Здравейте,алфисти.
Преди около 3 месеца баща ми си купи Алфа GT 1.9jtdm 150 коня(CF4).Обслужихме колата,както подобава. Имаше
и проблем със подгревните свещи,сменихме и тях(сложихме bosch),както и релето за подгрева(пак bosch).Всички части са вадени по Eper с номер на шаси(продавам части за камиони от години и имам представа от електронни каталози).
Проблема е следния,при всяко едно палене колата тресе и й е нужно повече време да запали.Притриса и пали като все едно липсва някой цицлиндър.След като запали изпушва за секунда бял дим,понякога черен.СЛед като запали няма аномалий,колата върви чудесно,набира има тяга,дори доста(неочкавах така да набира).Закачах я на екускана,нямаше натрупани грешки.Гледах за корекцийте на дюзите,но незнам какви трябва да са стойностите.Отдавна не съм форума,понеже смених марката,минах на Фиат,после Мерцедес,надали го интересува някой. Дайте идеи или пък да отида при някой,който ще помогне да реша проблема.Гледахме ДПФ филтъра,на място си е,на екускана показва,че не е запушен,все пак пуснахме и една принудителна регенерация.От към махожик,не усещам тресене,при потегляне,при набиране от ниски обороти,на висока предавка.Теста със излишното гориво незнам дали е удачен във случая и дали може да му се има доверие.
Извинявам се предварително,ако съм допуснал грешки или не съм направил нужното да си оправя колата.
Благодаря на всички и приятни празници!

---------- Post added at 10:46 ---------- Previous post was at 10:26 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=qIgtVcKyFK4
Това е на топъл мотор и в най-добрия случай на паленето.