Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Покупка на 147 Бензин :)

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    Чепеларе
    Posts
    10

    Default Покупка на 147 Бензин :)

    Здравейте !!!

    Аз съм Атанас.

    Спонтанно реших да стана един от вас.

    Винаги съм се заглеждал много по екстравагантните модели на марката, но вече реших и да предприема следваща стъпка и да стана собственик на такава.
    Твърдо за бензинов мотор съм, сега дилемата е 1.6 120 к.с. или 2 150 к.с. като везната естествено клони към 2-ката.

    Сегашният ми автомобил е Митсубиши Галант 2.5 V6 24v и си е прилично динамичен автомобил, та не искам да слизам много надолу понеже понякога доста сериозно ми залепва крака на газта.

    По-скоро исках мнения кой от двата мотора е по-здрав. Разход на гориво и като се има на предвид, че карам доста, задължително ще слагам LPG. До колкото изчетох и двата мотора нямат проблеми с това. Сега видях, че някой имат вариатор, други не, до колкото разбрах 1.6 няма. Идея нямам какво е това и виждам, че е нещо от сорта на 300-400 лв. Което не е болка за умиране стига да не се сменя много често, а каква е причината да се сменя този вариатор ???

    Трябва и да се има на предвид, че живея в планински район и автомобилът ще се кара предимно по такъв път.


    Конкретно съм се спрял на тези двата автомобила, а какво е мнението ви за тях ?

    2000

    1600


    Благодаря предварително на всички, който ще се отзоват на въпростите ми и искрено се надявам да ми помогнете да направя правилният избор, а и да се видим с тези от вас с който сме по наблизо за да полеем новият(стар) автомобил след това

  2. #2

    Default

    Взимай двойката, щом е на реални 120 000км ще останеш много доволен. И 3000 лева е супер цена за кола в това състояние. Още повече и като е обслужена и с два комплекта джанти и гуми... направо бих я взел аз... ако нямах 156ца И са редки по принцип 147миците с тоя мотор.

    Вариатор няма само 1.6 105 коня. 120 коня има вариатор. И по мое мнение, 1.6 е мотор който не си заслужава. Гори като 1.8 и 2.0, обслужването му струва същите пари, а не върви.
    Иначе нищо страшно няма във вариатора. Променя фазите на газоразпределението, за да бъде по-"еластичен" мотора. Сменя се на 120 000км.

    Единствения "недостатък" на тоя мотор (150 коня) спрямо по-стария (155 коня) , е че има 3 катализатора и 2 или 3 ламбди сонди, като само една е нужна реално за работата на мотора. Това обаче се лекува лесно с един ремап и замяна на катализаторите с резонаторни гърнета. Тогава ще се отпуши чувствително колата и ще бяга още повече.

    Изправен 2.0 с нов дебитомер, ламбда, ремап и без катализатори върви доста приятно и е предостатъчен за всички ситуации на пътя. Като боцнеш 3-та за някое изпреварване от 80, без да усетиш и вече си със 140-150.
    Last edited by dhtj; 20-12-2018 at 18:43.

  3. #3
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    От двете двърдо за 150-ката. От Дупница е доста рисково да се взима кола. Не спомена какъв ти е бюджета, ако гледаш да е около 3000лв.колата по-добре преди фейса. Разлика в разхода на гориво няма, в поддръжката разликата е минимална, почти никаква, като здравина са на едно ниво.
    Развален(разтракан) вариатор се скрива много трудно, така че това не трябва да те притеснява.
    Диагностика задължително преди да купиш някоя, тръгнали или развалени ламбда или дебитомер се хващат, които са най-основните болежки по периферията, едното е около 100-120лв./бр., а дебитомера около 200лв. Предното окачване също не е особено евтино, слушай за тропания или скърцане, при някои коли скърцането се проявява след каране над 50-тина км. Другото е стандартно за всяка бензинова кола.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Важните сонди са двете преди катализаторите. Маловажната е тази след.

    Ремап заради махането на катализаторите не мисля, че е нужен а и ако колата е на реални километри, това едва ли ще е необходимо.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Въпросът е безсмислен,150>120
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    Чепеларе
    Posts
    10

    Default

    А в какво се изразява по-точно развален вариатор ??? За какво трябва да се ослушвам ???

    Какво значи предницата не е особенно евтина. Карал съм доста коли и доста от тях са с много здрави предници, но при мен не устискват. С галанта имах много проблеми с това. Отпред са три носача, единият е шарнир, който се сменя за скромната сума от около 30тина лева. Другите два са 105лв. и 160лв. 147 как е отпред ? Тоест с един носач ли е, целият носач ли се сменя или е носач шарнир ???

    ---------- Post added at 23:49 ---------- Previous post was at 23:48 ----------

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Въпросът е безсмислен,150>120
    При някой автомобили не е безмислен, не винаги повечето коне означават нещо по-добро, но това е друга тема на разговор. Ако имам идея няма да питам. Благодаря на всички за полезните съвети

  7. #7
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    С 2 носача е, горен и долен, сменят се целите носачи. Окачването не е особено издържливо по нашите пътища и ако не пазиш колата по дупки и неравности честичко ще ти се налага да го правиш.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    Чепеларе
    Posts
    10

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    С 2 носача е, горен и долен, сменят се целите носачи. Окачването не е особено издържливо за нашите пътища и ако не пазиш колата по дупки и неравности честичко ще ти се налага да го правиш.
    Ето това не ми харесва
    Не съм от най-пазещите.

    А колко струват приблизително горен и колко долен ?

  9. #9
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Зависи във висок, среден или нисък клас се целиш, в какви точно марки от представителите на съответните класове, дали ползваш отстъпки, дали имаш връзки да ти ги поръчат на дилърска цена и т.н. и т.н. и т.н. Но приемам, че питаш за общия случай, където няма "помощ от приятел" - тук може да разгледаш цените само ориентировъчно. Иначе има и колеги от форума, от които може да търгуваш части, масла и т.н. на доста по-изгодни цени.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    Чепеларе
    Posts
    10

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Зависи във висок, среден или нисък клас се целиш, в какви точно марки от представителите на съответните класове, дали ползваш отстъпки, дали имаш връзки да ти ги поръчат на дилърска цена и т.н. и т.н. и т.н. Но приемам, че питаш за общия случай, където няма "помощ от приятел" - тук може да разгледаш цените само ориентировъчно. Иначе има и колеги от форума, от които може да търгуваш части, масла и т.н. на доста по-изгодни цени.
    Целя се в нещо оптимално, съотношение цена качество. Както казах не съм от най-пазещите и ако това се окаже слаба черта на модела или на марката се опасявам, че ще трябва да се насоча към нещо друго макар и изобщо да не ми се иска.Найстина съм голям идиот от тази гледна точка. И все пак не знам какво точно означава, че това е слабо място на този автомобил и дали ще има разлика с нещо от дооста разнообразният арсенал с, който съм се сблъсквал. Все пак държа да отбележа, че до сега нищо не е успяло да издържи на стила ми на каране и всичко което съм карал доста често ми се е налага да му правя предницата Иначе горе долу се ориентирах и ще е нещо от сорта на 200лв. за страна, което честно казано не е малко, като се има на предвид предишните ми автомобили на, който се е налагало да сменям на пролет и есен

  11. #11
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Колега, не бой се с това 'чупливо' окачване. Проблемът идва от малките тампони на носачите - разбиват се от гадните ни пътища. Когато започне много да скърца/тропа, не е задължително да подменяш целия носач, а да си смениш тампоните. Въпреки това смяната на носачите, биалетки и накрайници струва около 500лв с труда, като зависи от марката, която ще избереш. Карам 156 от 5 месеца, окачването е същото като на 147... Колкото и да я пазя, в студеното тампоните скърцат, докато загреят малко. Проблема с окачването е не само като не се пази, а и като не е направено от човек, който разбира.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  12. #12

    Default

    Почват да скърцат, когато са поставени "рацерски" полиуретанови тампони, за да си мислиш, че си надхитрил системата и вече си "рацер". Смазвали се с някаква си Морска грес, али-бали... Даже има и оригинални "инженерни" хрумвания, като пробиване на отвори за гресиране. Има хора във форума, които правят полиуретан и ще ме наплюят, но те открехвам, за да не се набуташ и после да се чудиш какво да правиш. За това се поставят маркови горни носачи и си свиркаш. А да не говориме, че с полиуретана колата почва да вози като каруца.
    Former Alfa owner.

  13. #13
    бивш голфаджия badboy_pl's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    25

    Default

    Тази на фона на сервиза 2.0 с лепенки Alexander auto, свежи номера и мърляв гащеризон ме съмнява да е перфектната току-що обслужена кола някога "купена" от БГ
    Sportwagon 2.0 T.S

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    Чепеларе
    Posts
    10

    Default

    Quote Originally Posted by badboy_pl View Post
    Тази на фона на сервиза 2.0 с лепенки Alexander auto, свежи номера и мърляв гащеризон ме съмнява да е перфектната току-що обслужена кола някога "купена" от БГ
    Да и аз това се чудех. Честно казано 99% от обявите са обслужени почти от а до я. Всички са на реални километри и без забележки. Не разчитам на това, но на вид на снимките ми харесва. А в София ако реша да ида да я погледна, в кой сервиз е добре да ида за да я видят. В Пловдив таланта си го карах при един майстор, който е уникален и работи предимно с Митсубиши, има ли такъв в Пловдив, който да е спец на алфа ?

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Skaliente View Post
    А в какво се изразява по-точно развален вариатор ??? За какво трябва да се ослушвам ???
    Tрака като дизел.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •