Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 54

Thread: Скъсах подгревна свещ в главата

  1. #31
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default

    Ето това на снимката ограденото в червено се разви и излезе, останалата част си остана в главата. Няма как да падне свещта вътре и да я извадя през дюзата. Защото електрода и корпуса който остана в главата е дълъг 10 см. плюс 5-6 см. главата...Та за да извадя през дюзата ще трябва буталото да направи ход надолу поне 18 см.. а то не прави.


    В моят случай или сваляне на главата или налягането да я изхвърли.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails svesht.jpg  
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

  2. #32
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by miraco View Post
    Ето това на снимката ограденото в червено се разви и излезе, останалата част си остана в главата. Няма как да падне свещта вътре и да я извадя през дюзата. Защото електрода и корпуса който остана в главата е дълъг 10 см. плюс 5-6 см. главата...Та за да извадя през дюзата ще трябва буталото да направи ход надолу поне 18 см.. а то не прави.


    В моят случай или сваляне на главата или налягането да я изхвърли.
    Тука трябва да се изкаже някой с опит...тоез от добрите механици...ама дали ще го направи не знам....те работят за пари....

    ---------- Post added at 22:57 ---------- Previous post was at 22:54 ----------

    ...има известна логика в това дето очакваш....ама то не куршум, то си е цяло копие.....колко време си карал с изгоряла свещ.....на мен на 147-та бяха минати 40 хил. км....и механикат ми я разви с зор....така сподели, не съм присъствал на операцията....но никога не ме е лъгал....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #33
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by miraco View Post
    Ето това на снимката ограденото в червено се разви и излезе, останалата част си остана в главата. Няма как да падне свещта вътре и да я извадя през дюзата. Защото електрода и корпуса който остана в главата е дълъг 10 см. плюс 5-6 см. главата...Та за да извадя през дюзата ще трябва буталото да направи ход надолу поне 18 см.. а то не прави.


    В моят случай или сваляне на главата или налягането да я изхвърли.
    Налягането може да я изхвърли, но може и да си я засмуче и да стане мазало!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Налягането може да я изхвърли, но може и да си я засмуче и да стане мазало!
    Няма да я засмуче. Как точно си представяш, че ще стане?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #35
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Няма да я засмуче. Как точно си представяш, че ще стане?
    Нагори-надолу и се разхлабва. 1;100 ще изхвърчи, но :
    Заклинва в такт "работен" и "продухване", после се охлабва и в "засмукване"... Ами засмуква го.
    Ако нещо може да се преебе, то непременно ще се преебе"
    Закон на Мърфи!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Нагори-надолу и се разхлабва. 1;100 ще изхвърчи, но :
    Заклинва в такт "работен" и "продухване", после се охлабва и в "засмукване"... Ами засмуква го.
    Ако нещо може да се преебе, то непременно ще се преебе"
    Закон на Мърфи!
    Цъ.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #37
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Цъ.
    Мъ!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Налягането може да я изхвърли, но може и да си я засмуче и да стане мазало!
    Дизел и вакуум? Ивеееее

    ---------- Post added at 06:08 ---------- Previous post was at 06:06 ----------

    Quote Originally Posted by miraco View Post
    Ето това на снимката ограденото в червено се разви и излезе, останалата част си остана в главата. Няма как да падне свещта вътре и да я извадя през дюзата. Защото електрода и корпуса който остана в главата е дълъг 10 см. плюс 5-6 см. главата...Та за да извадя през дюзата ще трябва буталото да направи ход надолу поне 18 см.. а то не прави.


    В моят случай или сваляне на главата или налягането да я изхвърли.
    карай, ще изхвърчи. Няма да ти пробие капака. И пак - сипи спирачна течност

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Мъ!
    Помисли пак добре, подсказвам- сигурно си чувал, че повечето неща вървят по пътя на най-малкото съпротивление. Включително и твоите мисли в конкретния случай.
    Също така да падне вътре по някаква причина и да го засмуче са различни неща. Давам ти възможност за изход- ако падне вътре по някакви причини съм съгласен, че може да падне от гравитацията, не от друго
    Колкото до издухването, конкретно за тази свещ е под 0,001% да стане.
    Last edited by lordliness; 24-02-2019 at 09:03.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #40
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Попово
    Posts
    79

    Default

    Quote Originally Posted by miraco View Post
    Ето това на снимката ограденото в червено се разви и излезе, останалата част си остана в главата. Няма как да падне свещта вътре и да я извадя през дюзата. Защото електрода и корпуса който остана в главата е дълъг 10 см. плюс 5-6 см. главата...Та за да извадя през дюзата ще трябва буталото да направи ход надолу поне 18 см.. а то не прави.


    В моят случай или сваляне на главата или налягането да я изхвърли.
    Шпилката на електрода цяла ли е, или и тя е скъсана?

  11. #41
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default

    Шпилката на електрода е цяла и единствено тя стърчи от главата, около 2 см. се подава над главата. Опитах с клещи да издърпам свещта като хванах шпилката но после се отказах да не я скъсам и нея.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

  12. #42
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Тоя казус се превърна, като онова предаване..."ловци на митове"....1,9 кубически сънтиметра площ, при налягане някъде към 16 атмосфери, дали ще може да изстреля тая свещ......?......при един колега се е получило, според негови твърдения.....другият го очаква........ебати не знам.....има вариант, но и може да попадне вътре и въпреки хода на буталото да се натроши като солета.....тъпо е да гледаме, какво ще стане виртуално...реално технически се решава проблема....

    ---------- Post added at 15:17 ---------- Previous post was at 15:12 ----------

    п.п...имаме нагар в/у електрода, който е запечатил....и по вероятно е да попадне вътре според мен....образувало се е нещо като шапка, която няма как да мине през отвора....затова и попитах, колко време е карано с изгоряла, ама отговор не получих......то и има много други фактори...ама няма как да ги знаем...при мен след 40 хил. км. каране с изгоряла сещ, се отви, чрез опит на майстора....и то с не приетото танго, две напред, едно назад....явно механика ми има усет.....за пореден път казвам...и аз мога....ама нямам нужният инструмент, практика и т.н...а да чакам чудото да стане...е немам нерви...)
    Last edited by Бобби; 24-02-2019 at 18:32.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #43
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Попово
    Posts
    79

    Default

    При мен беше същата история.Карах колата една седмица,пръсках с вд–40,газ,кореселин и не изкочи.Накрая взех си спрей за запекли подгревни свещи и с него, по няколко пъти на ден, в продължение на 2-3 дни.През това време си оправих резбата на шпилката,защото и аз като теб я дърпах с клещите.На шпилка 8мм.от едната страна направих отвор с вътрешна резба М4/ако не се лъжа/.И така завиваш тази шпилка на шпилката на електрода,трябва да бъде завита максимално добре.Нанизваш дълъг камък от гидоре,17-19мм. И с помоща на гайка,завита на помощната шпилка започваш да издърпваш електрода.

  14. #44
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Всичко това са "майсторлъци". До сега да беше свалил главата и да не ти стърчеше косата.
    Иначе добре е да вървиш без съпротивление!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Тоя казус се превърна, като онова предаване..."ловци на митове"....1,9 кубически сънтиметра площ, при налягане някъде към 16 атмосфери, дали ще може да изстреля тая свещ......?......при един колега се е получило, според негови твърдения.....другият го очаква........ебати не знам.....има вариант, но и може да попадне вътре и въпреки хода на буталото да се натроши като солета.....тъпо е да гледаме, какво ще стане виртуално...реално технически се решава проблема....

    ---------- Post added at 15:17 ---------- Previous post was at 15:12 ----------

    п.п...имаме нагар в/у електрода, който е запечатил....и по вероятно е да попадне вътре според мен....образувало се е нещо като шапка, която няма как да мине през отвора....затова и попитах, колко време е карано с изгоряла, ама отговор не получих......то и има много други фактори...ама няма как да ги знаем...при мен след 40 хил. км. каране с изгоряла сещ, се отви, чрез опит на майстора....и то с не приетото танго, две напред, едно назад....явно механика ми има усет.....за пореден път казвам...и аз мога....ама нямам нужният инструмент, практика и т.н...а да чакам чудото да стане...е немам нерви...)
    Аз бях писал, поне 8 години, може и повече и много, много километри и изгорелите свещи са като нови. редовно каране с добра нафта и извън града

    ---------- Post added at 18:37 ---------- Previous post was at 18:35 ----------

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Всичко това са "майсторлъци". До сега да беше свалил главата и да не ти стърчеше косата.
    Иначе добре е да вървиш без съпротивление!
    И защо да я сваля, вадят се без сваляне на глави и без бутане вътре.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •