Здравейте, имам следния проблем. Колата е 147 1.9 jtd 120кс. Колата извън града харчи 5-6 като я настъпвам, но в града и с леко каране е над 9-10. Забелязах, че когато е на свободна без да натискам педала за газта моментния разход по компютъра почва да играе. Ту 5/100, ту 10. Егр вала беше затапен с пластина, но я махнах понеже мислех, че там е проблема защото чека всетеше заради него. Изчистих грешката, но проблема още е на лице. Колата нормално загрява. Въздучшния фултър го смених преди 3-4 месеца като тогава видях, че по кутията има дупки и ги оправих. Маслото го смених с тотал 5в40. Зареждам само от лукойл. Дебитомера е почистен (доста черно падна от него) и колата започна по добре да върви. Четох, че други колеги за си решили проблема след почистване на датчик на горивото под налягане (ако не се лъжа) и до колкото разбрах той се намира под горивния филтър. Та моята идея е да пробвам да почиства map сензора (ако можете да ми кажете къде се намира все още съм нов с автомобилите) и да пробвам да почистя сензора за горивото и вероятно да сменя горивния филтър. Знам че съм написал много и е объркващо, но реших да попитам тук преди да ида на диагностика.