Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53

Thread: Мнение за бензинова Алфа 159

  1. #31
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Собственика имаше две други коли и алфата си стоеше и не я караше, щото газаджиите я бяха "развалили".
    Е така си взех 20 годишна кола на 138 000км с почти нова газова и благодарение на форумните специалисти (ecotronic и don_pepone) си я настроих и сега я скъсвам от каране без проблеми. И върви, и пали, и малко гори...
    А това стори колко пъти го четохме, направо не мисля, че някой може да преброи.

    Помните ли?
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  2. #32

    Default

    А ти колко пъти опита да се заядеш с безсмислени постове, помниш ли?

  3. #33
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Аз не съм му най-големият фен на колегата, но в случая е редно да се аргументираш,като правиш подобни категорични заключения . Иначе ставаш като него. Аз имам JTS и живо ме интересува откъде да ги чакам тези приключения и проблеми за които говориш. Мисля и на колегата, пуснал темата ще бъде интересно.
    Това, което имах предвид е комбинацията от селеспийд с газова на жтс, за която колегата ни спами във всяка тема в раздела.
    Впредит, че е с директно впръскване и 4 ламбда сонди, не знам кой газаджия ще направи тази кола да работи без проблеми.
    Имал съм бензинова алфа с доста по-прост двигател на газ и винаги е имало някакви драми с газовата, колкото и добре да е направена.
    В комбинация с това ако се добави и роботизираната кутия, която не се слави с особено надеждност, шансът да намразиш марката се увеличава.
    Карал съм 1.9 ЖТС. Колата беше много плавна и тиха и ми хареса как работи, но нямаше характерния звук за бензинова Алфа и скоростната кутия не ми хареса как влизат предавките.
    Всеки има различен вкус и право на мнение, но за мен тези мотори ги добавиха във времена на криза и липса на пари за разботване на нови бензинови мотори, и са един вид компромис.
    ЖТД-то също е компромис, поради липсата на читави бензинови Алфи от тези години.
    Най-вероятно следващата ми Алфа ще е турбо бензин без газови изпълнения.
    Поздрави и наздраве!
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Не съм съгласен относно газовите.Повечето от 6-цилиндровите мотори след 2000год са с по 4 ламбди и нямат драми с газта,аз съм имал 3 такива коли,всичките на газ и не съм имал проблеми с настройките.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  5. #35

    Default

    Очевидно е, че човека от газови не разбира, нека си фантазира.

    Първо - Ламбда емулатори има поне от 15 години.

    Второ - Модерните газове вече са с ОБД и докарват почти перфектни смеси, така че ламбдите не се "оплакват".

    Трето - ако е чак такъв проблем, излишните ламбди могат да се спрат софтуерно (както ви премахват дпф-ите на тракторите) при ремап, заедно с премахването и на катализаторите. И без това като се кара на газ е достатъчно екологично и няма нужда от тях.

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    За газови уредби с динамична промяна на инжекторните времена, каквито са газовите инжекциони, емулатор за ламбда сонда не трябва. Дори и да няма OBD връзка с бензиновия компютър.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37

    Default

    Ламбда емулаторите вършат работа когато "излишните" сонди или катализаторите сдадат багажа и не искаш да ти излизат грешки. По-евтино излиза от смяна на сондите, както и от софтуерното ровене.

  8. #38
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Не ме разбирайте погрешно, всичко има ама няма майстори дето да го направят както трябва, особенно в малките градове. Повечето са леле мале и като видят Алфа и директно казват "не става", а по-лошия вариант е да се хванат без да знаят какво се пипа, пускат му една авто адаптация и дотам.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Не ме разбирайте погрешно, всичко има ама няма майстори дето да го направят както трябва, особенно в малките градове. Повечето са леле мале и като видят Алфа и директно казват "не става", а по-лошия вариант е да се хванат без да знаят какво се пипа, пускат му една авто адаптация и дотам.
    Е, прав си със сигурност.
    Достатъчно е, че има кадърни в София, Варна и Пловдив.
    Макс 200км са от всяка точка на България до един от тея градове.

    Софтуерното изключване на дпфа пак няма кой да ти го направи в малките градове.

  10. #40
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Е що да няма, да не мислиш че е някаква космическа манипулация. Теглиш си файла за 50мин, пращаш го на имейла на някой колега, после се връща готов, наливаш го за 5мин и си готов. Общо взето ти трябва кабел струващ 40лв, някой колега на който да го пратиш да му бае, след това да му платиш естествено и да си качиш файла на колата. Специално за това дори не ти трябва сервиз, а малко свободно време и малко познания.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #41

    Default

    Е и аз така си настроих газовата. Малко акъл от форума, малко през вайбъра, кабел, лаптоп и учене на място.

  12. #42
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Ламбда емулаторите вършат работа когато "излишните" сонди или катализаторите сдадат багажа и не искаш да ти излизат грешки. По-евтино излиза от смяна на сондите, както и от софтуерното ровене.
    Това няма общо с газовата. Ако сондите фирясат и бензиновият компютър ще реве. Не знам за някой разумен човек, който да слага емулатори вместо да си оправи сондите. Или поне тези, които участват в смесообразуването.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #43

    Default

    Е точно за това говоря.
    Емулатор вместо "излишните" сонди (които следят за състоянието на катализаторите).
    Тези за смесообразуването са си важни, там не трябва да се правят магарии.

    Един приятел така си оправи тойотата, че му светеше чека - 20 лева за емулатор, вмсто 100+ за сонда.
    Вярно, няма общо с газовата.

  14. #44
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Е точно за това говоря.
    Емулатор вместо "излишните" сонди (които следят за състоянието на катализаторите).
    Тези за смесообразуването са си важни, там не трябва да се правят магарии.

    Един приятел така си оправи тойотата, че му светеше чека - 20 лева за емулатор, вмсто 100+ за сонда.
    Вярно, няма общо с газовата.
    Аз не бих слагал емулатор вместо да си сменя контролната сонда. Виж, ако съм изтърбушил катализатора, това е друг въпрос, защото там вече не става въпрос за 100+ лв.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #45
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    На моята и на "Екотроник" коли,чека светва и от липса на катализатор и неработеща/неработеща коректно задна ламбда.Моя катализатор е избягал през гърнетата и през 300км горе долу ми светва чека за катализатора,лятото ми се прецака и задната ламбда,но я смених с нова за 60лв и тая грешка изчезна.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •