Наскоро ползвах готов проект за алфа 159 , ползвах друг компютър който ми беше подарък с хибридна турбина .. но приятелчето си ги поиска тъй като си е сглобил неговата алфа и аз си върнах старата с моя компютър .. сега обаче има проблем а той е следния :
Като натисна плавно педала до към 70% .. колата ускорява плавно до към 3000 оборота турбото показва че надува до към 1.4/1.5 бара но имам чувството че сякаш двигателя само реве а налягането се разтоварва а не го вкарва .. като върна газта се чува въпреки това разтоварването . Също като задържа на 3000 оборота след може би 5 до 8 секунди на тези обороти от рев на деигателя турбото киха все едно съм натиснал съединител и налягането пада на 0.6/0.8 бара като въпреки ниското налягане колата сякаш тръгва при това налягане по добре като при падането на оборотите и двигателя заглъхва (става по тих) и тръгва добре .. също забелязвам че при по рязко подаване на газ ту ускорява ту спре и така няколко пъти , на бууст метъра се вижда как заиграва налвгането .. като цяло преди тръгваше от 1300/1400 оборота плавно .. сега захапва чак от 1600 като надува рязко до към 1.00 бар при тръгване от място .. маркучите са си старите (бяха купувани нови) майстора е същия който я свали и я качи и провери да не са объркани маркучите .. всичко е точно ... възможно ли е да е от някакъв “клапан - преобразувател налягане” или клапана на турбото “актуатора” .. преди да сложа другата турбина немаше проблеми освен лекото замисляне при превключване .. има ли как да се хване на диагностика тъй като чак след 6/7дни ще съм обратно в “цивилизацията” .. п.с ако колата е на 3000 оборота при 1,50 бара и натисна газта повечето пъти първо “киха” (разтоварва) и тогава тръгва .. малко насоки може ли? Че доста се разтоварил финансово при тия демонтажи и монтажи ..