Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 61

Thread: Въпрос за 166/GTV

  1. #31
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    2,5 е може би най-неудачния безнинов мотор който може да купиш. Поддръжката му и разхода на гориво е колкото на 3,0, най-бавен е от 3те V6 мотора, гражданската е по-скъпа от на 2,0 турбо и вървенето няма нищо общо.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Ако ти се струва, че 159 1.9 150 с чип върви на пустиняк, то ако направиш една първа,втора,трета на една 166 3.0, направо ще се откажеш от 159 с клетвена декларация.
    166 3.0 върви перфектно още от старт, та до 230. Без задъхване при потегляне. Въпросната 159 хич не и се върви на първа втора, а след 210 я няма никаква.
    Прав си колега, но както казва отец Красев “ чадо туй не е сток биела “ както казах лек ремап, затапен ЕГР , и хибридна турбинка .. като цяло моята няма нищо общо със другите 159 но като цяло предполагам че ако я кача на стенд ще скъса валовете предполагаемите коне в момента са около 170/180 на колела .. максималната скорост по табло и gps е 255км/ч .. обмислях да премахна дпф-а барбар с катализатора но наистина нямам вече време и желание да набивам още труд и пари по дизелова печка .. просто съм като жените - менят ми се настроенията и просто исках да имам турбо бензинка .. а и с оглед на нещата вече карам повече градско и ми се вижда по - удачно да съм с газ бензин не само заради икономия на бюджета,а и защото дизела именно заради дпф в тая София поне веднъж два пъти светка дпф-а от смяна до смяна и тогава разхода ми скача до над 12/13 на 100 .. ама то в задръстванията само първа и втора , и като цяло ниските обороти ще убият мотора ... дизел съм зареждал винаги и само на Шел .. еко и Лукойл ми съсипаха две коли.. по скоро една , втората я спасихме на време ... и това ми е като цяло болежката .. а и хич не е практично да припалвам печката вечер когато искам да изляза за 3/4 км и мотора да е постоянно студен ..

  3. #33
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    2,5 е може би най-неудачния безнинов мотор който може да купиш. Поддръжката му и разхода на гориво е колкото на 3,0, най-бавен е от 3те V6 мотора, гражданската е по-скъпа от на 2,0 турбо и вървенето няма нищо общо.
    Първоначално този двигател е проектиран с обем 2.5 литра, като той е най-високо оборотния и най-бързо развъртащия се v6 от моя опит с арезетата.
    Да се пише, че е най-неудачния бензинов мотор е леко нелепо.

    На всички е ясно, че ако се ибира между два еднакви екземпляра, ще вземеш 3.0 вместо 2.5, но това едва ли ще се случи и както каза колегата Speeder най-разумно е да се избере по-запазеният екземпляр. Карал съм няколко V6 турбо и не съм особено впечатлен от вървежа. Респонса и реакцията, която имат атмосферните мотори липсва при турбото.

    Понеже се говори, че 2.5 не вървял, ето при мен как стоят нещата:
    Моята 56-ца е с 2.5 с 44мм интейк тръби с рънърите на главите (от 3.0 и 3.2) + качествен ремап . След няколко замервания с приятели, става ясно, че е малко по-бърза от: Golf 6 GTI DSG, E46 330xi, A6 2009 3.0tdi. което за мен премахва всякакви съмнения за този мотор, че не върви
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  4. #34
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Щом ти е с хибридна турбина, верятно върви доста задоволително.
    Остава въпросът, как още не си счупил някоя предавка на печалната М32, с толкова въртящ момент.
    Дано и не се случи, де.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  5. #35

    Default

    Виждам, че тука се говори основно за шестаци, но не пречи да си представя и моя поглед върху ситуацията.

    Ако искаш нещо различно, сравнително икономично и що-годе динамично си вземи гтв или 156-ца с 2ка твинспарк.

    Обслужването му е доста по-лесно и евтино от на шестаците, гражданската и данъка са по-ниски, разхода също.
    Другия плюс е, че 4 цилиндровите 156-ци и гтв-та са по-балансирани и се държат по-добре в завои. Шестаците тежат на предницата.

    2ка твинспарк в добра кондиция върви повече от 1.9жтд в 159, гарантирано.
    По-слаб е от 2.5, но разликата не е огромна, бих казал че се усеща само над 5000 оборота. До 5000 ми се струват че вървят еднакво.
    Звука също е добър на спарковете, с подходящата генерация е супер даже.

    200лв ангренажен комплект с водна помпа
    8/100 извънградско
    12-13/100 градско
    Това е с културно каране и на газ. По 90 стотинки литъра, сам си смятай.

    При желание и някой лев може да се правят и извращения с него. Има много теми тук. Може да се турбинира, може да се направи атмосферна резачка с олекотен маховик, спортни валове, правен колектор и отделни дросели отива на близо 200 коня. С леко купе бяга много.

    Моя има само генерация, ремап, v6 intake mod и откачени баланс валове. Нова ламбда, оригинални свещи, почистен дебитомер и съм доволен от динамиката.
    Бия А3 1.9тди 131кс с чип, голф 4 GTD, е46 320д, а6 2.5тди 180 коня, пасат 2.8 бензин 193 коня...
    Last edited by dhtj; 15-01-2019 at 11:43.

  6. #36
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Хахахаха хахахаха хахахаха хахахаха
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Хахахаха хахахаха хахахаха хахахаха
    Нещо неясно ли има или просто обичаш да си спамиш?
    И нали знаеш кой се смее без причина?
    http://www.doctoronline.bg/diagnosti...om-na-Angelman

  8. #38
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Всичко е кристално ясно - ти си превъртял играта много жестоко. Вече съм тотално убеден, че никога няма да излезеш от матрицата.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Щом ти е с хибридна турбина, верятно върви доста задоволително.
    Остава въпросът, как още не си счупил някоя предавка на печалната М32, с толкова въртящ момент.
    Дано и не се случи, де.
    Ами и това ще стане някой ден колега, съгласен съм, че са чупливи тези скоростни кутии но от 2 години притежавам 59-та и не съм имал проблеми със скоростите .. само със горната помпа на съединителя започнах да имам проблеми .. при над 3500 оборота или при доста студено време по някой път помпата не може да върне педала като хората .. връща го идеално в диапазона на работната зона но има едни свободни 2/3 см на педала (аванс) които понякога не иска да ги обере и съвсем лекичко го закачам с пакеца хахаха...
    колега благодаря за предложението ти за туин спарка , динамични колички са , карал съм 147 преправяна Q2 с въпросния двулитров мотор и мощност от 173 коня на стенд .. но като цяло собственика от феста каза че е нежен мотор и въобще не носи на газ ... а ако се счупи нямам време да се занимавам с колата , като цяло леки проблеми мога да пренебрегна и да ги съчетая с финансите и работаа но не търся туин Спарк ..

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Всичко е кристално ясно - ти си превъртял играта много жестоко. Вече съм тотално убеден, че никога няма да излезеш от матрицата.
    Цитирай с коя част от поста не си съгласен и я оспори с аргументи, вместо да продължаваш със безсмислиците.

    Никъде не съм казал, че спарка е по-бърз от шестака.
    Казах само че е по-евтин за поддръжка, с по-нисък разход, по-ниски данъци и застраховки, по-евтина газова и е по-лек (това всичко са лесно доказуеми факти).

    И все пак не върви лошо и има възможности за тунинг.

    В предвид че автора търси икономична ежедневна кола, ще кара предимно градско
    и все пак търси някакъв кеф, какво странно има в моето предложение?

    ---------- Post added at 14:19 ---------- Previous post was at 14:16 ----------

    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    но като цяло собственика от феста каза че е нежен мотор и въобще не носи на газ ...
    Няма такова нещо, моята е от 2013 на газ и нямам никакви проблеми с мотора.
    Приятел има 1.8тс от 2008 на газ , над 100 000км, колата си върви като нова.

  11. #41

    Default

    къв тунинг на туин скрап бе баце...
    при атмосферна кола 1 кон = 100 лева
    Потенциал - с дълбок джоб 20-30 коня.

  12. #42

    Default

    Ремапа добавя ~12 коня, а олекотената шайба на КВ с намален диаметър - 6-8 коня.
    Шайбата с ремъка струва 100 лева. Ремапа зависи от човека, между 150 и 350.
    И за двете мога да ти покажа доказателства (дино графики) , но не е това темата. Потърси си сам или ми напиши ЛС ако те интересува.

    Махането на катализатора и откачането на балансиращите валове не знам колко коня носят, но можеш да си ги направиш безплатно и определено се усеща полза.

    Във форума има теми и за турбиниране на спарк, и за компресор от мерцедес. Друг е въпроса до колко е удачно това да се прави на ежедневна кола.

  13. #43
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Олекотяването на шайби и маховици не води до увеличаване мощността а само до намаляване на инерционния момент на мотора.
    Демек до по-бърз преход от едни на други обороти.
    При установен режим (обороти) по-големият инерционен момент означава повече запасена механична енергия.

    Все едно да махнеш седалките от колата и да кажеш, че така си увеличил мощността и.
    Намалил си теглото и и така си намалил времето за ускоряване. Не си увеличил мощността и.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #44
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Първоначално този двигател е проектиран с обем 2.5 литра, като той е най-високо оборотния и най-бързо развъртащия се v6 от моя опит с арезетата.
    Да се пише, че е най-неудачния бензинов мотор е леко нелепо.

    На всички е ясно, че ако се ибира между два еднакви екземпляра, ще вземеш 3.0 вместо 2.5, но това едва ли ще се случи и както каза колегата Speeder най-разумно е да се избере по-запазеният екземпляр. Карал съм няколко V6 турбо и не съм особено впечатлен от вървежа. Респонса и реакцията, която имат атмосферните мотори липсва при турбото.

    Понеже се говори, че 2.5 не вървял, ето при мен как стоят нещата:
    Моята 56-ца е с 2.5 с 44мм интейк тръби с рънърите на главите (от 3.0 и 3.2) + качествен ремап . След няколко замервания с приятели, става ясно, че е малко по-бърза от: Golf 6 GTI DSG, E46 330xi, A6 2009 3.0tdi. което за мен премахва всякакви съмнения за този мотор, че не върви
    Дай малко да слезем на земята. Това, че на Луната е поникнал памук, не значи, че 2,5 в 166 е почнал да върви повече, паднал му е разхода на гориво, поевтиняла му е гражданската или е поевтинял ангренажния комплект. След като си правил куп доработики по твоя двигател е нормално да върви по-добре. Ако го сложиш в купе на Сивик 93г. може и някое Ферари да дръпнеш. В стандартна и изтормозена от каране 15-20 годишна 166ца, тежаща 1,5 тона нещата не стоят така.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Олекотяването на шайби и маховици не води до увеличаване мощността а само до намаляване на инерционния момент на мотора.
    Демек до по-бърз преход от едни на други обороти.
    При установен режим (обороти) по-големият инерционен момент означава повече запасена механична енергия.

    Все едно да махнеш седалките от колата и да кажеш, че така си увеличил мощността и.
    Намалил си теглото и и така си намалил времето за ускоряване. Не си увеличил мощността и.
    И преди сме го говорили това с тебе.
    Шайбата на КВ, освен олекотена , е и с намален диаметър.
    Това значи по-ниска предавка към хидравличната помпа, алтернатора и климатика.

    Имаше тема в алфаоунъра с дино тестове, преди и след шайбата.
    Много добре помня 6-8 коня във всички обороти бонус.
    Ще потърся когато имам време.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •