Quote Originally Posted by Niki96 View Post
Днес разгледах обявите , спрял съм се на v6 2-ка турбо .. но не мога да преценя каква кола да взема 166 или GTV.. като цяло каква е разликата между двете коли като окачване и коя е с по-издържливо окачване спрямо моето агресивно каране .. има ли разлика в скоростните кутии на GTV и 166 защото никъде не намерих информация за това какво масло използва този двигател и колко литра навсякъде пишат 10 на 60 около 4.2 литра но не мисля че V образен двигател ще се чувства добре с толко малко масло и най-важното къде са слабите места на тези двигатели и лесни/удобни ли са за ремонт ? Извинявам се много ако не съм оцелил раздела ...
В тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/showt...65#post1555365 ще видиш всичко което съм правил по колата с цени за почти 160000км. В момента е на 304000. 99% от тези 160000 са изминати на газ. Никакъв проблем с мотора за тези километри заради газовата. Мотора има проблем с износване на повдигачите и лагрите на коляновия вал ако се ползва скапано масло и не се сменя на време. Аз ползвам 10/60 Валволин за лятото и 5/50 Валволин за зимата. От скоро карам на бензин и разхода градско в София в момента е около 14/100. Пролет и есен когато е големия трафик и задръствания стига до 17/100. Извън града спокойто каране е около 8/100. Магистрала при 120-130 около 9-10/100. В никакъв случай не е тромава колата. Ангренажния компрект представлява един обтегач и ремък. Обща цена от 160лв. За мен това е най-подходящия двигател за 166 от бензиновите.