Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 82 of 82

Thread: Новите Е-винетки и валидиране на старите хартиени

  1. #76
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Ей ги условностите. За момента безусловно си "теглиш" сам. Щото веднъж, ако повикаш КАТ, ти пишат акт за шофиране с несъобразена скорост а после, даже и да спечелиш дело, осъждаш......себе си, на практика. Тоя дето е виновен за дупката.....той какво......той продължава да си лети....
    Веднъж да съм съгласен с теб.Това недоразумение несъобразена скорост трябва да отпадне.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #77

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Проблемът с лошите пътища е резултат от корупционни схеми и/или от немърливостта на възложителя.

    И в Германия има кръпки, но няма кръпки, които да се "ремонтират" през 3 месеца. Да не говорим за основно ремонтираните пътища.

    Ако все пак има такъв изпълнител, то след 2 издънки той повече не може и да помирише обществена поръчка.
    Дупките не са най-лошото.
    Гледаме позитивно, заобикаляме ги и си викаме "скоро ще ги запълнят" ....
    Най-лошото е новоасфалтиран път и посредата му изцвъкани шахти по 10см дълбоки, на всеки 20м... Ей това ме влудява. Дупките ще ги запълнят все някога, ама шахтите ще си останат да си клопаме в тях завинаги.

    Никъде другаде в белия свят не съм виждал такива грозни стърчащи или вдлъбнати шахти в средата на всяка улица.

  3. #78
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Едното дразни, ама другото с едно влизане и олекваш със значителна сума пари. Хайде нека си клопкам по шахтите, ама да ми пълнят дупките редовно, ако трябва да избирам.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #79

    Default

    Или още по-налудничава идея: освен да запълват дупките, да назначат някой друг на мястото на Бай Асан с двете ръце в г*за и да направят шахтите като хората. Едва ли изисква много повече от малко желание и елементарни умения, че да има оправдание.



  5. #80

    Default

    Има клип в тубата как се правят шахти в Белите държави и дори как се ремонтират _ със специална машина която ако е необходимо реже асфалта или бетона около шахтата и подравнява и нивелира като излива нов бетон/асфалт на нивото на останалия.Дори "повдига" шахтата при хлътнала шахта.

    Такава машина в България не съм виждал никога никъде...

    Имам познат с Мерцедес който потроши картер на такава изпъкнала шахта.
    А мен ми се е налагало да спирам, при разминаване, за да изчакам отсрещна кола и да мога да мина с едната страна)гума над шахтата защото иначе се пада по средата на моята посока на движение и може да ударя картера.

    Проблемът са малките обезщетения за такива повреди - тук всеки съдия "пести" пари на държавата, да не би да плати повече... Дори съдиите не разбират основната философия - осъждаш сурово държавата, тя плаща и се поправя...У нас по стар обичай от комунизма -"държавата е неприкосновения, сакън да не я осъдиш" ...

    Така и държавните служители са 100% безотговорни, корупцията се е развихрила яко сред тях, а народа си мре поради дефектни пътища като случая с автобуса с 21 загинали в Нови Искър и ..."ВИНОВНИ НЯМА"..

    КОРУПЦИЯ има, ВИНОВНИ за корупция НЯМА...

    То при Борисов и ГЕРБ какво ли е било по различно...
    Същата работа и с Москов...
    Изглежда всички корумпирани "са му израснали пред очите на Борисов" и той затова ги награждава с високоплатени постове след всеки пореден техен гаф...
    Last edited by alfa racer GTA; 12-03-2019 at 08:47.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #81

    Default

    Това, че няма такива машини у нас, не е оправдание. Просто фирмите взимат пълни идоти като за без пари, а контрола на изпълнението е нулев.



  7. #82

    Default

    Току-що "официалният" сайт bgtoll.bg ми чопна 15 лв за седмична винетка, които минаха през гейтуея, но сървърът им така и не разбра, че плащането е успешно. Имам скрийншоти, та с удоволствие ще отида до банката да попълня бумащината за чарджбек, макар и като време и нерви да ми коства повече от откраднатото от поредната нескопосана система.



Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •