Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61

Thread: Въпрос за 166/GTV

  1. #16
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    Днес разгледах обявите , спрял съм се на v6 2-ка турбо .. но не мога да преценя каква кола да взема 166 или GTV.. като цяло каква е разликата между двете коли като окачване и коя е с по-издържливо окачване спрямо моето агресивно каране .. има ли разлика в скоростните кутии на GTV и 166 защото никъде не намерих информация за това какво масло използва този двигател и колко литра навсякъде пишат 10 на 60 около 4.2 литра но не мисля че V образен двигател ще се чувства добре с толко малко масло и най-важното къде са слабите места на тези двигатели и лесни/удобни ли са за ремонт ? Извинявам се много ако не съм оцелил раздела ...
    В тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/showt...65#post1555365 ще видиш всичко което съм правил по колата с цени за почти 160000км. В момента е на 304000. 99% от тези 160000 са изминати на газ. Никакъв проблем с мотора за тези километри заради газовата. Мотора има проблем с износване на повдигачите и лагрите на коляновия вал ако се ползва скапано масло и не се сменя на време. Аз ползвам 10/60 Валволин за лятото и 5/50 Валволин за зимата. От скоро карам на бензин и разхода градско в София в момента е около 14/100. Пролет и есен когато е големия трафик и задръствания стига до 17/100. Извън града спокойто каране е около 8/100. Магистрала при 120-130 около 9-10/100. В никакъв случай не е тромава колата. Ангренажния компрект представлява един обтегач и ремък. Обща цена от 160лв. За мен това е най-подходящия двигател за 166 от бензиновите.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  2. #17
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Боби май е единственият, който е сцепил от каране въпросният двигател, и мисля, че само неговото мнение може да е меродавно.
    Аз съм карал V6 Turbo в GTV, и ми направи впечатление, че тръгва прекалено късно, над 4700об, но там е с инжекцион МЛ4.1.
    Бих избрал 166 - с новият инжекцион, и много по-достъпен за обслужване двигател, в много по-голям кош.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Trenkata View Post
    Ми я сподели как го правиш този разход аз имам Крома 1.9 мултиджет 150кс. и под 10 разход градско няма шанс.
    С дребен ремап съм , също премахнат ЕГР и някакъв уж “специален” въздушен филтър на Male с някаква уж “олекотена” хартия ... като цяло извън града при 2100 на 6-та я закрепвам с 5.2/5.5 зависи от вятър пътна настилка .. гумите винаги са на 2.3 атмосфери свалени са от 205/55 на 205/50 ... отделно профилактично през 1/2 реЗервоара я подхранвам с добавка на Bardahl ... и като цяло това .. а кроната не е ли по тежка от 159-ката и скоростната кутия м32 ли е ?
    Боби а проблеми имал ли си със съединителя ? И като цяло с демпфер ли е или твърд?
    Last edited by Niki96; 13-01-2019 at 04:26.

  4. #19
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    До колкото съм запознат задното окачване на Gtv и 166 е едно и също - мултилинк.
    Двата автомобила нямат нищо общо, освен въпросният двигател. Като при 166 е модернизиран с по-добра електроника и 6 степенна скоростна кутия.

    Аз бих те насочил да търсиш 2.5 или 3.0 в 166, които са 24 клапанови мотори и нямат нищо общо със 164ката на дядо ти, както и V6 turbo-то.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  5. #20

    Default

    Аз също съм с ремап,премахнати ЕГР,вихрови клапи и ДПФ благодарение на което колата върви много приятно и да със скоростна кутия от Опел са Кромите.Като килограми Кромата е 5кг.по лека от 159.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  6. #21
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Когато взех колата съединителя и беше много твърд и го смених с нов. Не съм имал друг проблем с него или с маховика. Демпферен е , но на бензинов двигател и то V6 едва ли някога ще имаш проблем с маховика.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  7. #22
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    До колкото съм запознат задното окачване на Gtv и 166 е едно и също - мултилинк.
    Двата автомобила нямат нищо общо, освен въпросният двигател. Като при 166 е модернизиран с по-добра електроника и 6 степенна скоростна кутия.

    Аз бих те насочил да търсиш 2.5 или 3.0 в 166, които са 24 клапанови мотори и нямат нищо общо със 164ката на дядо ти, както и V6 turbo-то.
    Окачването не е едно и също, а направо няма нищо общо.
    GTV e с отделни амортисьор и пружина, 166 е на макферсони.
    GTV e с два стоманени долни носача, 166 с един огромен, алуминиев.
    Нищо общо като конструкция.

    GTV


    166
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  8. #23
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Окачването не е едно и също, а направо няма нищо общо.
    GTV e с отделни амортисьор и пружина, 166 е на макферсони.
    GTV e с два стоманени долни носача, 166 с един огромен, алуминиев.
    Нищо общо като конструкция.

    GTV


    166
    Благодаря за разяснението.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Благодаря за разяснението.
    Ужас значи ... като чуя или видя алуминиеви кокали .. нищо лично просто съм имал преживявания с една А4-ка , ама си ги реших .. е добре де като вървеж и динамика 2.5 мотора как се усеща? И 190 коня ли е ? Идва ми и една друга интимна мисъл в главата а тя е газов инжекцион?! Съвместим ли е с v6 2.5 ? Много нещо ме отказахте от турбо мотора .. я споделете повече за 2.5 .. защото тройката много ми се вижда на моята “голяма “ заплата .. какви са болежкитв ?

  10. #25

    Default

    И 2.0 турбо както е писал Боби и 2.5 и 3.0 стават да се газицицират и то перфектно, разликата в разхода между 2.5 и 3.0 е минимална,а 3.0 е по приятен за каране,абе както казва мечо Пух, колкото повече,толкова повече.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  11. #26
    започва да се пристрастява smc's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    85

    Default

    За носачите вече имаш опции: рециклират се, полиуретан и нови на всякакви цени. Мултилинка си е много хубав кокал за каране. Моторите са здрави стига да се обслужват. Боли такса включване: данък в моята община 205лв (което е малко), застраховка 315лв, винетка 97, преглед 30-40.
    Last edited by smc; 14-01-2019 at 09:50.
    Alfa Romeo 166 3.2TI

  12. #27
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    Ужас значи ... като чуя или видя алуминиеви кокали .. нищо лично просто съм имал преживявания с една А4-ка , ама си ги реших .. е добре де като вървеж и динамика 2.5 мотора как се усеща? И 190 коня ли е ? Идва ми и една друга интимна мисъл в главата а тя е газов инжекцион?! Съвместим ли е с v6 2.5 ? Много нещо ме отказахте от турбо мотора .. я споделете повече за 2.5 .. защото тройката много ми се вижда на моята “голяма “ заплата .. какви са болежкитв ?
    Ако ти е малка заплатата в никакъв случай не си купувай V6 24V.
    Справка - цената на ангренажа, както и трудът по смяната му (не е е стандартните 120-150лв).
    После виж колко масло събира, а накрая колко струва г.и. за 6 цилиндъра, и прочие.
    На V6 12V (turbo) ангренажът е доста по-лесен и евтин.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  13. #28
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    2.5 мотора е много приятен за потентна ежедневка, която да се кара по-спокойно.
    Карал съм такава 156ца и върви много добре, но е по-спокоен. Има малко общо с 3.0 като вървеж, освен звука (по мое субективно усещане).
    Не реагира толкова агресивно и не се "разтяга" толкова леко както 3.0.
    Разликата би се усетила най-добре в едно и също купе, а те са слагани рамо до рамо само в 166.

    Ако искаш да получиш стабилен вървеж и усещане от 2.5, ще трябва да го държиш в по-високи обороти и да работиш повече със скоростния лост.
    При 3.0 удоволствието е достъпно при по-широк диапазон обороти.

    С оглед на май еднаквите разходи на експлоатация поддръжка на 2.5 и 3.0, изборът е ясен.

    Като цяло, всяко едно от Арезетата ще кефи и задоволството е гарантирано.
    Най-запазената бройка бих избрал, като че ли.

    П.П. Я стига с тия дизели. Човека пита за V6 мотор.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    2.5 мотора е много приятен за потентна ежедневка, която да се кара по-спокойно.
    Карал съм такава 156ца и върви много добре, но е по-спокоен. Има малко общо с 3.0 като вървеж, освен звука (по мое субективно усещане).
    Не реагира толкова агресивно и не се "разтяга" толкова леко както 3.0.
    Разликата би се усетила най-добре в едно и също купе, а те са слагани рамо до рамо само в 166.

    Ако искаш да получиш стабилен вървеж и усещане от 2.5, ще трябва да го държиш в по-високи обороти и да работиш повече със скоростния лост.
    При 3.0 удоволствието е достъпно при по-широк диапазон обороти.

    С оглед на май еднаквите разходи на експлоатация поддръжка на 2.5 и 3.0, изборът е ясен.

    Като цяло, всяко едно от Арезетата ще кефи и задоволството е гарантирано.
    Най-запазената бройка бих избрал, като че ли.

    П.П. Я стига с тия дизели. Човека пита за V6 мотор.
    След 2 дни ще ходя на оглед на една GTV .. като цяло да , имам вече дизел върви на “пустиняк” но при тези цени на дизела повече я карам само като си ходя до родния град , защото на дълго мирише нафтата .. но ми става неудобно за къси разстояния да искам пасата на бащата (понеже е на гас) и искам втора количка .. пък кой знае може да продам и 159 -ката ако намеря запазен автомобил със съответния мотор ..

  15. #30
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Ако ти се струва, че 159 1.9 150 с чип върви на пустиняк, то ако направиш една първа,втора,трета на една 166 3.0, направо ще се откажеш от 159 с клетвена декларация.
    166 3.0 върви перфектно още от старт, та до 230. Без задъхване при потегляне. Въпросната 159 хич не и се върви на първа втора, а след 210 я няма никаква.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •