Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Алфата се запали !

  1. #1

    Default Алфата се запали !

    Една вечер преди нова година се качих в Алфата за да се прибера от работа ,да ама не иска да запали . Завъртях няколко пъти и по едно време гледам как леда по капака се топи а двигателя не работи.Звъннах на 112 ,през това време пуснах два пожарогаситела но не успях да я угася,и докато дойде пожарната колата вече беше с два метра пламъци от към двигателя.Изгоряха всички кабели,маркучи ,пластмаси и някои алуминиеви елементи ,като радиатор на клима ,компютри и дросел. Хваща ме яд защото вложих много сили за да я направя читава,сложих хубав двигател на малко километри ,който от смяна до смяна не гори и 100 гр. масло,окачването е перфектно ,джанти 17 с нови гуми ,друг комплект 15 с нови гуми.
    Сега имам два варианта или да търся Някво купе със счупен двигател,скорости и врати или да продавам на части.
    Трябва да взема някакво решение защото не ми се гледа повече така, а жена ми скоро взима книжка и иска точно такава Алфа 156 за да се учи да кара на нея . Дайте някакъв съвет ,някой ако е продавал на части -продава ли се , или някой ако има такова купе ,което да може да се ползва .

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Ако коша на двигателя е здрав и няма щети от пламъците, може да си намериш периферните агрегати от моргата и да ги сглобиш. Но зависи колко пари ще ти излезе и дали няма да е по-евтино да купиш друга кола.

  3. #3

    Default

    Така както казваш, че е била в два метра пламъци, направо спасявай каквото има здраво и я давай на скрап. Където е имало допир с пламъците ще тръгне ръжда, а да се разкости и направи всичко както трябва ще ти струва повече от нова 156-ца.

    Разбра ли се каква е била причината за пожара?



  4. #4

    Default

    Тази не бих тръгнал да я оправим, положението в коша е трагично. Няма как да се каже каква е причината за пожара ,пожарникарите гледаха и казаха, че няма как да се установи . Питаха ме дали е ходила на ремонт скоро, но тя не беше ходила. Според мен се е задавила и ако имало бензин в колекторите са се запалили , и от там е тръгнал пожара. Утре ще снимам за да кача снимки да ви покажа.

  5. #5
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Спасявай каквото можеш за части, другото на скрап. Няма смисъл, да наливаш, пара, щом е горяла веднъж ще тръгнат едни ръжди...

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  6. #6

    Default

    1. Надин.
    2. Екометал Инженеринг.
    3. Хефти Металс.

    Най-ценните неща, които би могъл да продадеш са тотал щета, останалото е непродаваемо. И без това пазара изобилства от части. Изобщо не се занимавай да продадеш нещо. Казвам ти го от опит.
    Former Alfa owner.

  7. #7

    Default

    И аз това гледам,няма продаване на частите.Но има 156 за по 700, 800 лв. За това ще взема една и ще я направя кола , и жената да си я джътка

  8. #8
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    1.9/16в имат слабо място във инсталацията.Знам 10тина изгоряли и пламаците тръгват от кабелите зад ГНП то.Щетите винаги са непоправими и не си струва да се влагат пари във такава ситоация.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  9. #9

    Default

    Kолата на колегата май е бензинова.

  10. #10

    Default

    Щом е сменян двигателя на колата има вероятност при смяната нещо да се е обозило, в следствие на което да е станало късо съединение. ?
    Former Alfa owner.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Щом е сменян двигателя на колата има вероятност при смяната нещо да се е обозило, в следствие на което да е станало късо съединение. ?
    е то минаха 3 месеца след смяната на двигателя бяхминал 10/12000 км. Абе то си беше зверска каръщина тогава ама, тъкмо бях сменил маслото и след една седмица спуках картера на една шахта,съвсем лекичко колкото закачи пробката и я вкара вътре. Сложих нов картер и ново масло и след седмица се запали , а маслото хич не е евтино castrol 10w60, един месец пък преди да се запали смених тампоните с полиуретани... Застраховки прегледи и всичко го бях направил точно преди пожара. И за тия неща ме хвааща яд,иначе какво толкова алфата като алфа не е скъпа, но си я правих за себе си и с голям мерак без да щадя средства и да мисля после ако взема да я продавам как ще си избия парите, тя па взе, че изгоря.
    Last edited by Assembly; 28-01-2019 at 17:23.

  12. #12

    Default

    Не го взимай навътре, важното е че си се отървал без последствия за здравето, ламарини се купуват.



  13. #13

    Default

    Така е ,самото преживяване е неприятно обаче.
    А колата беше на няма и 500 метра от пожарната, но докато дойдат около 20 минути ,вече беше късно.

  14. #14

    Default

    От кабели се пали бавно и мирише. Рейка - дюзи най-вероятно не е поставена добре, от там бензин към свещите и ако кабелите са били стари ето ти бърз пламък. А ако е имал газова - още по-зле. Там маркучите се нацепват, никой не ги гледа и оп. Казвам го от опит (за бензиновата част)

  15. #15

    Default

    Късото съединение беше в следствие а не причина за пожара .Както и да е , вече купих друг котурник и в момента разглобявам и двата на съставни части .След това започвам да окомплектовам едно от двете купета ,като ще се стремя да го доближа максимално до състоянието в ,което излиза от магазина ,като разбирасе ще има детайли ,които ще направя по мой вкус .Не ми харесва примерно ,че задните седалки немогат да се пускат ако се наложи,също не ми харесва и централната конзола ,че е боя или махагон,на мен щеше да ми хареса повече ако е драскан алумин.Самото табло също ми е скучно,смятам да го облека с черна алкантара или ауто бокс ,прошито с електриково червено и неоново синьо по ръбовете,това означава ,че трябва да пресъздам целия интериор за да се върже всичко.Отвън ще е с фейслифтова предница и задница от старите защото повече ми харесва стопа и линията на капака,искам да разкарам обаче задната емблема и да сменя ключалката с електрическа за да мога да сложа сензор за отварянето му.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •