Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 110 of 110

Thread: Скоростна кутия M32 в Alfa 159

Алфист идеалист ecotronic's Avatar

При 147, 156, 159, 166 (за другите модели не съм запознат) механизмът е все със жила - едно за напречния и едно за надлъжния ход на лоста.

159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

започва да се пристрастява ildivvy's Avatar

Ясно! Разбрах! Благодаря за отговора!
    BMW 318ti '96

Младши алфист

Значи пичове ... оказа се при мен, че маховикът е за смяна.
    Разчетох се за махови проблеми и прочетох, че "лепенето" на скоростите се случва и тогава. Без изброен, като един от симптомите, за заминал маховик.
    От време на време ми се струваше, че двигателя тресе в повечко, но предположих, че е нормално за всеки дизел. Предишният собственик каза, че лагерите на скоростите са сменяни преди 20-тина хиляди.
    Каза, че се притеснява и за маховикът, но не усетих никакъв проблем тогава, та не му обърнах внимание.
    Всичко изброено, като симптоми е на лице при мен. Както и монтьорът потвърди. При друг отидох този път. При същият обслужвал колата 4 години. Просто предният път нямаше кога да ми вземе колата и отидох другаде, та дадох за глупости няколко стотин лева!

Карах около 3 седмици, преди да я остава за 2-ра вече в сервиза. Не е друсала много, само на края го направи 2-3 пъти по-сериозно и си я закарах.

Още не се е обадил, че все нямал време, да качи на крика... Ама има ли вероятност заради тъпите вибрации от маховика, да е прецакало лагери и др от скоростна кутия и двигател?

До тук съм 1700лв смяна съединител, маховик, лагер помпа и целият му комплект там с труда. Ебандакис! Иначе всичко й е на ред на колата! :Д Кефи ме яко, стига да я карам най-после...
    Last edited by Pess; 06-08-2019 at 03:15.
    159 - 1.9 JTDm 16V

Запален алфист ivaka89's Avatar

Здравейте колеги,
    Вчера свалих моята кутия която утре сутринта ще я карам за смяна на лагери (дойде и това време) Взел съм всички лагери, семеринги и опръстени нов маховик. Направи ми впечатление, че във вътрешните карета се усеща лек луфт. Взел съм нови, но карето не излиза от чашката, все едно в края е леко притисната, за да не изпадат сами. Въпроса ми е нормално ли е да имат лека хлабина, вече бях пускал тема в която не получих много задоволителен отговор, и ако не е нормално как се вадят от чашката и после как да вкарам новите. Ще пиша за резултата след смяната на лагерите на кутията.

Запален алфист ivaka89's Avatar

П.П.

Лагера за полуоската е някакъв странен размер, откъде мога да го взема и някакви идеи как да го извадя без да повредя алуминиевата конзола.

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678