Results 1 to 12 of 12

Thread: Проблем с паленето Gt 1.9 jtdm 150hp

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    35

    Default Проблем с паленето Gt 1.9 jtdm 150hp

    Здравейте,алфисти.
    Преди около 3 месеца баща ми си купи Алфа GT 1.9jtdm 150 коня(CF4).Обслужихме колата,както подобава. Имаше
    и проблем със подгревните свещи,сменихме и тях(сложихме bosch),както и релето за подгрева(пак bosch).Всички части са вадени по Eper с номер на шаси(продавам части за камиони от години и имам представа от електронни каталози).
    Проблема е следния,при всяко едно палене колата тресе и й е нужно повече време да запали.Притриса и пали като все едно липсва някой цицлиндър.След като запали изпушва за секунда бял дим,понякога черен.СЛед като запали няма аномалий,колата върви чудесно,набира има тяга,дори доста(неочкавах така да набира).Закачах я на екускана,нямаше натрупани грешки.Гледах за корекцийте на дюзите,но незнам какви трябва да са стойностите.Отдавна не съм форума,понеже смених марката,минах на Фиат,после Мерцедес,надали го интересува някой. Дайте идеи или пък да отида при някой,който ще помогне да реша проблема.Гледахме ДПФ филтъра,на място си е,на екускана показва,че не е запушен,все пак пуснахме и една принудителна регенерация.От към махожик,не усещам тресене,при потегляне,при набиране от ниски обороти,на висока предавка.Теста със излишното гориво незнам дали е удачен във случая и дали може да му се има доверие.
    Извинявам се предварително,ако съм допуснал грешки или не съм направил нужното да си оправя колата.
    Благодаря на всички и приятни празници!

    ---------- Post added at 10:46 ---------- Previous post was at 10:26 ----------

    https://www.youtube.com/watch?v=qIgtVcKyFK4
    Това е на топъл мотор и в най-добрия случай на паленето.
    Alfa Romeo 147 1.6 105bhp. 01'

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default

    Това което се сещам на момента е, можеш да погледнеш помпата в резервоара дали работи коректно. Всичко друго за което се сещам би регистрирало грешка в еку-то.
    Също, мисля, че има подгрев на горивния филтър, но много ме съмнява да може да направи подобен проблем.
    Друго - стартера да не работи коректно.
    Също може да пробваш с друга нафта, от друга бензиностанция, в случай, че не си пробвал.
    Това се сещам на момента.
    Весели празници, колега

  3. #3
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Не и се чуди щом е ЦФ4.
    По всяка вероятност, поналапала е малко вихрови клапи и е поизкривила няколко клапана.
    От там и кофти паленето. Сваляй колектора да видиш колко клапи има останали на него.
    После съответно главата долу, смяна на клапаните, и ще започне да пали на всички цилндри, не първоначално на 2-3.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Не и се чуди щом е ЦФ4.
    По всяка вероятност, поналапала е малко вихрови клапи и е поизкривила няколко клапана.
    От там и кофти паленето. Сваляй колектора да видиш колко клапи има останали на него.
    После съответно главата долу, смяна на клапаните, и ще започне да пали на всички цилндри, не първоначално на 2-3.
    Да. И това си го помислих, ама не посмях да го напиша. Празници са все пак.
    А и пича каза, че работи добре след като запали

  5. #5
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Тя компресията се понижава с малко. Не е проблем чак за работата на двигателя и за вървежа. Само за паленето.
    На който не му пречи може и така да кара
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default

    Колега, имал съм издухани двигатели. Мнението ми е, че когато бяга компресия, се отразява точно на вървежа. Иначе винаги са палили от воле.
    Разбира се, напълно съм съгласен, че трябва да обърне внимание на пеперудките. И не само заради проблема, а по принцип е задължително при двигатели с проблемни такива.
    Весело посрещане

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    София
    Posts
    32

    Default

    Най вероятно испускат дюзите

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    София
    Posts
    32

    Default

    Решихте ли проблема колега ,че ми е интересно

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Добър вечер,колеги. Проблема е решен.Беше следния:
    -Разпробит ДПФ през цялата дължина
    -Запушен ЕГР
    -Паднали клапи вихрови
    -Кофти софтуеър с цел подлъгване да не показва грешки
    Съответно след обслужване.прехване на клапите(каквото беше останало),запушване на Егр,като хората,прехване на ДПФ и наливане на нов софтуеър. Колата пали добре,върви още по-добре и звучи още по-добре.
    Благодаря на един от фрумните сервизи!
    От мен наздраве и при въпроси ще помагам.
    Останаха два носача за смяна,които са в багажника!
    Лека вечер.
    Alfa Romeo 147 1.6 105bhp. 01'

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    София
    Posts
    32

    Default

    Колега имам същият проблем , колата пали трудно на студено. Махнал съм клапите , не е от
    Дюзите . В кой сервиз си бил ?

  11. #11

    Default

    По-вероятно е ЕГР-ът да е бил блокирал леко отворен

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Момчетата от Вентура помогнаха.
    Alfa Romeo 147 1.6 105bhp. 01'

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •