Results 1 to 15 of 29

Thread: Търси се: бургазлия за оглед

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2018
    Location
    София
    Posts
    26

    Smile Търси се: бургазлия за оглед

    Здравейте,
    Предстои ми да гледам една алфина по бургаско и понеже не ме е срам да питам - ето:
    Има ли някой бургазлия, който има опит със 155-ци, навитак да се разходи с мен да погледнем една принцеса, на която съм хвърлил оче?

    Сравнително нов съм във форума и съм карал 155-цата на баща ми преди години, та съм си навил на пръста да притежавам една
    Желанието ми е да съм колкото се може по-сигурен, че няма да взема някоя, на която са съсипали инсталации и всичко с кофти барникане.

    Благодаря предварително!

    Поздрави,

    Силвио

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by silviost View Post
    Здравейте,
    Предстои ми да гледам една алфина по бургаско и понеже не ме е срам да питам - ето:
    Има ли някой бургазлия, който има опит със 155-ци, навитак да се разходи с мен да погледнем една принцеса, на която съм хвърлил оче?

    Сравнително нов съм във форума и съм карал 155-цата на баща ми преди години, та съм си навил на пръста да притежавам една
    Желанието ми е да съм колкото се може по-сигурен, че няма да взема някоя, на която са съсипали инсталации и всичко с кофти барникане.

    Благодаря предварително!

    Поздрави,

    Силвио
    Ако кажеш какво ще гледаш по-точно, може да изкажем някакво мнение на какво да обърнеш внимание. Дали е верижна или 16 клапанова, дали е дизелова и тн...
    На някои от пишещите модела им е криво ляво ясен и се знае какви бели прави.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    May 2018
    Location
    София
    Posts
    26

    Default

    Здравей и благодаря за включването!

    Чел съм форума бая и имам някаква идея, но все пак ще е добре всякаква информация.
    Моделът е MY.95 Sport 1.8 с 8-те клапана.
    Прикачил съм няколко снимки да се види повече за какво става въпрос.
    Като начало - някой може ли да каже къде е отпечатан номера на двигателя, защото ще искам да го сравня с този на документите?
    От продавачът знам, че автомобила прекъсва докато загрее като свещите били сменени в опит да се поправи проблема, но не са те. Аз залагам на бобини/комутатори, но докато не се сменят - не се знае.
    Спукан бил радиатора на парното според майстори и също така искам да питам дали ще мога да я докарам така до София на изключено парно (за да не циркулира вода през радиаторчето)?
    Смяната, предполагам е по-сложна, защото ще трябва да се сваля табло, но съм мераклия, така че не е фатално.
    Също така е спукан челния прозорец, а прозорците са тонирани в синьо и са много красиви, но е изключително жалко това, защото оригиналните ще са много трудни/скъпи за намиране. Как седи смяната на челно стъкло и дали да търся чисто ново по Кобра и сие. или втора употреба да взема от някоя морга?
    Има нараняване на горната част на предна лява врата, което е леко ръждясало, може да се види на последната снимка.
    Нямам възможност да правя тотална реставрация към момента, но искам да си се грижа за нея и да си я карам наляво-надясно, не като всекидневка засега, понеже е без газова уредба. Като казах ГО - има ли някакво негативно влияние върху двигателя, защото виждам доста спорни мнения?
    Въпросите са малко в повече, но всяка помощ е добре дошла!

    Благодаря предварително!

    Поздрави,
    Силвио
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG-cc9f236067b593e7b2d356bbd0aa4d25-V[1].jpg   IMG-3d8d3a6d1b83b8be1663c0291024a627-V[1].jpg   IMG-ba28f0681ced5d26273e6b6151ea7842-V[1].jpg   IMG-60580adc1b5f859490fcf403e2de731a-V[1].jpg  
    Last edited by Alfa User; 15-01-2019 at 16:41.

  4. #4
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by silviost View Post
    Здравей и благодаря за включването!
    ...
    За газифицирането няма никакъв проблем! Двигателя понася безгрижно газта (стига да е изправна запалителната система и тн) За справка давам мои алф и над 100000км минати на това гориво!
    За стъкло, по-добре потърси оригиналното. В кобра аз лично няма да стъпя никога, защото ми надраха колонката на вратата + още проблеми създадоха и тн. Колега пък с взето стъкло от тях се видя принуден да го смени (с оригинално в последствие) защото се виждаше през него като под вода все едно...
    Ако тече от радиаторчето за парното, единствения начин да се движиш е да го шунтираш или да затапиш и двата маркуча които отиват към него!
    Прекъсването докато е студена може да е от какво ли не!
    Прави ми впечатление, че на маркуча които излиза от термостата и отива към радиатора има две (2 ) скоби/водни съединения, това ме кара да си мисля че в маркуча е наврян термостат от прословутото Рено.
    Ако е така по-добре не го пипаи
    Номера на блока не се сещам точно къде е, но маи се падаше да се види като се погледне м-у изпускателния колектор, за това несъм сигурен
    Ааа... ако я вземеш, хвани и изхвърли тоя пластмасов колектор, тъкмо ще попрегледаш как са маншоните му.
    Много кофти фучене/свистене има двигателя с тоя колектор, хич не ми харесва на мен!
    Last edited by Alfa User; 15-01-2019 at 16:41.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    May 2018
    Location
    София
    Posts
    26

    Default

    А каква част от таблото трябва да се свали и мога ли да шунтирам/затапя радиаторчето с възможно най-малко разглабяне, предвид факта, че ще съм в друг град и с ограничено време?
    За прекъсването се съгласявам и ще е интересно нещо за оправяне.
    Под "не го пипай" имаш предвид да не пипам маркуча, поради опасност от разкачане или изобщо да не се занимавам да взимам тази кола? Добре ли работи с този термостат? Чел съм, че е по-евтин вариант, затова го сменят така. И как точно е "наврян"?
    Кое се разбира под пластмасов колектор - пластмасовата кутия, в която седи филтъра или това, което разпределя въздуха към съответните цилиндри и на него е отпечатано логото на Алфа Ромео?
    Прикачил съм снимка с трите неща, за които не съм сигурен къде се намират, ако може да доуточниш..

    Благодаря много за помощта!!

    Всъщност, така и така ще разглабям за да стигна до радиаторчето - няма ли да е по-адекватно да взема едно ново и да го сменя на място?
    Last edited by Alfa User; 15-01-2019 at 16:42.

  6. #6
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by silviost View Post
    ...
    Радиаторчето на парното излиза към педалите по спомени... Там се разтуряше..
    Термостата от Рено-то струва 8лв а оригинала е 70. Аз лично съм сменял 2-3 оригинални, но честно казано съм по-доволен от тоя на рено-то!!
    Термостата се навира/набутва (буквално) в маркуча които излиза от термостатното тяло и отива в радиатора.

    За колектора смукателния да, това на което има надпис, това ми е идеята да се подмени с метален. Пластмасовия ми е като трън в очите...
    Last edited by Alfa User; 15-01-2019 at 16:42.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #7
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Не проследих добре темата, ама защо се цели съживяването на мъртвец, като тук има кола в движение с история?

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    May 2018
    Location
    София
    Posts
    26

    Default

    Защото мъртвеца е спортното ново купе, има разни екстрички, а е и по-млад.

    А и това доказва верността на подписа ти.

  9. #9
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by silviost View Post
    Защото мъртвеца е спортното ново купе, има разни екстрички, а е и по-млад.

    А и това доказва верността на подписа ти.
    Ти си знаеш.....що за екстри са неработещите екстри.....
    по темата...взимаш две тапи от шампаско, или една тръбичка с подходящият диаметър и две скоби, за да можеш да изолираш радиаторчето на парното....маркучите са отзад на мотора и влизат в купето, няма как да ги сбъркаш, след това долей охладителна течност, запали колата и обезвъздуши от радиатора, за да няма аномалии по време на движение.....по време на движение, спирай и проверявай масло и антифриз.....за да си спокоен, гледай уредите, защото колата е непозната за теб......вземи си малко повече пари за гориво, защото с това прекъсване, не знам какъв разход ще ти даде....Успех..... за намиране на части и помощ не се притеснявай...има ги......а и сектатата 155 сме задружни и си помагаме, кой с какво може....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #10
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by silviost View Post
    Защото мъртвеца е спортното ново купе, има разни екстрички, а е и по-млад.

    А и това доказва верността на подписа ти.
    Ще науча и аз нещо ново значи... Какви са въпросните екстри на това купе!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    May 2018
    Location
    София
    Posts
    26

    Default

    Климатика, чиято работа може да се възстанови;
    Еърбег, дето надали работи;
    По-широка стъпка, вероятно по-устойчиво на корозия и по-стабилно купе (това съм го чел);
    Ако е с quick rack - по-спортно завиване.
    А е и със спойлер и преден лип.

    Момчета, искам да сте максимално честни, защото ми правите невероятна услуга и осъзнавам, че най-вероятно съм в грешка, но смело ме коригирайте.

    Но да, на Боби е много по-поддържана, а е и първи собственик.

    Как мога да предотвратя поява на корозия по купето, като приемем, че няма никаква корозия?
    Или с корозията се работи на принципа - като се появи - кърпим?

  12. #12
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by silviost View Post
    Климатика, чиято работа може да се възстанови;
    Еърбег, дето надали работи;
    По-широка стъпка, вероятно по-устойчиво на корозия и по-стабилно купе (това съм го чел);
    Ако е с quick rack - по-спортно завиване.
    А е и със спойлер и преден лип.

    Момчета, искам да сте максимално честни, защото ми правите невероятна услуга и осъзнавам, че най-вероятно съм в грешка, но смело ме коригирайте.

    Но да, на Боби е много по-поддържана, а е и първи собственик.

    Как мога да предотвратя поява на корозия по купето, като приемем, че няма никаква корозия?
    Или с корозията се работи на принципа - като се появи - кърпим?
    Не научих нищо ново за модела
    Принципно знам още разлики м-у старото и новото купе +силвърстона и тн но това няма значение..

    С ръждата няма оправия, рано или късно тръгва от някъде.. При мен е почнала да яде задните вежди + разните му там ниши и тн...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •