Results 1 to 10 of 10

Thread: Офтопик за придобиване на взета книжка

  1. #1

    Default Офтопик за придобиване на взета книжка

    Здравейте всички , имах неплатена глоба от 2015 или 2016 не помня .. по новия закон ми взеха книжката барбар с талончето и малкия талон на колата ... униформения ми каза, че на следващия ден ще си я получа в Кат София .. днес ходих , платих си глобата, но на гишето ми казаха, че книжката не е при тях .. тъй като родом съм от Видин, книжката ми е издавана там, но по лична карта съм регистриран в София .. има ли вероятност да ми я върнат във Видин заедно с малкия талон на колата? Мой приятел от Пловдив си я получи в София , също регистриран тук, но с книжка от Пловдив? ... И защо аджеба не могат да ми кажат къде ми е книжката. Отнета е за неплатена глоба която в момента е платена и все още без книжка .. и в момента съм отпуска защото без кола няма как да стигна до работа защото съм извън града ... някакви съвети от някой по запознат и е патил? Има ли срокове в които могат да ме мотаят? И мога ли да ги съдя за материални щети .. защото дето се казва времето е “пари”.. ?
    Last edited by Niki96; 03-01-2019 at 00:14.

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Можеш да ги съдиш за каквото си поискаш. Обикновено губят.
    А, че си е свинщина от всякъде-няма спор!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Можеш да ги съдиш за каквото си поискаш. Обикновено губят.
    А, че си е свинщина от всякъде-няма спор!
    Ами понеже ми я иззеха за неплатена глоба униформения каза “ ще я получиш веднага след като си заплатиш неплатеното задължение/глоба” хубаво .. взеха ми и малкия талон на колата ... веднага на другия ден (2 януари) отидох .. заплатих си глобата и за моя изненада ч, не си получих книжката .. не била при тях .. на следващия ден отново там , и отново я нямало ... след разговор с уж някакво шефче там книжката пристигна в 15:30 .. вися два дена от ситрин до края на работния им ден , отсъствам от работа и накрая чак на 2-рия ден ми върнаха книжката . Разправията не спира тук, върнаха ми документите без зеления/контролни талон , щяли са ми наложат глоба заради това, че не съм си платил глобата в момента на спирането. Кажете ми това на какво прилича !?!?! До тогава трябвало да карам със всичките листя за платената глоба + налазателното постановление .. що за бъзик е това и то от държавен орган който взима заплата от джоба на всеки един от нас?!?!?!?

  4. #4
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Наиграл си се яко, чак си превъртял играта. Хубаво е да се плащат в срок глобите, че да не се случват такива работи. Да ти е обеца на ухото. Администрацията на КАТ е тотал щета както всяко едно държавно учреждение.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  5. #5
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    По принцип това, че не си плащаш глобата в момента на спирането не е проблем, но ако не я платиш в определен срок се начислява така наречената "глоба на глобата". Но ти щом си ги платил всички глоби и не са ти казали нищо за това, може да обжалваш, защото си платил всичко и те нямат право след това да си измислят нови глоби върху вече платена такава. Опитват се да си измучат от пръстите нещо ми се струва.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by mell0 View Post
    По принцип това, че не си плащаш глобата в момента на спирането не е проблем, но ако не я платиш в определен срок се начислява така наречената "глоба на глобата". Но ти щом си ги платил всички глоби и не са ти казали нищо за това, може да обжалваш, защото си платил всичко и те нямат право след това да си измислят нови глоби върху вече платена такава. Опитват се да си измучат от пръстите нещо ми се струва.
    Ами истината е че глобата е пращана по поща и някой който е бил вкъщи е разсипала като получена .. и следователно в системата си я пишат като “връчена” .. нямам против показаха ми снимката , не бягам от отговорност .. глобата реално е от 2016 и като цяло никога не са ме питали и не е ставало на въпрос до 1януари .. заплатих си я както казах върнаха ми малкия талон на колата и книжксра талона е при тях 1 месец трябва да карам с НП за да ми наложат глоба за това че не съм я бил платил .. незнам това достатъчно основание ли е да си измислят приходни операции за тях но според мен не е редно .. при положение че са ме наказали с вземане на книжката до заплащане на глоба какъв е смисъла да ми налагат още една че не била платена в срок ? Наказанието им един вид е хем книжката на трупчета до заплащане , хем да чакам още месец да ми наложат нова глоба на глобата .. и то ако “случайно” не я платя пак ще ми в вземат и влизам в някакъв омагьосан кръг .. има ли вариант да си търся правата ? Или просто да наведа глава и да си плащам като поп за щяло и нещяло?

  7. #7

    Default

    Aко караш без книжка - няма какво да ти вземат.
    Така правят получовеците, наречени "роми" .

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Aко караш без книжка - няма какво да ти вземат.
    Така правят получовеците, наречени "роми" .
    Хаха да .. ама няма как работата ми е пряко обвързана с МПС-та .. товарни и леки автомобили и няма как да си жертвам и работа и книжка и още пари на тея одавници

  9. #9
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by mell0 View Post
    По принцип това, че не си плащаш глобата в момента на спирането не е проблем, но ако не я платиш в определен срок се начислява така наречената "глоба на глобата". Но ти щом си ги платил всички глоби и не са ти казали нищо за това, може да обжалваш, защото си платил всичко и те нямат право след това да си измислят нови глоби върху вече платена такава. Опитват се да си измучат от пръстите нещо ми се струва.
    В административното право, няма нито понятие "глоба върху глоба", нито в данъчното, "лихва върху глоба".
    Глобата си е точно сумата N, от момента на влизане в сила на НП или фиш, та до момента на отпадане по давност.
    Няма как да стане по-голяма.
    Също така е незаконосъобразна практиката, която в момента прилагат масово, и върху колегата Niki96, да не му връщат синия талон, а да искат да го наказват втори път.
    Един път е наказан с ЕФ - вече заплатен. Втори път, не може да бъде наказан.
    Втората възможна секира не е наказание, а принудителна адм. мярка (ПАМ), вече и тя му е приложена - отнемане на СУМПС до заплащане.
    С това репресията трябва да спре.
    Сега каквото и НП да издадът, и да го накажат втори път, затова, че не си е заплатил глобата в "срок", ще падне с лекота.
    Ще падне, дори сам да си напише жалбата.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    В административното право, няма нито понятие "глоба върху глоба", нито в данъчното, "лихва върху глоба".
    Глобата си е точно сумата N, от момента на влизане в сила на НП или фиш, та до момента на отпадане по давност.
    Няма как да стане по-голяма.
    Също така е незаконосъобразна практиката, която в момента прилагат масово, и върху колегата Niki96, да не му връщат синия талон, а да искат да го наказват втори път.
    Един път е наказан с ЕФ - вече заплатен. Втори път, не може да бъде наказан.
    Втората възможна секира не е наказание, а принудителна адм. мярка (ПАМ), вече и тя му е приложена - отнемане на СУМПС до заплащане.
    С това репресията трябва да спре.
    Сега каквото и НП да издадът, и да го накажат втори път, затова, че не си е заплатил глобата в "срок", ще падне с лекота.
    Ще падне, дори сам да си напише жалбата.
    Съгласен съм с вас... Аз все си мисля, че тия глупости, които измислят не са с цел събиране на суми от НП .. ако толкова ги беше грижа за събираемостта от глобите да издадат закон с който ще ми бъде наложен запор с прилична вноска / сума с която да ме накажат ..това със вземането на книжката по скоро ми се струва че е за да си отворят вратичка за корупция/рушвети ... пускаш там някви къси и полицая уж не е видял че имаш неплатени глоби .. Нещо такова го виждам аз .. ама при положение че ми спират (както на всички тук) по 320 лв от заплатата да обслужвам техните заплати и да ме рекетират на пътя и накрая искат да ми свалят втора кожа при положение че съм с една .. Адски не одобрявам

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •