Results 1 to 7 of 7

Thread: Загуба на мощност при ускорение

  1. #1

    Default Загуба на мощност при ускорение

    Честита Коледа на всички. Живи и здрави.
    За съжаление пак започвам нова тема с проблем. Днес по магистралата на няколко пъти при ускорение на 6-та (в последствие и веднъж на 5-та) и обороти около 2600-2700 изведнъж колата се разтреперва леко и оборотите падат до към 2300. Първите два пъти не си дръпнах крака от газта и това се повтори (пак стигна тия обороте и пак падна). В крайна сметка не ми се рискуваше много и реших да не насилвам късмета и не знам дали беше нещо временно.
    Някакви идеи на какво де дължи това и колко нули е ремонта?

  2. #2

    Default

    Казват че било от турбина.
    Ако е с "пририпване/присяцане" - това било симптом за занимаваща си турбина.

    Задират за момент турбината, оборотите падат след което се "освобождава" и отново има мощност - получава се като "подскок" ...

    Падат оборотите на турбината и отново тръгват нагоре, а стрелката на турбото "играе" - пада за момент, без да си намалявал или спирал да натискаш газта и след това отново тръгват нагоре.Нещо като ефекта на камбаната.

    И не е само при нашите- БМВ, Фолксваген, Ауди, Мерцедес...един и същ симптом.

    Ако наистина е турбина:

    - 650 лева с турбос хют с 2 години гаранция.

    - ако чакаш много не става за ремонт и отиваш директно за нова турбина=1200 до 2400лв .
    Last edited by alfa racer GTA; 26-12-2018 at 22:56.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3

    Default

    Мерси за отговора. Мисля, че това наистина е проблема. Веднъж успах да погледна стрелката на турбото и наистина падна до някъде и после пак се върна. Явно ще трябва да направя ревизия на турбото по-рано от планираното. Мисля да отива в Годеч. Чувам добри отзиви.

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Преди да извадиш турбото, пробвай със смяна на управляващия му клапан. Вземи назаем от някой работещ за пробата.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Преди да извадиш турбото, пробвай със смяна на управляващия му клапан. Вземи назаем от някой работещ за пробата.
    Да си призная честно нямам никаква идея за какво говориш. Познанията ми при автомобилите са доста основни и не смея да правя каквото и да било (когато съм пробвал сам да правя нещо по колата винаги съм съжалявал). Предпочитам някой специалист да го погледне.

    Така и така го бях планирал този ремонт. Просто ще е по-скоро.

  6. #6

    Default

    Турбото има управляващ соленоид - механика, която отговаря за отваряне затваряне на "лопатките".

    Случва се да заклиняват от натрупани отлагания- тогава ако няма друг проблем би трябвало да мине само с почистване и евентуално регулиране на соленоида.

    Би трябвало да струва по евтино от горните две предположения - 250-450 лева.

    Има хора които си го правят и сами, тогава е още по евтино, но си прав, че след като не разбираш е по-добре някой който разбира да го погледне.

    Или му е дошло времето или използваш не дотам качествено гориво. Освен това дизела си иска "изпъване" поне по няколко пъти в годината, а след зима задължително.
    Last edited by alfa racer GTA; 27-12-2018 at 11:41.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Говоря за вакумното клапанче (стои горе до акумулатора над левия фар при мен). Една букса с 2 маркучета (вход и изход, важно е да не се объркат). Вземаш от колега, закачаш маркучетата и буксата и тестваш. Дори не е нужно да вадиш твоето или да закрепяш тестовото.
    Ако няма разлика с "новото", тогава отиваш на сервиз да тестват с вакуум гъбата на турбото, ако там е ок ще се мести геометрията лесно без да заяжда. Ако заяжда, се сваля и чисти турбина. Ако всичко е ОК, търсиш проблема в турбопътища или пропуск през егр.

    Пс 1вото което ти написах е работа за 2мин и мисля че всеки може да го направи.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •