Results 1 to 15 of 32

Thread: Тропащ маховик докато колата е студена

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Тропащ маховик докато колата е студена

    Здравейте колеги! Реших да се посъветвам с вас относно един настоящ проблем по 159ката ми.
    От 2 години насам се получава едно тракане, когато времето навън е студено, което при леко натискане на съединител или при съвсем леко подаване на гас, изчезва. Също го няма и когато е топла колата. Няма никакви вибрации или други симптоми на счупване. Досега майсторите се колебаеха дали е лагер на съединител, дали е маховик, пък тук във форума се прокрадва и слух, че може да е от тропащи пружини на съединителя.
    Според моите проучвания обаче е маховик, та въпроса ми е според вас би ли могло да навреди на колата ако си я карам така? Съединителя ми си има още "живот" и ми се струва леко безсмислено да сменя маховик, съединител и помпа, ако не е опасно. Чух всякакви мнения на майстори, включително и безумни (за мен) заключения, че можел маховика да излети и да ме убие докато си карам
    Надявам се да получа компетентни мнения и от хора, които да се сблъсквали с подобен проблем и биха могли да ми обяснят ситуацията по-добре.
    Благодаря!
    Ето видео на проблема: https://www.youtube.com/watch?v=C-SGd3IrMAU
    Двигател: 1,9 16V 150hp
    Last edited by alfistivirus; 14-01-2019 at 15:45.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •