Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Проблем с разход на 1.9

  1. #16
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by coca-cola View Post
    Tи само на 2-ра ли караш 11 / 100 баси тва 5-так с 300 коня ДА ама 1.9 JTDm с тоя разход е 11лв на 100км ОК.Ако си прав и я караш тъй то имаш сериозен проблем или с акъла ма най вече с колата.Без диагностика с писаници няма да ти се реши проблема а ти определено го имаш.
    Браво, колега, едвам го прочетох.
    Шегата на страна вече Ви вярвам... ще се ходи на доктор.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  2. #17
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Темата не е моя, но... надявам се да е от полза това което се пише. Както стана ясно и аз имам проблем с разхода...

    До момента:
    - 10-11л./100 градско София (засечено за 800 км. по колонка)
    - 156 SW 1.9 8V 2002

    От днес:
    - почистен МАП сензор
    - почистен дебитомер
    - затворен ЕГР (с пластина)

    Малко подробности...
    Четох всякакви разнородни мнения и съвети и в неделя намерих и свалих МАП сензора, беше задръстен със смолисто черна маса - последва почистване с контактен спрей. Свалих гофрираната тръба на ЕГР и видях същата чернилка, но нямах повече време.
    Резултата е че колата спря да прави непрогледна черна завеса при рязко подаване на газ, пушека стана сиво-синкав и много, много по-малко.

    Два дни по-късно (днес), свалих и почистих целия ЕГР клапан, беше останал затворен и задръстен с пепел, италианеца беше сложил пластината с три дупки, но резултата беше на лице (блокирал и задръстен клапан). Реших да го запуша съвсем. Сега си мисля че сгреших и трябваше да го видя как ще работи когато "работи" след като го изчистих. От почистването и затварянето на ЕГР не очаквам да се промени нещо, защото реално пак е запушен но вече от мен.

    Купих спрей за почистване на дебитомери и дебитомера бе демонтиран и напръскан (почистен)

    Обещавам след 500 км да пиша отново.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  3. #18
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by markoff View Post
    Темата не е моя, но... надявам се да е от полза това което се пише. Както стана ясно и аз имам проблем с разхода...

    До момента:
    - 10-11л./100 градско София (засечено за 800 км. по колонка)
    - 156 SW 1.9 8V 2002

    От днес:
    - почистен МАП сензор
    - почистен дебитомер
    - затворен ЕГР (с пластина)

    Малко подробности...
    Четох всякакви разнородни мнения и съвети и в неделя намерих и свалих МАП сензора, беше задръстен със смолисто черна маса - последва почистване с контактен спрей. Свалих гофрираната тръба на ЕГР и видях същата чернилка, но нямах повече време.
    Резултата е че колата спря да прави непрогледна черна завеса при рязко подаване на газ, пушека стана сиво-синкав и много, много по-малко.

    Два дни по-късно (днес), свалих и почистих целия ЕГР клапан, беше останал затворен и задръстен с пепел, италианеца беше сложил пластината с три дупки, но резултата беше на лице (блокирал и задръстен клапан). Реших да го запуша съвсем. Сега си мисля че сгреших и трябваше да го видя как ще работи когато "работи" след като го изчистих. От почистването и затварянето на ЕГР не очаквам да се промени нещо, защото реално пак е запушен но вече от мен.

    Купих спрей за почистване на дебитомери и дебитомера бе демонтиран и напръскан (почистен)

    Обещавам след 500 км да пиша отново.
    Напиши какво е станало колега след почистването че ми стана интересно
    И моята кола зимата прекалява с разхода,мислех че е нормално защото е студено,но като прочетох това,явно и аз имам проблем с разхода
    По борд ми показва 5.8/100 но реалният ми е 9.5-10 за града говоря ,все едно карам бензина
    А извън града е добре около 6/100 И ми се струва че колкото по бързо я карам толкова по малко гори
    Сега като се постопли тези дни се норализира
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  4. #19
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by markoff View Post
    Темата не е моя, но... надявам се да е от полза това което се пише. Както стана ясно и аз имам проблем с разхода...

    До момента:
    - 10-11л./100 градско София (засечено за 800 км. по колонка)
    - 156 SW 1.9 8V 2002

    От днес:
    - почистен МАП сензор
    - почистен дебитомер
    - затворен ЕГР (с пластина)

    Малко подробности...
    Четох всякакви разнородни мнения и съвети и в неделя намерих и свалих МАП сензора, беше задръстен със смолисто черна маса - последва почистване с контактен спрей. Свалих гофрираната тръба на ЕГР и видях същата чернилка, но нямах повече време.
    Резултата е че колата спря да прави непрогледна черна завеса при рязко подаване на газ, пушека стана сиво-синкав и много, много по-малко.

    Два дни по-късно (днес), свалих и почистих целия ЕГР клапан, беше останал затворен и задръстен с пепел, италианеца беше сложил пластината с три дупки, но резултата беше на лице (блокирал и задръстен клапан). Реших да го запуша съвсем. Сега си мисля че сгреших и трябваше да го видя как ще работи когато "работи" след като го изчистих. От почистването и затварянето на ЕГР не очаквам да се промени нещо, защото реално пак е запушен но вече от мен.

    Купих спрей за почистване на дебитомери и дебитомера бе демонтиран и напръскан (почистен)

    Обещавам след 500 км да пиша отново.
    Аз затова питах какъв е пушека, ти защо реши че е нормално да имаш черен облак като я настъпиш? МАП сензора като е запушен, колата ти изобщо не работи добре, мудна е и мощността и е доста спорна. Това че си го изчистил може да е помогнало ама може и да не е, закачи я на компютъра и виж как достига желаното количество въздух. Ако се бави сменяй направо. Най-просто казано черният пушек показва че дизелът ти е в повече и не гори правилно.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #20
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Аз затова питах какъв е пушека, ти защо реши че е нормално да имаш черен облак като я настъпиш? МАП сензора като е запушен, колата ти изобщо не работи добре, мудна е и мощността и е доста спорна. Това че си го изчистил може да е помогнало ама може и да не е, закачи я на компютъра и виж как достига желаното количество въздух. Ако се бави сменяй направо. Най-просто казано черният пушек показва че дизелът ти е в повече и не гори правилно.
    Благодаря за насоките, полезни са. Нещо много се забави кабела, като дойде ще го видя какво ще покаже.

    Поздрави!
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Ловеч
    Posts
    39

    Default

    Промлемът при мене се оказа дюза и регулатор на рейла. Въпроса ми е да слагам ли добавка за почистване на дюзи, но не в резервоара, а дирекно в горивния филтър ( да не дигне други боклуци). Почистване на ултра звук или направо нова?

  7. #22
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by Светлин View Post
    Промлемът при мене се оказа дюза и регулатор на рейла. Въпроса ми е да слагам ли добавка за почистване на дюзи, но не в резервоара, а дирекно в горивния филтър ( да не дигне други боклуци). Почистване на ултра звук или направо нова?
    По какво разбра че е проблемна дюзата и знаеш ли коя?

    Регулатор на рейла не зная кое е... аз съм лаик и не разбирам, но от въпроса ти съдя, че проблемната дюза и регулатор са заключение на сервиз/майстор, който не е предложил решение а ти е казал „Ми кото решиш.”

    При мен няма осезаема промяна на разхода, за сега... от скоро имам подходящ кабел за връзка с компютъра... гледам, чета и събирам информация. На твое място, ако колата върви, няма да бързам и бих потърсил инфо как работят проблемните компоненти и след това да решавам какво да правя.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Ловеч
    Posts
    39

    Default

    Точно на диагностика се видя дюзата. Проблема с регулатора може да е заради дюзата. Въпроса ми за добавката беше дали няма да навреди на гуменита уплътнения. Колата си върви прилично след почистването на дебитомера и показанията са му добри. До към 140 колата си има сила, но след това я усещам че се мъчи. Предполагам и по тежките зимни гуми играят някаква роля. Ако си в софия човека който ми направи диагностиката работи там. Пс майстора ми каза, че дюзата е за смяна, но мисля до пробвам да я почистя преди да се хвърля на втора ръка, понеже нова е 800 а нямам бюджета да си я позволя на този етап.
    Last edited by Светлин; 25-02-2019 at 22:12.

  9. #24
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Той какво те посъветва?
    Всеки може да каже какво е направил по своята кола, но това не гарантира решаване на проблема при теб и при мен... За себе си съм решил да сложа добавка при първото пътуване по магистрала, за сега не съм чул на някой да му е повлияла добавка за дюзите отрицателно.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Ловеч
    Posts
    39

    Default

    Добавка реших да сложа профилактично преди 4 месеца и след това нивомера на горивото почна да се ебава. Бяха се налепили боклуци от резервоара и се наложи да го чистя. Само това ми е притеснението, защато идеята ми е колата да поработи 50/50 добавка/дизел за 10-15 мин и реших да я сипя в горивният филтър да има по добър ефект. Ще помисля и почета още преди да го пробвам.

  11. #26
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Аз не съм на ясно как мога да сипя добавка в горивния филтър... Добавката съм я оставил за момента в който ще мога да я изгоря при високо натоварване наведнъж... Моите дюзи ще ги гледам в неделя, до сега нищо не показваха на диагностиката (вероятно калпав софтуер) Сега съм с друга версия, ще пусна снимки.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  12. #27
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by Светлин View Post
    Добавка реших да сложа профилактично преди 4 месеца и след това нивомера на горивото почна да се ебава. Бяха се налепили боклуци от резервоара и се наложи да го чистя. Само това ми е притеснението, защато идеята ми е колата да поработи 50/50 добавка/дизел за 10-15 мин и реших да я сипя в горивният филтър да има по добър ефект. Ще помисля и почета още преди да го пробвам.
    Като я сипеш във филтъра директно ще изгасне колата.След това като чукнеш 2-3 пъти на контакт и добавката ще е във резервоара през обратната нафта.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  13. #28
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    890

    Default

    Твоята до колкото помня беше 1.9 8 клапана 115к.с. При този двигател няма как да видиш корекциите на дюзите през диагностика.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Ловеч
    Posts
    39

    Default

    1.9 8 клапана, но е 120 и се вижда на диагностика. Ще сложа добавката в резервоара и ще видя какво ще стане.

  15. #30
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Твоята до колкото помня беше 1.9 8 клапана 115к.с. При този двигател няма как да видиш корекциите на дюзите през диагностика.
    Ясно... нищо сега съм с пълна версия на МЕС. Накрая ще се окаже че наистина няма как да харчи под 10л/100 при средно 20км/ден разпределени м/у три студени старта.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •