващи контрол по изпълнение на задължението за заплащане на пътна такса по чл. 10, ал. 1, т. 1, нямат право да изискват от собствениците или ползвателите на пътното превозно средство да представят издадената им електронна винетка или доказателства за извършеното плащане.



Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •