Results 1 to 3 of 3

Thread: Насочете ме

  1. #1

    Default Насочете ме

    Имаме ли човек в групата който ще може да ми види турбината в движение .. смисъл да я диагностицира ... защото имам един дребен проблем .. от 2 седмици някъде като я напъна малко винаги между 0.8 /1.5 бара се чува някакъв звук като на чайник .. от началото въздишах тежко защото си помислих че е заминала оста на перката .. но после приятел ми каза че при леко износване НИКОГА нямало да се чуе на студен мотор тъй като студения въздух държал перката центрирана докато не загрее и едва тогава започва да стърже и най - често в ниските обороти .. при мен звука го има и на студен и на топъл мотор .. някой път като я напъна и чуя “кипването на чая” нарочно в държа в 4000 оборота .. връщам газта , турбината се разтоварва доста приятно и дразнещия звук изчезва после .. но не винаги изчезва ... от 2 дена не съм в чувал да се обажда .. като цяло мислех че е от ЕГР-а .. затапен е софтуерно и с планка при Бобо в Орландовци ..на място успявам да я натоваря до 0.8 бара и се чува просвирване от към ЕГР-а но това е предполагам заради планката на която има една супер малка дупка (предполагам е оставена с цел) и от нея се предполага да де чува тоя звук .. но другия дето поне аз го сравнявам с чайник е от към турбото .. свалях кората да гледам до където мога .. но не видях цепнатини по видимите части на маркуча дето влиза към кулера нито на този отгоре дето влиза към всмукателния колектор .. та идеята ми е дали ще може на диагностика да се хване дали има пречка на вакуум някъде по управляващите маркучи около/на турбото .. иначе не ми се дават 120 лева за диагностика на турбо и турбо пътища и да оставям колата с дни .. другия проблем е като настъпя колата супер плавно до 3000 оборота например (3-та или 4-та) известно време държи 1.5 бара изведнъж налягането пада до 1.2 и предницата подскача все едно съм и подал много газ , и продължава да ускорява ?!? Нещо с геометрията ли е свързано ?!? Да се притеснявам ли за това ? И евентуално добър майстор/турбо сервиз за София? По принцип знам че и Бобо се занимава с такива неща но за момента ми е далеч ..

  2. #2

    Default

    Ей тва с "подскачането" не е хубаво.

    Свиренето може да е дори от малко разместване на тръби на турбото- при мен се беше частично разместила пластмасовата тръба в която влиза метална и съвсем леко просвирваше.

    Виж дали няма някъде такова разместване с 2-4 милиметра.Аз го видях едва след като измих двигателя, преди това прахта пречеше да видя това севсем малко разместване.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Ей тва с "подскачането" не е хубаво.

    Свиренето може да е дори от малко разместване на тръби на турбото- при мен се беше частично разместила пластмасовата тръба в която влиза метална и съвсем леко просвирваше.

    Виж дали няма някъде такова разместване с 2-4 милиметра.Аз го видях едва след като измих двигателя, преди това прахта пречеше да видя това севсем малко разместване.
    Съботата ще огледам пак .. че в тоя студ въобще не ми се занимава.. пък и тея жабари на доста неудобно място са сложили турбото , само кората ми отнема 10 минути за сваляне :д.. имам и допълнителен въпрос .. защо при някои 159-ки маркуча от кулера дето влиза към всмук.колектор минава зад батерията смисъл от към калника а при мен е прекаран между батерията и маркуча на термостата? При 147 знам че е така.. да няма нещо преправяно?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •