Page 13 of 23 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 181 to 195 of 341

Thread: Венецуела, какво ще я правим тази богата страна.

  1. #181
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    И накъде бягат бе човек!?. Колко от тия дето ги споменаваш са хукнали към Китай, Русия, Венецуела, Сърбия, Ирак! Що все " на запад" бягат?
    Между другото, както се правиш на "леко ударен" да те питам аз, не би ли се 'изнесъл" в Литва, Латвия или Естония сега. Няколко десетки години по късно. Нима се очаква след 50г в лед, да се събудим в настоящето!?
    А като споменаваш Франция и Испания, мина ли ти през ум, да видиш - кои там са на улицата? А някаква връзка с плачещите в тоя раздел направи ли?
    Гледай(ама без цветни очила) и мисли. Това си е пожелание, което е съвсем искрено.
    Значи има разлика в качеството на хората дето протестират... Тия в западна европа и САЩ са некачествени и могат да се отстрелват, докато тия във Венецуела не може... ясно.

    В Ирак ти трябва да емигрираш защото американците вече са донесли демокрацията там. Колко до това кой къде и защо емигрира, ами това дивото бягане от началото на 90те (където сте заседнали двамата с Еко) вече го няма. Има много хора, които заминават и за Русия и за по малките бивши републики. Лично аз познавам 3ма колеги, които заминаха за Русия да работя и един, който замина за Грузия. Вече всичко зависи от съвсем други неща и никой никъде не заминава завинаги... Свършиха тези времена преди 30 години, вие още не можете да се освестите. Да, по малко заминават за Русия защото е по лесно на запад. На запад нямаш нужда от трудови визи и тем подобни бюрократични спънки нямаш. И е по лесно да си намериш работа (не говорим за хамали). В индустрията която работя, руските фирми често търсят западни специялисти с опит и дават доста високи заплати и хората заминават да работят там, просто е по сложно отколкото да си намериш работа някъде в Германия или Малта....... Та, идеята е - СЪБУДЕТЕ СЕ, НЕ СМЕ 91-а ГОДИНА , 2019-та Е ПО ПОСЛЕДНИ ДАННИ !!!!
    Last edited by Orm; 01-03-2019 at 22:58.
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  2. #182
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Значи има разлика в качеството на хората дето протестират... Тия в западна европа и САЩ са некачествени и могат да се отстрелват, докато тия във Венецуела не може... ясно.

    В Ирак ти трябва да емигрираш защото американците вече са донесли демокрацията там. Колко до това кой къде и защо емигрира, ами това дивото бягане от началото на 90те (където сте заседнали двамата с Еко) вече го няма. Има много хора, които заминават и за Русия и за по малките бивши републики. Лично аз познавам 3ма колеги, които заминаха за Русия да работя и един, който замина за Грузия. Вече всичко зависи от съвсем други неща и никой никъде не заминава завинаги... Свършиха тези времена преди 30 години, вие още не можете да се освестите. Да, по малко заминават за Русия защото е по лесно на запад. На запад нямаш нужда от трудови визи и тем подобни бюрократични спънки нямаш. И е по лесно да си намериш работа (не говорим за хамали). В индустрията която работя, руските фирми често търсят западни специялисти с опит и дават доста високи заплати и хората заминават да работят там, просто е по сложно отколкото да си намериш работа някъде в Германия или Малта....... Та, идеята е - СЪБУДЕТЕ СЕ, НЕ СМЕ 91-а ГОДИНА , 2019-та Е ПО ПОСЛЕДНИ ДАННИ !!!!
    Аз поне не съм заспивал и от как се размразихме, не съм замръзвал.
    Не случайно те питах - дали би се изнесъл към... да кажем Естония. Що не и към Румъния, Полша, Чехия....
    Аз - бих, спира ме само ЕГН. Преди 10г, ме спираше оптимизмът. Моя грешка, но не рева, наляво/надясно.
    Като казваш много хора - колко бе? Колко отиват в Русия и колко в Испания, Германия, Франция, Англия....?
    Дивото бягане спря, вярно, но ти го вкарваш в дебата, та ... не виждам що ми го натякваш. Дали се замисляш що спря?
    Хайде да видим сега - кои са жълтите жилетки.
    Всеки иска всичко веднага, не всеки може да го получи обаче. Въобще, не веднага.
    И да, Русия също пъпли напред. Тоя месец би трябвало и Мерцедеси да се произвеждат там. Смешното е че при тия ресурси едва пъпли тая икономика, а може да е на челно място, ако не бяха толкова много "русофилите".
    Независимата Лада е всъщност .... независимо Рено. Или разбираш, или не, какво ти казвам.
    След 20 тина години, може и в Ирак да има бягащи от....
    Ако някой си е въобразявал че за няколко години демокрация, една държава може да "цъфне" то това не съм аз. Много пъти го писах - светът се развива прогресивно, даже като напредваш бавно - изоставаш.
    За това и Еко даваше едни там графики на растеж.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #183
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    В Лада държавната Ростек държи 32% което е напълно нормално да упражнява контрол и да има достъп до технологии и разработки. Заводите за производство си стоят и работят в Русия. Рено само по себе си също има около 25% държавна собственост. В САЩ, Джип и Крайслер са собственост на Фиат, ама никой тук не казва че Джип е италиански автомобил. Джагуар и Ланд Ровър са собственост на индийската Тата Моторс. Ама никой не казва че Джагуар е индийски автомобил.

  4. #184
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Е точно по времето на Виденов ли реши да бягаш? Не видя ли "светлото бъдеще", очертано от "Партията"?
    Не изчаках няколко години да се насладя на безобразията на Костов и компания. Това ми дойде малко в повече и реших да се спасявам.

  5. #185
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Орм-чо, като говориш за "носенето на демокрация", що не споменеш и Япония? Ами Южна Корея? Ами западна Европа?

    Лично аз не искам да бягам никъде, защото виждам, че и тук има живот и той върви към по-добро.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #186
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Орм-чо, като говориш за "носенето на демокрация", що не споменеш и Япония? Ами Южна Корея? Ами западна Европа?

    Лично аз не искам да бягам никъде, защото виждам, че и тук има живот и той върви към по-добро.
    Защото говорим за след разпада на съюза. Ако говорим за след 2та световна пак руснаците са построили половин европа американците другата половина. А че последните 10-15 години соца изостана зверски е факт, няма как да се спори. Може да се спори за причините, ама не е интересно Щото вие ще кажете че е заради режима, аз ще кажа че е заради предателството на Горби..... Ще кажа - вижте Китай и как така 50 години се развиваха почти еднакво и изведнъж всичко се срина.... И после ще кажете що не бягаш в Русия и защо Павлин е в Америка...... А и ще плеснете някоя графика ..
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  7. #187
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Брей, как го сучеш, само и само да избягаш от въпроса.

    А въпросът беше за онези дето "носят демокрация".

    Така като гледам, крайният резултат зависи не толкова от демократизаторите, колкото от демократизираните.

    Накратко - очевадно не подлежат в еднаква степен на демократизация японецът и иракчанинът.
    Last edited by ecotronic; 02-03-2019 at 20:22.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #188
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Брей, как го сучеш, само и само да избягаш от въпроса.

    А въпросът беше за онези дето "носят демокрация".

    Така като гледам, крайният резултат зависи не толкова от демократизаторите, колкото от демократизираните.

    Накратко - очевадно не подлежат в еднаква степен на демократизация японецът и иракчанинът.
    Та нали е в това цялата работа, всеки народ си е пернат на някъде. Не може всички да живеят по правилата на един.
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  9. #189
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Като говорите за демокрация, тя цел ли е или средство?
    Отговорете ми на тоя въпрос !
    Защо хората бягат на запад, а не на изток?!
    Корените са във времето след втората световна война. Започва студената и правилата се променят.
    Първата победа на запада е убийството на Сталин, а след него и на Берия. Идва "Великия Застой" и СССР се вмирисва. Въпреки всичко жизненото равнище се покачва неимоверно много. Започва състезанието между Изтока и Запада.
    Ето защо, 60-те и 70-те години са рай за обикновения човек и на изток и на запад. Достъпни за всеки са здравеопазване, образование, а кредитните идиотщини са непознати в сегашният им вид. Задлъжнялостта е непозната.
    Това продължава до Тачър и Рейгън. Започва Остеритетът.
    Никой, дори на запад не са си представяли, че СССР ще се разпадне.
    Обаче се разпада и започва колонизацията ни. Признаците са налице:
    Унищожаване на икономиката
    От това бягство на хората в метрополията- там те работят за тяхните пенсионери и.....
    Намаляване на популацията на колонизираните до ниво, което е необходимо за добивната промишленост, но недостатъчно за да се противопоставят.
    Отварянето на границите е част от процеса. Били сме в много по-тежко състояние, но младата кръв ни е вдигала само за 10-15 години. свободата на придвижването е най-големият ни бич и е измислен не случайно. Всичко останало е просто словоблудие.
    Та демокрацията средство ли е или цел?!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #190
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Зя някои (повечето) е цел, за някои - средство.

    Каквото и да е демокрацията, няма нищо по-добро от нея, което да е измислено, към настоящия момент.

    Историята показва, че тоталитаризмът рухва, рано или късно.

    За демокрацията, все още, не се наблюдава подобна закономерност.

    Като отчетем и прогресивната природа на човека, изводът е доволно ясен.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #191
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    ............
    чей че съм чел стар коментар
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #192
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    В Лада държавната Ростек държи 32% което е напълно нормално да упражнява контрол и да има достъп до технологии и разработки. Заводите за производство си стоят и работят в Русия. Рено само по себе си също има около 25% държавна собственост. В САЩ, Джип и Крайслер са собственост на Фиат, ама никой тук не казва че Джип е италиански автомобил. Джагуар и Ланд Ровър са собственост на индийската Тата Моторс. Ама никой не казва че Джагуар е индийски автомобил.
    С тия 30 процента Павлинчо, държавата контролира единствено..... цветът на перушината но косовете.
    Никой тук не казва че Джип е италиански, щото никой тук няма нужда да доказва че западът е развит.
    Лада си е руско производсъво, а и не само тя. Целта беше, да ти обърна внимание на фактът че няма шанс, постсоциалистическо производство, работило в изкуствена среда да оцелее в пазарна икономика.
    Оцеляха само тия, които и в ония времена имаха пазари извън СИВ. Останалите които все още ги има като марки, бяха изкупени от западните фирми с тоя профил и модернизирани. Добре казваш че Рено е с държавно участие, ама не казваш - защо. Те французите три пъти вадят от фалит и държавна корабостроителница, но си имат причина да го правят.
    Самият факт, че американски автопроизводители, стават собственост на европейски фирми, нещо говори ли ти?

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Защото говорим за след разпада на съюза. Ако говорим за след 2та световна пак руснаците са построили половин европа американците другата половина.
    Абе не е баш така. Самите народи си построиха държавите наново. С помоща на двете посочени супер сили. Подробностите са важни, щото пряко касаят качеството на построеното.

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    А че последните 10-15 години соца изостана зверски е факт, няма как да се спори. Може да се спори за причините, ама не е интересно Щото вие ще кажете че е заради режима, аз ще кажа че е заради предателството на Горби.
    Ами тук почва да става смешно вече. Да разправяш че след като 40г един соц завод не е мръднал, последните 10 тина г, точно когато се правеха опити за спасяване с модернизация са фатални е абсурдно. Просто е бе! Държавата не става за стопанин! Нито тук, нито където и да е. В Китай социализмът е токова социализъм, колкото Павлинчо - американец.

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Като говорите за демокрация, тя цел ли е или средство?
    Когато отсъства е цел. После става средство. Крайната цел - по добър живот.
    След като половин Европа си прави експертименти, недвусмислено може да се твърди - няма алтернатива. Разни популисти налазиха и развитият свят, твърдящи нещо различно. Резултатите не закъсняха.
    Last edited by ivan dimitrov; 05-03-2019 at 16:28.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  13. #193
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Аз да попитам, понеже еволюираме към по-добро Родител 1 и Родител 2, логично е един ден хетеросексуалните да останем малцинство.Тогава педерасите за да не се чувстваме обидени като малцинство ще въведат ли пак Мама и Тати..Ха, сетих се, наскоро гледах един трейлър и установих че всъщност викингите са били чернокожи.

    Комунизма в Китай е толкова комунизъм колкото Павлин американец, а демокрацията е толкова демокрация колкото аз съм евреин.Демокрацията е икономически фашизъм.Подлагаш на санкции определена страна, съсипваш и икономиката и после и пращаш хуманитарни помощи.Само щото демократично не признаваш правото на избор на народа и различен от твоя икономически интерес..Гледам и Бойко прогресира - от Белене е гьол преди няколко години сега е важен енергиен обект, изведнъж се загрижи че тръбите ни щели да останат сухи.Е нали щеше да докара азерски иракски египетски хамерикански втечнен газ.Е какво докара.Всичките евроатлантици са не комунисти а конюнктурни членове на БКП, ДКМС и ДС.Държавата била лош стопанин!Коя е държавата, анонимна административна единица или орган на управление воглаве с горе споменатите демократи - Костов, орешарски Корнелия Бойко Цецо и прочие списъка е дълъг.Както каза бат Бойко - спасиба галяма.............балъци.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #194
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Аз да попитам, понеже еволюираме към по-добро Родител 1 и Родител 2, логично е един ден хетеросексуалните да останем малцинство.Тогава педерасите за да не се чувстваме обидени като малцинство ще въведат ли пак Мама и Тати..Ха, сетих се, наскоро гледах един трейлър и установих че всъщност викингите са били чернокожи.

    Комунизма в Китай е толкова комунизъм колкото Павлин американец, а демокрацията е толкова демокрация колкото аз съм евреин.Демокрацията е икономически фашизъм.Подлагаш на санкции определена страна, съсипваш и икономиката и после и пращаш хуманитарни помощи.Само щото демократично не признаваш правото на избор на народа и различен от твоя икономически интерес..Гледам и Бойко прогресира - от Белене е гьол преди няколко години сега е важен енергиен обект, изведнъж се загрижи че тръбите ни щели да останат сухи.Е нали щеше да докара азерски иракски египетски хамерикански втечнен газ.Е какво докара.Всичките евроатлантици са не комунисти а конюнктурни членове на БКП, ДКМС и ДС.Държавата била лош стопанин!Коя е държавата, анонимна административна единица или орган на управление воглаве с горе споменатите демократи - Костов, орешарски Корнелия Бойко Цецо и прочие списъка е дълъг.Както каза бат Бойко - спасиба галяма.............балъци.
    Ами то....какво друго да питаш я!
    Аз не съм гадател, нито имам връзка с паралелни реалности та да дам отговор за хипотетична ситуация.
    По каква логика, родител 1 и родител 2 ще направят хетеросексуалните малцинство, ми е абсолютно неясно.
    Обаче ми е ясно че един урод, преди няколко дни уби млада жена. Щото... нали е хетеросексуален традиционалист.....тати.....
    Тоест - казваш че само Путин може да казва какви права имат народите или....?
    Много ми е трудно да ти следя мисълта.
    Ти, дето искаше да трепеш, да ми говориш за фашизъм е малко несериозно.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #195
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Засега виждам че само САЩ решават къде има или няма демокрация.Да ти давам ли примери.Тоя стар спор няма да го водя на наво.Очевидно форума е единственото място дето можеш да си бръщолевиш.Гьобелс го е казал - дайте ми медиите и ще превърна коя да е нация в стадо свине.Пий още една ракия и може да ми схванеш мисълта.То зер на друго място събеседници нямате.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 13 of 23 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •