Page 8 of 11 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 163

Thread: Скоростна кутия M32 в Alfa 159

  1. #106
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    При 147, 156, 159, 166 (за другите модели не съм запознат) механизмът е все със жила - едно за напречния и едно за надлъжния ход на лоста.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #107
    започва да се пристрастява ildivvy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    54

    Default

    Ясно! Разбрах! Благодаря за отговора!
    BMW 318ti '96

  3. #108
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Sofiq
    Posts
    29

    Default

    Значи пичове ... оказа се при мен, че маховикът е за смяна.
    Разчетох се за махови проблеми и прочетох, че "лепенето" на скоростите се случва и тогава. Без изброен, като един от симптомите, за заминал маховик.
    От време на време ми се струваше, че двигателя тресе в повечко, но предположих, че е нормално за всеки дизел. Предишният собственик каза, че лагерите на скоростите са сменяни преди 20-тина хиляди.
    Каза, че се притеснява и за маховикът, но не усетих никакъв проблем тогава, та не му обърнах внимание.
    Всичко изброено, като симптоми е на лице при мен. Както и монтьорът потвърди. При друг отидох този път. При същият обслужвал колата 4 години. Просто предният път нямаше кога да ми вземе колата и отидох другаде, та дадох за глупости няколко стотин лева!

    Карах около 3 седмици, преди да я остава за 2-ра вече в сервиза. Не е друсала много, само на края го направи 2-3 пъти по-сериозно и си я закарах.

    Още не се е обадил, че все нямал време, да качи на крика... Ама има ли вероятност заради тъпите вибрации от маховика, да е прецакало лагери и др от скоростна кутия и двигател?

    До тук съм 1700лв смяна съединител, маховик, лагер помпа и целият му комплект там с труда. Ебандакис! Иначе всичко й е на ред на колата! :Д Кефи ме яко, стига да я карам най-после...
    Last edited by Pess; 06-08-2019 at 04:15.
    159 - 1.9 JTDm 16V

  4. #109
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Здравейте колеги,
    Вчера свалих моята кутия която утре сутринта ще я карам за смяна на лагери (дойде и това време) Взел съм всички лагери, семеринги и опръстени нов маховик. Направи ми впечатление, че във вътрешните карета се усеща лек луфт. Взел съм нови, но карето не излиза от чашката, все едно в края е леко притисната, за да не изпадат сами. Въпроса ми е нормално ли е да имат лека хлабина, вече бях пускал тема в която не получих много задоволителен отговор, и ако не е нормално как се вадят от чашката и после как да вкарам новите. Ще пиша за резултата след смяната на лагерите на кутията.

  5. #110
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    П.П.

    Лагера за полуоската е някакъв странен размер, откъде мога да го взема и някакви идеи как да го извадя без да повредя алуминиевата конзола.

  6. #111
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by batproho View Post
    Преди и BRAVO-то си го карах с Tutela Transmission MATRYX 75W-85, сега и 159-та е със същото. То по принцип и такова е препоръчано в книжката де. Маслото е червено, ако това е от значение и е синтетично за разлика от TECHNYX 75W-85, което си е нещо средно между полусинтетика и минерално...
    Това е напълно невярно !

    Това за Tutela TECHNYX 75W-85 не е вярно.
    Tutela TECHNYX 75W-85 GL4 PLUS
    Tutela MATRYX 75W-85 GL4
    Вярно е че в книгата препоръчват MATRYX FIAT 9.55550-MZ1
    Аз не обърнах внимание и съм сложил Tutela TECHNYX FIAT 9.55550-MX3 (прозрачно, леко жълтеникаво)
    * не подозирах, че имат 2 различни с един и същи вискозитет.

    #Tutela TECHNYX 75W-85
    ! Напълно синтетична формула, която гарантира отличносвойства на устойчивост на температура и окисляване.
    Спефицикации
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #112
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Кое е непълно невярно, че така остро с рогата..?
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  8. #113
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Аз на моята, след като й направих ремонт и смених лагерите, сложих Fuchs Titan Sintofluid 75W-80. За сега съм доволен.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  9. #114
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by batproho View Post
    Кое е непълно невярно, че така остро с рогата..?
    Не знам как не разбра. Не е с рогата, просто е хубаво да се чете, преди да се твърди и пише нещо.

    "Маслото е червено, ако това е от значение и е синтетично за разлика от TECHNYX 75W-85, което си е нещо средно между полусинтетика и минерално..."
    Това е невярното и по- горе съм го написал и съм предоставил линк със спецификациите.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  10. #115
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Прочетох и посочената от Вас спецификация и представете си , чел съм и други преди... Но не мисля че масло на синтетична основа (какво е упоменато и във вашия линк) е синтетика. Иначе да GL4 PLUS но аз не съм твърдял противното.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  11. #116

    Default

    За конкретният случай нищо не твърдя, но наистина това че пише "синтетика" не означава че е синтетика.Същото така "пълна синтетика" на етикета също не означава, че наистина е пълна синтетика, освен когато продуктът е закупен от Германия или немски интернет магазин с базиран физически магазин в Германия и продаващ такива продукти.

    А това горе на практика не е спецификация.Спецификацията включва точно определени показатели/свойства на маслото получени след точно определени преминати тестове от които са получени тези показатели на маслото.

    Не твърдя, каквото и да е за горните масла, просто това не са спецификации, а определени сертификати за които е заплатено или на които отговаря, макар и да не е заплатено за тях.


    Сертификатите се дават за влизане на маслото в определени граници - долна и горна за даден сертификат.Спецификациите на маслото са конкретните му параметри - пламна температура, температура на течливост, изпаряемост и т.н.

    Отново повтарям, не се меся в спора ви и той не ме интересува, просто уточнявам.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #117
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Характеристики и техническа информация. Химичният анализ ли да споделят, може и да го има някъде.

    Това масло се препоръчва за по- новите автомобили от alfa 159
    Производителят пише следното:
    • Напълно синтетична формула, която гарантира отлични температурни и окислителни свойства.
    • Fórmula totalmente sintética que garante excelentes propriedades de resistência à temperatura e oxidação.
    • Formulazione fully synthetic che garantisce eccellenti caratteristiche di resistenza termico- ossidativa.

    Вероятно, защото не е пълна синтетика .. някакво гаражно такова.
    Ако не е купено от Германия е забъркано в някой гараж в Анадола
    Made in EU закупено от Англия.
    И аз приключвам спора и нямам нищо против никого. И повече няма да коментирам темата, дори да ме напсуват
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #118

    Default

    Не става дума за сръдни или фукни, кой колко разбира и колко му е голям.Само факти отпреди 15-18 години.

    В Германия има решение на техния Федерален върховен съд и поради това тълкуване дадено в това решение на този съд, който е последна и върховната съдебна инстанция като съд в Германия.

    Той е дал официално тълкуване какво е "масло пълна синтетика" и "масло 100%синтетика" и какво е всичко останало като масло и това е станало в резултат на дело между две световни корпорации производители на масло и петролни деривати .

    В останалите държави от ЕС такива дела е нямало, а решението на федералния върховен съд на Германия е задължително само за всички които продават на територията на федералната република.

    В САЩ дело между същите корпорации е решено по точно противоположен начин и там хидрокракинг масла се означават като "пълна" и "100 синтетика".Във федералната република това ще струва на тези корпорации милиони €€€€ глоби...затова спазват решението.

    От моят опит фирма която крие и не показва конкретните показатели на маслото не иска те да се знаят.

    Който не сигурен в горенаписаното да си отвори страниците на Redline или Amsoil - има всичко от-до за всяко едно от маслата им.

    Тези които спестяват показателите на маслото си са щедри на думи и реклами...

    Обяснението:

    1. https://youtu.be/12Z-6UKSOYI


    2.https://youtu.be/DGirwUAMnDE


    3.
    Last edited by alfa racer GTA; 26-09-2019 at 21:06.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #119
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    аз сложих GM по спецификации 75W85, леко червенее. Кутията е с нови лагери - чаках я 10тина дни, нов маховик и съединителя който беше сменен миналата година. Смених лагера на полуоската. За сега съм минал 500 километра и колата е добре, превключването на скоростите е осезаемо по-приятно.

  15. #120
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Plovdiv
    Posts
    16

    Default

    Колко пари ви излязоха смяната на всички лагери?

Page 8 of 11 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •