Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61

Thread: Въпрос за 166/GTV

  1. #1

    Default Въпрос за 166/GTV

    Днес разгледах обявите , спрял съм се на v6 2-ка турбо .. но не мога да преценя каква кола да взема 166 или GTV.. като цяло каква е разликата между двете коли като окачване и коя е с по-издържливо окачване спрямо моето агресивно каране .. има ли разлика в скоростните кутии на GTV и 166 защото никъде не намерих информация за това какво масло използва този двигател и колко литра навсякъде пишат 10 на 60 около 4.2 литра но не мисля че V образен двигател ще се чувства добре с толко малко масло и най-важното къде са слабите места на тези двигатели и лесни/удобни ли са за ремонт ? Извинявам се много ако не съм оцелил раздела ...

  2. #2

    Default

    Ми грешна информация,масло събира 7.3л.Това с агресивното каране искрено ме разсмя.Двете коли са коренно различни първо трябва да решиш какво искаш,седан или купе.За 166 има доста писано потърси малко и ще видиш.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  3. #3

    Default

    Тоя мотор е пълен мъртвец и агресивно каране с него няма да има дълго щото е и пълен боклук.
    166 е тежък комфортен седан.
    GTV-то е спортно купе и има едно от най-сложните задни окачвания където съм виждал.

  4. #4
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by Read View Post
    Тоя мотор е пълен мъртвец и агресивно каране с него няма да има дълго щото е и пълен боклук.
    166 е тежък комфортен седан.
    GTV-то е спортно купе и има едно от най-сложните задни окачвания където съм виждал.
    Я, понеже и на мен ми е интересно, кажи какви са конструктивните му недостатъци на този мотор.
    Защо е пълен боклук?

    От една страна, имам приятел, който кара ГТВ с тоя мотор от 10 години поне, без никакви проблеми. Даже върви супер яко

    От друга, виждам доста 2.0 Турбо по моргите, но предполагам е защото просто в Италия ги има в повече.

    Отделно, цените на GTV 2.0 V6 Turbo в Италия се движат от около 4-5000 евро до над 10000.


    Та, нека който знае детайли и факти за този мотор да сподели.
    Last edited by Speeder; 11-01-2019 at 11:44.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  5. #5
    започва да се пристрастява smc's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    85

    Default

    Този мотор е бил предназначен за италианския пазар. Застраховките или данъците се определяха от кубатурата там и затова не е разпространен другаде. При фейса на 166 отпада като опция този мотор. Най-добре си вземи и двете
    Alfa Romeo 166 3.2TI

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by smc View Post
    Този мотор е бил предназначен за италианския пазар. Застраховките или данъците се определяха от кубатурата там и затова не е разпространен другаде. При фейса на 166 отпада като опция този мотор. Най-добре си вземи и двете
    Ясно ми е че 166-цата е нещо като Е класата на мерцедеса .. интересно ми е как влияе разликата в двете шасита между 166 и GTV .. какви са тези проблеми при окачването на GTV.. бригадира ми от работата сподели че е нещо като 159 .. в пъти е по здраво като окачване от 156 и GT и заради това ги изключих като опция .. изцяло съм се насочил към турбо бензин .. не държа да е с брутална максимална скорост но да е страшно динамична като каране , а не като чистия дизел да подадеш газ, да изпушиш една цигара докато вдигне евентуално 100 пък ако катеря Петрохан не ми се иска да връщам от 5-та на 3-та . За това исках да знам има ли осезаема разлика в килограмите , тъй като купето е по леко .. като разход градско (например София) какъв разход дава този мотор и защо да е мъртвец ? Преди седмица ме повозиха в кола с този мотор само че ремап ст на около 240 коня на колелата .. дори не усетих кога вдигна 230 ... но в стокова такава не съм се качвал още но не вярвам да е кой знае каква разликата.. на първо време не обмислям да правя “подобрения” от сорта на ремапи / кукери к т.н .. други ми казваха че е много здрав мотор също и че не цапал тйрбината .. явно има две мнения .. като цяло май ще се наложи да си я взема и да си чупя главата .. сега съм със 159-ка спорт вагон 1.9 150 .. определено по компактната кола ще ми върши работа , като цяло ще се ползва за “евридейка” но държа да е с точно този мотор заради хубавите отзиви и заради това че са предпочитани за тунинг (ако някой ден ми след е просто да сътворя нещо подобно). Та сега като се замисля май клоня към GTV-то .. беше ми интересно какви проблеми създава този мотор при това купе както и при 166 но май няма да е 166..

  7. #7
    започва да се пристрастява smc's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    85

    Default

    Окачването на 166 е по-здраво от 156/147/ГТ. Лично аз бих оставил 159 за ежедневна кола, тунинги колкото искаш на 1,9 мотора според парите. Взимам си едно ГТВ 3.0 за кеф. По-лека и динамична кола е, а не кораб като 166, без турбо което да заглушава звука и си пея. Разход при мен средно 12-15 смесено. Само градско спокойно 20.
    Last edited by smc; 11-01-2019 at 21:43.
    Alfa Romeo 166 3.2TI

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by smc View Post
    Окачването на 166 е по-здраво от 156/147/ГТ. Лично аз бих оставил 159 за ежедневна кола, тунинги колкото искаш на 1,9 мотора според парите. Взимам си едно ГТВ 3.0 за кеф. По-лека и динамична кола е, а не кораб като 166, без турбо което да заглушава звука и си пея. Разход при мен средно 12-15 смесено. Само градско спокойно 20.
    3-ката ще е с много голям както разход така и данък .. ще повлияе и на гражданската заради кубиците и конете .. а разликата не е много голяма .. дядо ми имаше 3.0 164 .. имам спомен как е вървяла и като че ли разликата не е огромна спрямо 2.0-ката мотор .. но иначе разход и данък ще са по две .. питам само и единствено за 2.0ката мотор ..

  9. #9

    Default

    Разликата в ГО между 2.0 турбо и 3.0 е 50-60лв. естествено за година,а при данъка разликата е още по малка.Има хора които хвалят този мотор,но на мен ми е ретро като концепция,пулове и реглаж на клапани не мерси.Аз бих търсил 3.0 или най добре 3.2.Между другото 166-та има здраво окачване лично мнение.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Trenkata View Post
    Разликата в ГО между 2.0 турбо и 3.0 е 50-60лв. естествено за година,а при данъка разликата е още по малка.Има хора които хвалят този мотор,но на мен ми е ретро като концепция,пулове и реглаж на клапани не мерси.Аз бих търсил 3.0 или най добре 3.2.Между другото 166-та има здраво окачване лично мнение.
    Добре колега но нищо не казваш за обслужването като цена и резервните части ? Също и за разхода ?

  11. #11

    Default

    Разход 20-22 градско и 12,5 извънградски.Цени на частни е относително,но няма нищо страшно в тях,всичко е поносимо.Скоро сменях агренажен комплект,водна помпа,обтяжен механизъм,паразитни ролки,пистов ремък,гарнитури капаци на клапани,всички семеринги по ангренажа и запалителни свещи и цифрата беше някъде около 1000лв.ако по точно искаш мога да погледна какво съм записал и ще пиша.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Trenkata View Post
    Разход 20-22 градско и 12,5 извънградски.Цени на частни е относително,но няма нищо страшно в тях,всичко е поносимо.Скоро сменях агренажен комплект,водна помпа,обтяжен механизъм,паразитни ролки,пистов ремък,гарнитури капаци на клапани,всички семеринги по ангренажа и запалителни свещи и цифрата беше някъде около 1000лв.ако по точно искаш мога да погледна какво съм записал и ще пиша.
    Като цяло не е много 1000 лв на ангренажен пробег.. но този разход ми е страшно притеснителен ...

  13. #13

    Default

    Ми такъв е,нали не очакваш разход 5,5?По каталог на 3.0 дават 18.3л.градско,а на 2.0 турбо 17.6л.,при извън градско разликата е подобна между двата мотора.Моя разход е реален,а не на стенд.Колегата Боби има 166-ца 2.0 турбо и той да каже.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Trenkata View Post
    Ми такъв е,нали не очакваш разход 5,5?По каталог на 3.0 дават 18.3л.градско,а на 2.0 турбо 17.6л.,при извън градско разликата е подобна между двата мотора.Моя разход е реален,а не на стенд.Колегата Боби има 166-ца 2.0 турбо и той да каже.
    Ужас значи .. при мен на 159 ми дават 10 градско .. но аз реално я свалям на 8.4 но явно не е същото при бензиновия мотор .. но нека колегата се изкаже за разхода

  15. #15

    Default

    Ми я сподели как го правиш този разход аз имам Крома 1.9 мултиджет 150кс. и под 10 разход градско няма шанс.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •