Results 1 to 9 of 9

Thread: Тече масло и странни шумове

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Plovdiv
    Posts
    64

    Default Тече масло и странни шумове

    Здравейте колеги,

    От днес имам много странни два проблема:
    1. Тече масло от колата, малка капка - досега не се е случвало - махнах кората да я гледам - тече само при неработещ мотор. Това започна да става след като не бях я карал към месец и след смяната на маслото.

    2. Вторият проблем, който се появи от въпросното не каране - след 2000 оборота не винаги започва да издава шум приличащ на свирещ ремък. На място с форсиране не го прави, само в движение.

    Ще съм адски благодарен на отзовалите се!

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Plovdiv
    Posts
    64

    Default

    Проблемът с шума решен - реших да проверя болтовете на джантата, защото бях да сменям гумите и се оказа, че са навити само на ръка....

  3. #3
    започва да се пристрастява powerf00l's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Варна
    Posts
    35

    Default

    Това с болтовете и на мен ми се е случвало с предната кола, за щастие го излових на магистралата на косъм преди да ми се откъсне колелото с пет човека в колата. От тогава насам винаги ме гонят параноите след като съм сменял гуми.

  4. #4

    Default

    Въпреки че винаги сам си сменям джантите, всеки път проверявам по два пъти всички болтове. Доверие нямам на гумаджия... при казват си, пушат цигари, обясняват ти разни глупости и правят всичко "автоматично". Принципно се използва и динамометричен ключ, ако нямаш усет и не знаеш колко да стягаш.
    Хубаво е, че си открил проблем, който предизвиква сериозни главоболия, че и смърт. Не съм сигурен обаче, че свиренето е от разхлабеното колело.
    За теча на масло, почисти двигателя хубаво и пак огледай откъде идва теча... Но за една капка не трябва да се вглъбяваш много
    Last edited by undy; 06-01-2019 at 12:39.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5

    Default

    Първо трябва да се определи какво е маслото. Колкото до болтовете при мен скоро беше забравен само един болт. А веднъж крадци ми бяха свалили болтовете и бяха оставили само по един разхлабен на джанта. От тогава поглеждам всичко там ли си е.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6

    Default

    Това което на мен ми прави впечатление е, че една част от сервизи и гумаджии нямат елементарни гумени предпазители върху тръбните ключове/камъка с който развъртат с пневматичен(рядко електрически) пистолет гайките на джантата.

    А е толкова просто да нанижат отгоре някой тънък гумен маркуч който да пази алуминиевата джанта от стоманения ключ за болтовете и да не допускат драскане на лети джанти.


    Ама изглежда на някои не им и пука, защото ако си харесват работата щяха да имат такива ...И е съвсем елементарно да си ги направят дори саморъчно/самоделни за без пари или за 10-20 левчета ...
    ================================================== ===================

    За маслото първо трябва да измие двигателя, и след това да следи за омасляване за да е сигурен че точно това е мястото.
    При замърсен двигател може да не се вижда добре от мръсотията от къде точно е течът или омасляването.При чист двигател, ако имаш възможност правиш 2-3 снимки и на 100-200км поглеждаш за омасляване/теч.Ако не можеш караш "по памет".
    Last edited by alfa racer GTA; 06-01-2019 at 12:50.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    При мене беше така, но по сериозно на Фиата. Тъкмо се оборудвах със семеринги за колянов и разпределителен вал, както и с гарнитура за картера, когато шест годишната ми дъщеря, съвсем естествено навряла се с мене в канала заяви, че според нея тече от онова кръглото нещо, навито на мотора. Онова, дето го сменяват маслатите с маслото- масленият филтър.
    Мамицата им, не го бяха затегнали.
    Най-вероятно и при тебе е така.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8

    Default

    Или са му пренатегнали/превъртели пробката...

    Те някои не си знаят силата...или силно ги гони непукизъм...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Или са му пренатегнали/превъртели пробката...

    Те някои не си знаят силата...или силно ги гони непукизъм...
    Това не ми беше идвало на ум, ама май съм го ял....
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •