Results 1 to 13 of 13

Thread: Въпрос

  1. #1

    Default Въпрос

    Здавейте, някой може ли да ми каже за какво е синият маркуч ограден в черна "рамка" и къде отива. Колата е 156 2.0 ТС.
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Задал си въпроса в неправилен раздел.

    На въпроса:

    Това е отдушника на резервоара. Бензиновите пари, през клапан, се вкарват в определени моменти във всмукателния тракт или се пращат до филтър (канистер), който се намира под десния калник.
    Last edited by ecotronic; 18-01-2019 at 11:28.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default Въпрос

    Благодаря! Съжалявам, не са ми ясни нещата с разделите не е нарочно от некомпетентност е. Имам още един въпрос. Колата беше на ремонт, за смяна на гарнитурата на главата, не знам по каква причина оригиналният маркуч или тръбичка липсва, и на нейно/негово място е сложено парче най-обикновен гумен маркуч, който не отива никъде просто си виси привързан за бензиновата рейка. Понеже колата не вдига повече от 3000 обророта, възможно ли е проблема да е точно този маркуч, и невъзможността да се създаде достатъчно налягане?

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Едва ли е от този маркуч, освен ако не смуче въздух през него. За да си сигурен, че не смуче, най-добре възстанови заводските връзки или поне запуши тръбата в посока към мотора и клапана.

    Нормално от резервоара идва тръбата от отдушника, минава през филтъра под калника и през клапана отива във всмукателния колектор.

    Най-добре е да се направи диатностика. От нея може да се изясни, къде е проблемът.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default Въпрос

    Виж за какво става въпрос. Мисля, че маркуча за отдушника си е на място, този е друг.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Не се вижда добре на снимката, къде е закачен другия край на висящия маркуч, но ако отива на един клапан и ако двете означени точки:



    са част от една и съща тръба, си мисля, че е ползвана тръбата на отдушника за високото налягане (входа на рейката) а откачената тръба е старата, която нормално свързва синята с клапана.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default Въпрос

    Висящият маркуч е закачен за метална тръвичка, която минава зад двигателя и отива към дроселовата клапа, като в кая й има някакъв клапан.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Двете означени точки на горната снимка (в червено) от една и съща тръба ли са?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default Въпрос

    Да. Ето снимки и на тръбата в задната част на двигателя.
    Attached Images Attached Images

  10. #10

    Default

    Още една. Опитвам да съм максимално подробен, за да мойе да ми се помогне адекватно.
    Attached Images Attached Images

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Това е тръбата с клапана за бензиновите пари.

    Щом на снимката, която постнах двата означени в червено участъка, са от един тръбен път, това означава това, което предположих по-горе. Поне при 166 тръбата със синия участък, която върви по дястата страница е тази за парите.
    Нека някой със 156 да го потвърди.

    За да си сигурен, че не смуче въздух, запуши с нещо свободния край на висящия маркуч.
    Last edited by ecotronic; 18-01-2019 at 21:18.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Ок, мерси

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    512

    Default

    За мен тази тръба е за управлението на ВИМ-а.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •