Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 151 to 162 of 162

Thread: Скоростна кутия M32 в Alfa 159

  1. #151
    започва да се пристрастява Gamma's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Бургас/София
    Age
    46
    Posts
    80

    Default

    Колеги, може ли телефона на човека от Варна, че имам приятел с Инсигния, който яде хурката с такава кутия.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Ti
    Fiat Marea 1.6 16V ELX
    Chrysler PT Cruiser 1.6i

  2. #152
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    M32 се монтира на над 15 модела и марки автомобили.
    Кутията не е проблемна ако се поддържа т.е. се сменя маслото на определен пробег. Ремонтът не е никаква драма .. тя не се чупи, износват се лагери.
    Симптомите са виене .. сменят се иглените лагери, който са на цена около 150лв и това е.
    F40 също дефектира, но е малко по- безпроблемна.
    М32 със смяна на масло и с 400мл повече от предписаното няма да създава проблеми.
    * когато това не е правено износва лагери след 150к -Което си има и добра страна
    - Италянеца не се занимава да я прави и я продава ... Купуваш си колата на около 150к без други проблеми. (поне преди 5-6 години беше така)
    Имам колега сменил 6 бр. такива кутии за 8 години на Опел.Лично съм счупил само 2 такива за 5 години .Иглени лагери с калпав пластмасов сепаратор които са недостатъчно добре смазвани с прегряващо масло.
    Кутията е с по-малък ресурс от маслото,та заради това няма нужда да то се сменя.И да я нахакаш до-горе с масло ,най-крайния сектор от кутията пак прегрява ,та и това не помага.
    Обаче докато е нова кутията е супер тиха и с перфектно влизащи предавки,ръчкането си е кеф направо.
    Last edited by 546; 20-10-2022 at 17:07.

  3. #153
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Имам колега сменил 6 бр. такива кутии за 8 години на Опел.Лично съм счупил само 2 такива за 5 години .Иглени лагери с калпав пластмасов сепаратор които са недостатъчно добре смазвани с прегряващо масло.
    Кутията е с по-малък ресурс от маслото,та заради това няма нужда да то се сменя.И да я нахакаш до-горе с масло ,най-крайния сектор от кутията пак прегрява ,та и това не помага.
    Обаче докато е нова кутията е супер тиха и с перфектно влизащи предавки,ръчкането си е кеф направо.
    Аз ги смених на 160к .. ако изкарат още толкова новите .. изобщо не ми е проблем.
    Кутията ми не се е счупила, просто износи лагерите, започна да вие и ги смених.
    Виждал съм на 320к 159 без да е пипана кутията и без проблеми. - когато търсих кола и тествах една такава. Беше пълна барака, но кутията беше здрава.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #154

    Default

    Как прецени, че не е пипана?



  5. #155
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Как прецени, че не е пипана?
    Има сервизна книга в която всичко беше написано, каквото е правено.
    Обслужвана е само в сервиз на Фият/Алфа
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  6. #156
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Тая кутия кара макс без проблем до 130 хил. км....след това започва лекото чукане след студен старт на мотора, след това виене...и отива за ремонт....не е дуракоустоичива според мен...то в 159-та за дълъг пробег само мотора на 1,9 дизел държи, окачването до някъде...другото за мен не е домислено...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #157
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Тая кутия кара макс без проблем до 130 хил. км....след това започва лекото чукане след студен старт на мотора, след това виене...и отива за ремонт....не е дуракоустоичива според мен...то в 159-та за дълъг пробег само мотора на 1,9 дизел държи, окачването до някъде...другото за мен не е домислено...
    Не чукаше, само виеше .. виенето над 40 или 60км/ч забравих вече. Дори колата да е на свободен ход.
    Чува се като "мистичен шум" го наричат някой. Буквално не можеш да разбереш от къде произлиза - вече мога
    Не е голяма драма, като има кадърни майстори. Цената не е толкова сериозна, просто трябва да се отвори и да се подменят лагерите.
    По окачването са сменяни само тампони и един горен носач, заменен с друг втора употреба - просто нямаше нов на момента (4-та година не се е счупил).
    Супер доволен съм от окачването, а и от колата. Не знам кое е това недомислено.
    Last edited by flipz; 23-10-2022 at 13:47.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  8. #158
    Запален алфист stoian_off's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Pomorie, Burgas
    Age
    34
    Posts
    106

    Default

    1.9 според мен автоматик ако е най-добре.Това си е мое мнение.А искам да попитам има ли 2.0 170 к.с. автоматик?Май тази комбинация съм я срещал само в Жулиета?Защо не са го направили и в 159.Някой от вас карал ли е 2.0-ката с ръчка?Казват че вървял колкото 2.4 но мен малко ме съмнява.Усеща ли се алфа този мотор,че съм си набелязал една такава.

  9. #159

    Default

    Посредата си е, по-приятен от 1.9, но не върви като 2.4.
    По-пластмасов е, колектора му е пластмасов, ЕГР охладителя също и правят проблем тея чаркове, но за няколко стотака се намират и се сменят.

  10. #160
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Няма кола, която да не се разваля някога.
    Особенно като караме коли над 100к нормално е нещо да се износи.
    Ремонт и караш. Проблемът е като стане като сериал, всеки месец да сменяш части
    Нито пътищата ни са нормални, нито горивото, нито майсторите (добрите са малко и много ангажирани), както и бившите собственици на автомобила - които са го карали като за последно.
    Тесла в зародиш се запалва, чупи и тн .. Тя също има механика, която един ден ще се износи и трябва да се ремонтира. - примерно
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  11. #161
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    Varna
    Posts
    2

    Default

    Quote Originally Posted by rockett View Post
    Би ли споделил мнение успешен ли е ремонта и модификацията? Собственик съм на Алфа 159 1.9 дизел и страдам вече дълго време от този проблем. Мисля че вече е неотложен ремонта на кутията. Живея в град Варна и бих се радвал ако споделиш кой ремонтира твоята кутия и г/д колко ти струваше удоволствието.
    Нека споделя мнението си след направения ремонт на кутията. Минати са около 30 000км вече. По време на ремонта въпросния човек ми предложи модифициране на кутията с лагери от Опел Инсигния (по-голям диаметър). Цялото удоволствие ми беше излязло 860лв през Август 2021г. Цената включва части, масло и работа. Още при първото каране забелязах значително по-ниски нива на шум от кутията, но не напълно безшумна. Силни вибрации в скоростния лост при шофиране на 3та и 4та скорост. С времето шума от диференциала започва лека полека да се засилва, вибрациите са си все същите в лоста - При ускорение или моторна спирачка. Моята препоръка към колеги в дилема да си ремонтират кутията е да заделят малко повече средства и просто да си подменят кутията и предавателната система с такава от 2.0 jtd. Лично аз очаквах след такава сума пари кутията да стане перфектно, но въпросния човек ме убеждава, че това е най-доброто, което може да се получи от нея. Ако някой от вас има представа как мога да елиминирам поне вибрации в скоростния лост и каже ще съм много благодарен. Благодаря!

  12. #162

    Default

    Имаше оригинални комплекти за ремонт на тази кутия. Въпросът е защо не е ползван такъв комплект.

    Освен това има "комплект" и "комплект" - например:

    1. https://www.ebay.de/itm/112549304858

    2. https://www.ebay.de/itm/131607780284...Bk9SR_D70M_QYw

    3. https://www.ebay.de/itm/174832528890...Bk9SR_r70M_QYw

    За мен коректното при ремонт е да ти даде списък на сменените части.

    Отделно трябва да ти предложи варианти за ребилд след като отвори кутията - но тъй като "бързат да не изпуснат пари, защото колата ще стои на подемника докато дойдат частите", малко от автотехниците ще ти се обадят да ти обяснят при отваряне какви са износените части и са задължителни за смяна и кои не са за смяна, но е добре да бъда сменени.


    Заради това купувам при такива ситуации винаги плен комплект части и искам да се сменят всичките, дори това да не се налага. Според мен тръгнали ли са лагери да се развалят(или са се повредили), то това неизменно дава отражение и на другите лагери и части и те малко или повече се увреждат.
    Заради това изобщо не правя на въпрос 100-200 лева.

    Отделно винаги аз си избирам частите и много често и аз ги купувам и не работя с автотехници/сервизи които ми заявяват, че "работят само с поръчани от тях части" . Аз пък "работя" само със сервизи които имат желание да работят със закупени от мен части. Ако е необходимо им ги нося предварително да си направят справка - досега обаче и при смяна на носачи и тампони, на хидравлични маркучи на кормилна рейка, на алтернатори, на съединител и маховик и на входящ колектор не съм направил нито веднъж грешка и не се е налагало да връщам част която не е за този автомобил.
    Last edited by alfa racer GTA; Today at 15:29.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •