Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54

Thread: Скъсах подгревна свещ в главата

  1. #1
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default Скъсах подгревна свещ в главата

    Днес замерих свещите и видях че на 2 и 3 цилиндър свещите не работят. Свалих на 2 цилиндър свещта без проблем но на 3 цилиндър като започнах да развивам свещта тя започна да скърца при развиване. Напръсках с WD40 и нищо, налях в гнездото нафта и при опита да отвия скъсах свещта под резбата. Свещта се разви но веднага под резбата се скъса и в главата остана само основата. Говорих с мой познат с автосервиз и ми каза че щом съм развил резбата е по малкият проблем. Каза да карам без да се притеснявам и рано или късно налягането ще изхвърли останалата част от свещта. Даде ми един ключ за свещи и свещта да ги сложа в жабката и когато останалата част падне да завия новата свещ и да карам.


    Дайте съвет как да процедирам в такъв случай...или да изчакам това което ми каза майстора.


    Става въпрос за Алфата от подписа ми.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

  2. #2
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    на мен ми се случи същото,точно както ти е казал майстора стана, покарах една седмица и налягането я извади.
    Brera 2.0jtdm 170hp

  3. #3
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Ай стига бе.....ебати, това за първи път го чувам...да я изхвърли.........скъсал си електрода...по вероятно да падне вътре в цилиндъра, отколкото да го изхвърли....това да не е картечница, тя е запекла от нагара, който е образуван около електрода, заради ненавремената смяна, след като е изгоряла.....как си ги представяте тия неща.....ефекта да я изтреляш навън е минимален...не си го представям.........
    Или сваляш дюзата и от там с камера и магнит се опитваш да я извадиш, или цялата глава долоу...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ай стига бе.....ебати, това за първи път го чувам...да я изхвърли.........скъсал си електрода...по вероятно да падне вътре в цилиндъра, отколкото да го изхвърли....това да не е картечница, тя е запекла от нагара, който е образуван около електрода, заради ненавремената смяна, след като е изгоряла.....как си ги представяте тия неща.....ефекта да я изтреляш навън е минимален...не си го представям.........
    Или сваляш дюзата и от там с камера и магнит се опитваш да я извадиш, или цялата глава долоу...
    Или с въздух от компресор пак през отвора на дюзата при затворени клапани
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5

    Default

    Пръскайте предварително с wd40 или подобна смазка- поне 2 пъти първи път 10/7 дни преди смяната на свещите и втори път вечерта преди деня на смяната на свещите.

    Това е достатъчно за нормалното безпроблемно отвиване на свещите.
    Last edited by alfa racer GTA; 06-02-2019 at 09:41.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    А още по-добре е преди да ги навиете да ги намажете с противозаклинваща паста.

    https://www.kammarton.com/продукти/и...b-8009---454-g


    Ето нещо подходящо. С него мажа общо взето всичко.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7

    Default

    Като си купиш оригинални свещи даже ти дават и едно малко пакетче грес, да им намажеш резбите

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Като си купиш оригинални свещи даже ти дават и едно малко пакетче грес, да им намажеш резбите
    Сигурно. Аз мажа дори лагерите на главините, шарнирите, гайките на каретата.....
    После няма охххххх.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9

    Default

    А още по-добре е преди да ги навиете да ги намажете с противозаклинваща паста.

    https://www.kammarton.com/продукти/и...b-8009---454-g


    Ето нещо подходящо. С него мажа общо взето всичко.
    Писах за не намазалите с такива пасти/греси.

    =======================
    Да, по-хубаво е.

    Ама защо нямат цена на тази паста?

    Отделно мислех, че се мажат с медна паста/грес - става и за спирачни апарати и за свещи- издържа до 1200 градуса по целзии.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #10

  11. #11
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Виртуални съчинения....някой, който е оправял съответният проблем.....нека да сподели...иначе бля, бля......ама дали се получава, от това дето казвате.............много лесно е да подведем някой....а след това сорри...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Виртуални съчинения....някой, който е оправял съответният проблем.....нека да сподели...иначе бля, бля......ама дали се получава, от това дето казвате.............много лесно е да подведем някой....а след това сорри...
    Е ми нали знаеш, пишат хора, които никога не са вадили свещи. ''Напръскай го с ВД40 две седмици преди това и после вечерта преди това'' Доста забавно, това ВД за никакъв чеп не става. И се изпарява и гори лесно и никакво проникакване няма в резбата. Като запалиш и от топлината изчезва за минути и за какво да го пръскаш две седмии по-рано?
    Или че свещите се скапвали и раздували когато не работят и не се сменят навреме, пълни глупости. Карах с моите изгорели около 8 години, да 8, щото си палеше. Ще ти ги снимам, изглеждат като нови външно.
    Единственото правилно е да се мажат преди монтажа и като се свалят- много внимателно, като танго две напред едно назад иначе като се скъсат, което се случва разбира се, добрите сервизи ги вадят срещу доста пари, не чакат да изхвръкнат.
    Last edited by lordliness; 06-02-2019 at 20:45.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Е ми нали знаеш, пишат хора, които никога не са вадили свещи. ''Напръскай го с ВД40 две седмици преди това и после вечерта преди това'' Доста забавно, това ВД за никакъв чеп не става. И се изпарява и гори лесно и никакво проникакване няма в резбата. Като запалиш и от топлината изчезва за минути и за какво да го пръскаш две седмии по-рано?
    Или че свещите се скапвали и раздували когато не работят и не се сменят навреме, пълни глупости. Карах с моите изгорели около 8 години, да 8, щото си палеше. Ще ти ги снимам, изглеждат като нови външно.
    Единственото правилно е да се мажат преди монтажа и като се свалят- много внимателно, като танго две напред едно назад иначе като се скъсат, което се случва разбира се, добрите сервизи ги вадят срещу доста пари, не чакат да изхвръкнат.
    Тука малко с халуминиевата глава не съм съгласен, като въртиш напред назад, така убаво завлича че после става олеле мале. тръгне ли веднъж развиваш без да спираш, че скине ли се, набиваш навътре после дюзата долу и с магнита вадиш парче по парче.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Тука малко с халуминиевата глава не съм съгласен, като въртиш напред назад, така убаво завлича че после става олеле мале. тръгне ли веднъж развиваш без да спираш, че скине ли се, набиваш навътре после дюзата долу и с магнита вадиш парче по парче.
    Спор няма, алуминият е ужасен материал за резби, дори
    инструментите, които правят резбите в новите детайли са доста специални и със специални покрития.
    Ама тръгне ли да се къса нещо, каквото и да правиш спиране няма, скоро скъсах болт на ЕГР, в момента в който скръцна и ми стана ясно какво ме чака
    Свещите се вадят най- добре при леко топъл двигател.
    И най- добре в сервиз, където механика има достатъчно опит и усет на ръката, тя е като динамометричен ключ . Не случайно цената за смяна на свещ почва от 10 лв. нагоре.
    Това не е работа за любители и после като я скъсат изпадат в паника
    Скъпо е но по- добре в сервиз, поне аз предпочитам да не се занимавам лично с тези свещи
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #15
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    С каквито и лубриканти да мажете, файда няма......при 90% се къса електрода, а не резбата.....другата седмица ще ми сменят една такава свещ, която е изгоряла преди 40 хил...км.....поне така ми каза предишният собственик....та ще пиша как е минала процедурата......не, че колата не пали и при -15 градуса, но ме дразни индикацията, и не ми се нрави нещо да не е уред ...

    ---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 22:05 ----------

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Тука малко с халуминиевата глава не съм съгласен, като въртиш напред назад, така убаво завлича че после става олеле мале. тръгне ли веднъж развиваш без да спираш, че скине ли се, набиваш навътре после дюзата долу и с магнита вадиш парче по парче.
    Я кажи за налягането, оти аз мисля да настържа барут от клечки за кибрит в цилиндъра, за да я издухам по бързо ако се скъса, а не да карам една седмица....)
    Last edited by Бобби; 08-02-2019 at 01:12.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •