Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Алфа 156 на сняг

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    София, България
    Posts
    1

    Default Алфа 156 на сняг

    Здравейте, колеги! От скоро съм собственик на Алфа 156 1.8 ТС! За първи път имам Алфа и истината, е че просто я видях и я купих! Попринцип бях БМВ-ист, НО....тва ще да ми стане истинската любов хаха! Обаче ми направи впечатление, когато падна снега в София и първите 2-3 часа имах късмета да му се порадвам, но тая кола е много лека отзад ли, какво ли? Ръчната не съм я пипнал, а на всеки завой бях с вратите стабилно.. последното ми БМВ ( е38 ) дори не тръгваше толкова лесно настрани, колкото Алфата! Та въпроса ми е, така ли са си попринцип, че опит с алфи нямам никакъв! Благодаря!
    Last edited by Christian156; 20-12-2018 at 03:33.

  2. #2
    бивш голфаджия badboy_pl's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    25

    Default

    Отзад да не си с летни гуми 18ки?
    Я дай вин номер, че случайно да не си купил от тия лимитираните дето са със задно.
    Sportwagon 2.0 T.S

  3. #3
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Има ли 156-ци на задно?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  4. #4
    Former Alfa owner.

  5. #5

    Default

    Хубави гуми и пълен резервоар и няма да мръдне задницата.
    Даже ако имаш и газова ще е още по-добре

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    12 години карах Алфи и веднъж не ми поднесе задницата. как ги правите тия неща с вратите напред не знам.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  7. #7
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    С калпави гуми и резки движения на волана стават чудеса Макар че в момента съм с 4 чисто нови гуми и при рязко кривване пак си занася.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  8. #8
    започва да се пристрастява veli's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    57

    Default

    Провери си гумите. Дълго време карах 156 и не съм имал проблеми през зимата, но винаги съм бил с хубави гуми с нов ДОТ.

  9. #9
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Бивш БМВ-ист, влязъл в правата вяра с крива кола, дето не ще да върви направо...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  10. #10
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Аз преди 2 год. зимата бях с гуми 205 отзад на камък(бяха на 9или10г.), опред с 225 и то хубави гуми . Недоглеждане като взимах джантите с гумите, е такава грешка няма да правя НИКОГА повече. Занасяше задница навсякъде, при всякаква скорост, при спиране АБС-а се побъркваше, така че при лоши задни гуми няма нищо чудно, също и директното управление спомага за поднасянето. Аз изтърпях 1 седмица с гадните гуми и ги смених, и като чуя някой да казва че няма проблем с летни отзад, не се учудвам за многото катастрофи през зимата.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default

    Колата със заводско окачване ли е, колега? Или спортно

  12. #12
    започва да се пристрастява NikMar's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Габрово
    Posts
    74

    Default

    Може още да не си свикнал с предното предаване, бавареца нали е със задно, стила на каране е различен.

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default

    Колега, както вече ти написаха, обърни внимание на гумите. Ако не са тотално зле, като - износване, неподходящ размер, и атмосфери на напомпване. Обърни внимание на окачването отзад.
    Ако е сменяно, е възможно в него да е проблема.
    Погледни задните гуми за неправилно износване. Тоест, да са изядени от външната или вътрешната страна (ако имаш канал, ще ти е по-лесно да ги огледаш от вътре).
    Ако забележиш нещо подобно, може проблема да е в сходимостта. И евентуално да се оправи с един реглаж на задния мост. То така или иначе е добре да го направиш, предвид проблема.

    Относно сменяно окачване - можеш да обърнеш внимание на стойката. Като застанеш на 10тина метра зад колата, погледни как стъпват задните гуми. И виж дали има нещо необичайно. От типа на: много голям камбар, или да стоят изправени като на влекач, или дори да имат положителен камбар, и долу да се събират.
    При твоето окачване, камбара не се регулира. Той е фиксиран от завода. И ако окачването ти е сменяно със спортно, или обикновено, но от друг модел кола - където привидно са еднакви, но на практика не са, може да имаш подобни аномалии в стойката.
    И ако е така, трябва или да го смениш с правилното, или да играе голямата бургия.
    Казвам ти го това, понеже имах такъв проблем. Като купих моята 147, я взех със спортно окачване. Задницата ми също не беше ок, и се усещаше завиваща. А стойката на задните гуми беше като на татра. Направих и реглаж, и горе долу се оправи, но продължи да си яде гумите и да стои така. Казаха ми, че това не се регулира. Карах я над година така. И един ден ми светна, че просто са сложили спортно окачване от 156. Което след бърза справка в гугъл е едно към едно визуално. Мерих, рязах, разпробих, и нещата си дойдоха на мястото.

    Разбира се, шанса не е голям, при теб проблема да е същия, но не пречи да погледнеш.

    Много вероятно е, ако гумите ти са окей, проблема ти да е просто в сходимостта. И с един реглаж на задния мост, да си решиш проблема.
    Успех

  14. #14
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Правилният реглаж на задницата на 156 играе голяма роля за поведението на сняг и лед.
    Старата ми 156-ца беше като пияна отзад преди да сменя щангите (привидно нищо им нямаше и не тропаха). След смяната им не можех да си позная колата.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    VDC-то я вкарва в правата вяра доста добре

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •