Results 1 to 15 of 54

Thread: Скъсах подгревна свещ в главата

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default Скъсах подгревна свещ в главата

    Днес замерих свещите и видях че на 2 и 3 цилиндър свещите не работят. Свалих на 2 цилиндър свещта без проблем но на 3 цилиндър като започнах да развивам свещта тя започна да скърца при развиване. Напръсках с WD40 и нищо, налях в гнездото нафта и при опита да отвия скъсах свещта под резбата. Свещта се разви но веднага под резбата се скъса и в главата остана само основата. Говорих с мой познат с автосервиз и ми каза че щом съм развил резбата е по малкият проблем. Каза да карам без да се притеснявам и рано или късно налягането ще изхвърли останалата част от свещта. Даде ми един ключ за свещи и свещта да ги сложа в жабката и когато останалата част падне да завия новата свещ и да карам.


    Дайте съвет как да процедирам в такъв случай...или да изчакам това което ми каза майстора.


    Става въпрос за Алфата от подписа ми.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

  2. #2
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    на мен ми се случи същото,точно както ти е казал майстора стана, покарах една седмица и налягането я извади.
    Brera 2.0jtdm 170hp

  3. #3
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Ай стига бе.....ебати, това за първи път го чувам...да я изхвърли.........скъсал си електрода...по вероятно да падне вътре в цилиндъра, отколкото да го изхвърли....това да не е картечница, тя е запекла от нагара, който е образуван около електрода, заради ненавремената смяна, след като е изгоряла.....как си ги представяте тия неща.....ефекта да я изтреляш навън е минимален...не си го представям.........
    Или сваляш дюзата и от там с камера и магнит се опитваш да я извадиш, или цялата глава долоу...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ай стига бе.....ебати, това за първи път го чувам...да я изхвърли.........скъсал си електрода...по вероятно да падне вътре в цилиндъра, отколкото да го изхвърли....това да не е картечница, тя е запекла от нагара, който е образуван около електрода, заради ненавремената смяна, след като е изгоряла.....как си ги представяте тия неща.....ефекта да я изтреляш навън е минимален...не си го представям.........
    Или сваляш дюзата и от там с камера и магнит се опитваш да я извадиш, или цялата глава долоу...
    Или с въздух от компресор пак през отвора на дюзата при затворени клапани
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5

    Default

    Пръскайте предварително с wd40 или подобна смазка- поне 2 пъти първи път 10/7 дни преди смяната на свещите и втори път вечерта преди деня на смяната на свещите.

    Това е достатъчно за нормалното безпроблемно отвиване на свещите.
    Last edited by alfa racer GTA; 06-02-2019 at 08:41.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    А още по-добре е преди да ги навиете да ги намажете с противозаклинваща паста.

    https://www.kammarton.com/продукти/и...b-8009---454-g


    Ето нещо подходящо. С него мажа общо взето всичко.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •