Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 162

Thread: Скоростна кутия M32 в Alfa 159

  1. #46
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Еба,това ще бъде гадно.Няма ли някаква защита?
    Успокоителното в случая е това, че системата предупреждава, че няма да се заключи воланът поради незнайни причини.

    Досега пък никога не ми е отказвало заключването.

    Ама рано или късно, ще и хвана спатиите, както на онова "hill holder unavailable" което вече не ми се появява.
    Last edited by ecotronic; 10-02-2019 at 22:55.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #47

    Default

    Taя "екстра" за заключването на волана аз бих я премахнал генерално.
    По-добре да ми откраднат колата, отколкото да ми се заключи волана със 180.
    А и всъщност кой краде алфи?

  3. #48
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Би трябвало да има механично обезопасяване - проста лостова система или жило между гнездото на ключа и ключалката на волана така, че ако има ключ в гнездото, ключалката да не може да се задейства, каквото и да прави управлението и.

    Но доколкото ми е известно, такова нещо няма.
    Last edited by ecotronic; 10-02-2019 at 23:25.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #49

    Default

    В упътването и за ползвател и сервизното пише че веднъж отключен воланът и потеглила колата дори да не разпознава ключа няма да изгаси принудително нито двигател нито ще заключи волан.
    При гасене на двигателя обаче 3 секунди след изваждане на ключа, заключва волана.Ако колата се движи също не заключва волана дори при неработещ двигател и неразпознат ключ.

    Двигателя работи ли не заключва волана.

    А единствения случай е ако ви изгасне или вие изгасите двигателя и дори изключите от контакт и когато колата се движи по инерция и скоростта падне под 5 кмч, мисля на 3кмч заключва волана .

    На мен ми се случвало веднъж предизвикано от мен- пуснах съединителя рязко колата потегли леко с 5-6-8кмч, но двигателя изгасна при което аз натиснах съединителя и копчето за стартиране , но много леко и изключих от контакт като всичко угасна, точно преди да спре колата волана се втвърди -скоч их на спирачката но и без нея колата щеше да спре до 0.5-1.5 метра.Почти нямаше движение.

    Та няма как да се заключи волана и да не можете да управлявате колата.

    Тогава и аз се оцъклих и седнах да си прочета дали няма да ме изненада със 90-130кмч...

    А пък ключа не можете да го извадите защото колата го заключва...
    Аварийното вадене на ключа е вадите механичната част и я мушите в дупката до ключа и тогава вадите електронния ключ -това за в случай че се развали старт/стоп копчето и не можете да изгасите двигателя.

    По скоро волана се втвърдява може би поради изключване на сервото.


    Макар това ,,"познанията" ми да са нищожни в тази област в сравнение с тези на ЕКО му препоръчвам да си види акумулатора и да си го смени.

    И при мен с неподходящ/слаб акумулатор ми даваше разни фантомни грешки и колкото и да замерваха акумулатора все показваше "добро здраве".Като го смених с нов всякакви грешки изчезнаха...

    А не е да не съм го и зареждал стария акумулатор.То пък след първото зарежданe ми изгоряха 2-3 крушки...Ама може и да им е дошъл реда, знам ли....Предния собственик е сменял само изгорялата крушка, а аз на къси и дълги изгори ли едната, сменям и двете с нови.

    На една баба какъвто и силикон да и сложите все се си остава баба...и с акумулатора е така.
    Last edited by alfa racer GTA; 11-02-2019 at 00:05.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #50
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Няма жило, между електронният "гълтач" и заключването на кормилния прът.
    Защо? Защото електрониката се държи, много по-стабилно от механиката.
    Затова и предпочитам да летя на Airbus по fly-by-wire, вместо на Боинг, построен по праисторическата технология, fly-by-cable.
    Защото заключването на волана е обезпечено от изключително надежден алгоритъм, който разполага с прекрасна защита, за да не се заключи воланът по време на движение.
    Само глупак би помислил, че може това да стане, и то при скорост 180км/ч.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  6. #51

    Default

    "Oбезпечено от изключително надежден алгоритъм, който разполага с прекрасна защита"
    Това думи от някоя "прекрасна" реклама на Телешопа ли са? Космодиск? Магнитните наколенки?

    По-големи глупости не бях чел скоро.
    Особено пък за електрониката и механиката. На 20тата година всички потенциометри и моторчета на drive-by-wire системата при колите са приключили земния си път.
    А дросела с жило ще преживее и третата световна война.

  7. #52
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    "Oбезпечено от изключително надежден алгоритъм, който разполага с прекрасна защита"
    Това думи от някоя "прекрасна" реклама на Телешопа ли са? Космодиск? Магнитните наколенки?

    По-големи глупости не бях чел скоро.
    Особено пък за електрониката и механиката. На 20тата година всички потенциометри и моторчета на drive-by-wire системата при колите са приключили земния си път.
    А дросела с жило ще преживее и третата световна война.
    Ти защо тогава изтъпяваш, да караш кола с електронен инжекцион?
    Купи си кола с карбуратор ДААЗ-2101 и обикновена газова, с вакуумен изпарител, и мирясай.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  8. #53

    Default

    Само където Airbus-а (и всички останали) на определен брой години се разкостват абсолютно до последното болтче докато остане само голата черупка, инспектира се до последното кабелче, документира се и се сглобяват по обратния ред, докато при 15-годишния "нов внос" не знаеш на кой ненормалник какво му е хрумнало да твори през годините в кварталния гараж.



  9. #54

    Default

    Ами да, ако говорим само за надеждност и дълговечност, карбуратора няма конкуренция. Както и простата механика като цяло.

    На село в гаража още имам един балкан и един иж, сипваш бензин, риташ и пали. 64' година производство.

    По улиците все още може да се видят лади, москвичи, по селата работните коли масово са УАЗки. А 90% от френските и 'талянските тоалетни от 80те и ранните 90' години вече са по моргите. Тези които са по пътя им мигат габаритите като пуснеш мигач и им се вдигат оборотите като пробваш да пуснеш ел. стъклата, а задната чистачка работи само когато е сухо.
    И всичките са с обикновени газови, щото "електронния им инжекцион" отдавна не работи.
    Last edited by dhtj; 11-02-2019 at 01:35.

  10. #55

    Default

    Е то с файтон още по-надеждно, пък и не зареждаш, спираш конете да се напасат с трева Добре са си новите технологии, стига да са подсигурени при евентуална повреда, не в един момент да останеш така:
    https://youtu.be/gw-EXGqNlJ0



  11. #56

    Default

    Да, да не се отклоняваме толкова от темата.

    Само да напомня, че в близкото минало (преди 5-6 години) , тойота изтеглиха милиони коли за да им подменят педалите на газта (drive by wire, естествено) , защото имаше случаи в които педала сам си подаваше газ. В САЩ имаше доста смъртни случаи заради това.

    Щом това е възможно, значи е съвсем нормално човек да се притенява да не му се заключи и волана.

    https://www.ams.bg/content/toyota-ot...-evropa-007461

  12. #57
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    На мен ми се е случвало,Рено Меган от тия с картата вместо ключ,завъртя на стартер и се удари в стената вътре в сервиза,без да има човек вътре в колата,добре че не бях пред колата,че щеше да ме смачка.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  13. #58
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Електрониката е хубаво нещо, но е уязвима от външни смущения.
    Особено цифровата, каквато се ползва в случая.
    Един мощен електромагнитен импулс и всичко умира.

    Поради това, каквито и добре премислени алгоритми да работят на нея, опасност от неадекватно поведение винаги съществува.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #59
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Споко. Самолети летят с такива системи.

    Виж за Алфи, наистина си е притеснително
    Е, да, ама нали, едното е мислено, мислено и сложено. А понякога някои от мисленията на други се спестяват.
    Пример - в Тойотата ми има резервно захранване за нея. Ако по някакви причини захранването (разбирай алтернатор) и акумулатора решат да умрат, изчезнат от захранващата линия на автомобила, как ще продължи да работи системата? В Тойота са сложили един мощен кондензаторен блок, на отделна линия само с такава цел, който може да осигури в такъв случай 2 пълни последователни спирания. Хайде сети се при Алфа дали го има този резервен вариант. Риторичен въпрос.
    Аз се чудя точно за тази система защо Алфа са решили да я слагат, като нямат техническа нужда от нея. Всичко е заради "да си в час с времето". Иначе няма как да оправдаят цената на колата. И точно поради тази причина при Алфа не е баш спирачка-по-жица. Има си механична връзка от педала до хидравликата, ама при нужда.

    Quote Originally Posted by dhtj View Post

    По-големи глупости не бях чел скоро.
    Особено пък за електрониката и механиката. На 20тата година всички потенциометри и моторчета на drive-by-wire системата при колите са приключили земния си път.
    А дросела с жило ще преживее и третата световна война.
    Приключили друг път. Правят проблем тези, евтините, при които има механичено триене за определяне на положението. При другите, като един елемент си е изчислен и направен да държи дълго време, то по-скоро няколко жила ще смениш от протриване, вместо един такъв безконтактен сензор.

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Да, да не се отклоняваме толкова от темата.

    Само да напомня, че в близкото минало (преди 5-6 години) , тойота изтеглиха милиони коли за да им подменят педалите на газта (drive by wire, естествено) , защото имаше случаи в които педала сам си подаваше газ. В САЩ имаше доста смъртни случаи заради това.

    Щом това е възможно, значи е съвсем нормално човек да се притенява да не му се заключи и волана.

    https://www.ams.bg/content/toyota-ot...-evropa-007461
    Причината в случая не е конкретно в управлението-по-жицата.
    Аналогичен пример с твоето жило - какво правим ако има някаква извивка, която кара жилото да се разкъсва - конструктивен недостатък? Натискаш педала на газта, късат се част от нишките и се заплитат в кожуха. Отпускаш педала, ама жилото си е блокирало на едно място. И какво правим в този момент с великата "стара" система?
    Last edited by BO; 11-02-2019 at 13:15.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #60
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Ееех, едно време кви УАЗки имашеее...Не, че нещо, ама за колко случая на заключен волан на 159 в движение сте чули, чели, или сте ставали свидетели? По същата логика, "човек е съвсем логично да се притеснява" и, че може да го удари метеорит докато си кара по магистралата. Няма смисъл да сравняваме портокали и ябълки. ...
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •