Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Усилен съединител и притискател за 1.9JTDM 140hp?

  1. #16

    Default

    В България освен идиоти които да ти вземат парите други няма да намериш.

    Производителите продават усилени съединители, но въпросът е дали си готов да платиш за такъв???


    https://www.sachsperformance.com/en/...ance-navigator
    Last edited by alfa racer GTA; 21-09-2019 at 18:20.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    43
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Проблемът може да не е феродото. Може да бъде и отслабнал притискателен диск.
    Рискуваш коване на феродо, монтаж, и разочарование.
    Много коли като твоята, 150 с чип са карани десетки хиляди километри с оригинален съединител.
    И на дали е повече от 180к.с. и 370Nm, да знаеш.
    https://www.squadra-tuning.nl/content/uploads/111.gif
    В момента карам една 2.4 20V мапната на 200-210к.с.
    Съединителят е LUK на 35 000км.
    Постоянно и давам пълна газ на 6-та от още от 1800-1900об. при изпреварване.
    Няма никакво ама никакво боксуване.
    Това разбира се е съвсем различен съединител спрямо този на 10V.
    Просто давам пример за пробег.
    186 к.с и 395Nm на дино, но това са подробности.
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20190922_220246.jpg 
Views:	26 
Size:	89.2 KB 
ID:	170555
    И аз се съмнявам да не би да излезе, че е от притискателя въпреки, че ги смених комплект. Смяната не ме притеснява, сам си я правя. Затова исках да пробвам с наковаване и ако не стане вече е ясно, че ще сменям пак комплект.
    Просто информативно, комплекта на Valeo беше Made in Turkey, ако има някакво значение.

  3. #18
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Ами рискувай тогава едни 4 часа труд. Не е труден наистина.
    Мога да ти дам оборотен феродов диск за наковаване, за да не ти стои колата разглобена.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    43
    Posts
    132

    Default

    Благодаря ти, няма нужда. Стария оригинален комплект си стои и мислех да изпратя неговия. Но основния въпрос е къде могат да го направят като хората?

  5. #20

    Default

    Ще споделя и моя опит с 821325. На 147 1.9 жтд 140, което беше ~190-200 коня (чипосано с друга турбина и кулер) съединителя не издържа много. Дали имаше и 10к преди да почне да приплъзва пак. Разлика в твърдостта на педала не съм усещал. Нещата се оправиха след като на този съединител смених феродото с някакво уж испанско, което държи на повече коне и не знам си какво, което струваше около 150 лв. Малко след това продадох колата, но доколкото знам не е имало проблеми.
    Също е важно да спомена, че когато махах оригиналния съединител (който не беше сменян отдавна, просто приплъзваше заради мощността) и слагах новия 821325 от сервиза ме предупредиха, че 325-цата е с по-тънко феродо. Така, че лично аз ако го правих отново това упражнение, и колата ми имаше повече от просто един чип в момента на смяната с 325-цата бих си сложил и по-яко феродо, за да си спестя бъдещи притеснения и разглобявания и пари, защото тази 325-ца не е нещо извънземно.
    Last edited by ducaticorse; 24-09-2019 at 12:54.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  6. #21
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Този номер и мит за усилен съединител тръгна от този форум.
    Много хора се хлъзнаха и монтираха така наречения усилен съединител и почти всеки от собствен опит разбра, че няма нищо усилено в него.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    43
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by ducaticorse View Post
    Ще споделя и моя опит с 821325. На 147 1.9 жтд 140, което беше ~190-200 коня (чипосано с друга турбина и кулер) съединителя не издържа много. Дали имаше и 10к преди да почне да приплъзва пак. Разлика в твърдостта на педала не съм усещал. Нещата се оправиха след като на този съединител смених феродото с някакво уж испанско, което държи на повече коне и не знам си какво, което струваше около 150 лв. Малко след това продадох колата, но доколкото знам не е имало проблеми.
    Също е важно да спомена, че когато махах оригиналния съединител (който не беше сменян отдавна, просто приплъзваше заради мощността) и слагах новия 821325 от сервиза ме предупредиха, че 325-цата е с по-тънко феродо. Така, че лично аз ако го правих отново това упражнение, и колата ми имаше повече от просто един чип в момента на смяната с 325-цата бих си сложил и по-яко феродо, за да си спестя бъдещи притеснения и разглобявания и пари, защото тази 325-ца не е нещо извънземно.
    А някаква марка или номер на това феродо можеш ли да дадеш?

  8. #23

    Default

    Не, колега, майстора ми ми го предложи и директно ми го сложи, не съм го виждал дори. Бих ти казал кой е майстора, но не искам да правя реклама, тъй като в последствие ми се промени доброто мнение за него. Даже като се замисля не знам дали изобщо е бил някакъв вносен или за такъв ми е бил представен. Аз съм сигурен, че все има място в БГ, където коват феродо за някакви бюджетни бегачки и ако им кажеш какво искаш ще ти свършат работа.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    43
    Posts
    132

    Default

    Да раздвижим малко темата. След сваляне на кутията съединителя си е като нов! Единствено има белези от боксуване по маховика. След замерване с шублера на феродовия диск на сваления съединител и на стария (предполагам оригинален феродов диск) измерих 8.0 мм за новия и 7.8мм за стария. С една дума май наистина ще се окаже, че комплекта на valeo 325 който се продава е с по тънко феродо от оригиналния за вграждане. Сега следва дилемата, да пренакова ли феродото или да сменям пак комплект защото явно и притискателя не държи както трябва.
    Проблема е, че не ми се рискува пак с Valeo, защото явно не е това за което се продава и в интернет се ширят масово оплаквания от него. Дайте мнения за другите марки LUK , Sachs (без перформанс серията, че 1000лв за съединител няма да дам). Кои номера от тях са заместител на 325, че във всеки каталог е различно. Този ми излиза като номер на SACHS 3000 951 323, но дали е правилния не се знае.

  10. #25
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Като купиш Люк или Закс, от вътре пак ще извадиш Валео.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Само аз ли съм изкарал вече малко на 100х с този 821325
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •