Results 1 to 15 of 38

Thread: 156sw 2.0т.с. харч на масло или друго...

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #6

    Default

    Quote Originally Posted by sonny2 View Post
    Здравейте. Имам алфата от скоро. 2.0 155к.с. селеспиид. Не съм имал тази чест да карам алфа до сега и сега попаднах на мотор който при смяна на масло ми изгори за 1000км около 3л. което не е съвсем нормално. Не съм я пипал още и ремонтирал / само цялата предница /. Преди да съм пръснал мотора на масата имам едно две питания! Има ли при всмукателния колектор някавъ пиниз който може да ми харчи маслото ? И има ли опция да го харчи от лошо масло 10в40.
    Този двигател е за боклука, освен ако не тече от някъде, да го ремонтираш ще ти струва над 1000 лв вероятно.
    Това което се прави е пълен ремонт на главата, смяна на сегменти и вероятно на биелни и основни лагери. И като правиш всичко това трябва да видиш и съединителя.
    Много работа, много пари за такава кола.
    Но преди да правиш каквото и да е, след като отвориш двигателя трябва да провериш дали цилиндрите в долната си част не са износени на елипса, ако са така всичко което ще направиш е безмислено, колата ще продължи да гори масло.
    Не се занимавай с глупости като смяна на масла, свещи, клапанчета, сепараторчета. Това че цилиндрите помпят масло от картера при лоши свещи или кабели е наистина нещо ново за мен
    И никога не забравяй- повече от хората които дават съвети тук никога не са разглобявали двигател.
    Иди в добър сервиз и се консултирай със специалисти, които имат инструменти за измерване и правят ремонти на двигатели
    Last edited by lordliness; 29-12-2018 at 08:57.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •