Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: 2.2 JTS Пали и гасне студена!

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    София
    Posts
    30
    Blog Entries
    1

    Default 2.2 JTS Пали и гасне студена!

    Здравейте колеги,
    Моля за мения. Имам следния проблем- двигателя е 2.2 JTS. Колата пали, вдига си нормални обороти и след 3 - 4 секунди гасне, все едно и свършва рязко горивото. Това го прави два три пъти и после се оправя. Ако подам газ при запалването, и задържа за около 5 секунди, този проблем го няма. Това се случва само когато е студена, когато е топла, паленето си е наред . Сипах добавка Бардал за прочистване и вдигане на октана и проблема временно изчезна, после пак се появи. Дали е възможно проблема да е в горивото ?

    Предварително Благодаря, с пожелание за Весели Празници !

  2. #2
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Колега, на диагностика ходил ли си? Има голяма вероятност да е дебитомер, но без диагностика няма как да се каже със сигурност.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    София
    Posts
    30
    Blog Entries
    1

    Default

    Здравей колега,

    Ходих, казаха че дебитомера е наред

  4. #4
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    А някаква грешка записва ли? Доколкото знам, 2.2 се случва да имат драма с инжекторите и помпата за високо налягане. Колега от Англия с тоя мотор каза,че е имал сходни проблеми и ги разрешил с добавка за почистване на инжекторите и смяната на свещите. Не знам дали ще ти е от помощ
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  5. #5
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Мръсни дюзи.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    София
    Posts
    30
    Blog Entries
    1

    Default

    Два пъти сипвах добавка за почистване на инжекторите, свещите са на 5000 км, но пак ще ги проверя и ще пиша. Благодаря !

  7. #7
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Разсъждения на лаик! Карам 2.0 JTS!
    Може ли да е температурен датчик, който да лъже, че колата е топла, когато всъщност е студена, а от там да впръсква по-малко гориво и да гасне?
    ДебиЛомера като живи данни ли го тестваха в движение или на място форсираха колата?
    Стар бензин, или застоял, пък бил и той с добавка?
    Мръсотии из резервоара, които понякога тръгват из горивопроводите?
    Чистенето май става с вадене на помпата от резервоара и парцал и гола ръка се бърка докъдето се стига.
    Работи ли стабилно без прекъсвания колата и форсира ли се добре? Питам, понеже това до много голяма степен определя читавостта на бобини и свещи. И изключва възможността /донякъде, според мен/ да смуче въздух отнякъде / и дебиЛомера да не го отчита/
    И значи, записани грешки няма?
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Мръсни дюзи.
    А тези дюзи подлежат ли на чистене (не с добавки) или направо смяна?



  9. #9
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by angelovi69 View Post
    Разсъждения на лаик! Карам 2.0 JTS!
    Може ли да е температурен датчик, който да лъже, че колата е топла, когато всъщност е студена, а от там да впръсква по-малко гориво и да гасне?
    ДебиЛомера като живи данни ли го тестваха в движение или на място форсираха колата?
    Стар бензин, или застоял, пък бил и той с добавка?
    Мръсотии из резервоара, които понякога тръгват из горивопроводите?
    Чистенето май става с вадене на помпата от резервоара и парцал и гола ръка се бърка докъдето се стига.
    Работи ли стабилно без прекъсвания колата и форсира ли се добре? Питам, понеже това до много голяма степен определя читавостта на бобини и свещи. И изключва възможността /донякъде, според мен/ да смуче въздух отнякъде / и дебиЛомера да не го отчита/
    И значи, записани грешки няма?
    Това със засмукването на боклуци от резервоара е малко мит. Реално горивната помпа смуче от кошничката, която се пълни от най-ниската част на резервоара. Идеята на кошничката е когато горивото е малко в резервоара при разклащане на автомобила двигателя да не остава без гориво.

  10. #10

    Default

    Различни хора,различни навици...

    Имам един познат на който горивото в резервоара му е все на минимума, независимо каква кола кара.Като започне да клати обороти, да гасне, да прекъсва все бензиностанциите са му виновни...

    От такъв и клечки за зъби не си купувай - не се знае дали не са 10-та употреба...
    Last edited by alfa racer GTA; 29-12-2018 at 22:58.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #11
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Различни хора,различни навици...

    Имам един познат на който горивото в резервоара му е все на минимума, независимо каква кола кара.Като започне да клати обороти, да гасне, да прекъсва все бензиностанциите са му виновни...

    От такъв и клечки за зъби не си купувай - не се знае дали не са 10-та употреба...
    Не разбирам какво целиш с този коментар ?

  12. #12
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Съгласен съм, че няма проблем да се кара с малко гориво, и че помпата се охлажда по същият начин.
    Дори самата кошница стои в нещо като легенче, което успява да събере гориво, дори в целият резервоар да има само 3-4л.
    Просто е мислено от инженери. Резервоари за коли не се произвеждат от вчера.
    Ако имаше значение, в книжката на колата щеше да пише - не оставяйте колата с под половин резервоар освен ако не е крайно наложително.
    Аз съм минавал 200км извънградско на лампа със 159.
    Сигурно съм вандал, горката помпичка.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    София
    Posts
    30
    Blog Entries
    1

    Default

    Колата се форсира идеално. Ще проверя и температурния датчик, и ще пиша .

  14. #14
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Аз също съм за дюзи ...
    Има начин да се почистят в домашни условия
    Повечето ще им е смешно ..

    Вземаш батерия от УПС 12В или акумулатора правиш си преходник с маркуч от голям флакон с WD към дюзата и пускаш налягането към дюзата .. с упс-а/акумулатор .. цък цък цък кабелчето на клемата да е като реле ..

    Така изчистих моите на 145 като ми се скъса цедката в резервоара и напълни реиката с боклуци, а дюзите до горе.

    * знам, че не е професионално и ще се забавлявате, но на мен ми помогна.
    3 години след това, колата е в движение без никакви проблеми.
    - в началото дюзите капеха и пръскаха струя .. накрая правиха WD-то на изхода като мъгла.

    След като ги монтирах и си прочистих горивната система всичко е наред.
    Няма да навреди, може да помогне.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    София
    Posts
    30
    Blog Entries
    1

    Default

    Благодаря колега!
    Ако са дюзи, би трябвало колата да прекъсва и когато е топла, а тя върви добре. Проблема е само когато пали студена .

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •