Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Няма връзка с компютъра

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Ура взех автомобила от сервиза. Всичко му работи както преди. Дано се закрепи за по-дълго време. Благодаря на всички за отзивите.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  2. #17

    Default

    Сега и ако обясниш какъв е бил проблема за да е полезна темата и на друг цена няма да имаш.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by Trenkata View Post
    Сега и ако обясниш какъв е бил проблема за да е полезна темата и на друг цена няма да имаш.
    Ами колега, мога само да синтезирам това което съм споделил.
    Проблема възникна една сутрин като опитах да запаля. При подаване на контакт светнаха всички светлини на таблото , но трите светлини започнаха бързо да мигат Имобилайзер, Подгрев на свещите и VDC система. Мигането наподобяваше цъкане на реле без звук. Опитах да запаля и всичко угасна без да запаля. Опитах пак всички светлини отново светнаха без да примигват. Но след подаване на контакт чека премина и останаха да светят без да мигат лампите на трите системи - имобилайзер, подгрев и VDC. Никакви индикации да запали колата. Опитах да включа диагностика, но тя не се свързваше с компютъра.
    Задърпах я до сервиза и там първо започнаха с демонтаж на компютъра. Установиха , че той е здрав и не е дефектирал. Споделих с майстора за проблема с колега , който се приближава до моя и след два дни ме уведомиха че е прекъснал кабел по който тече +12v към едно от крачетата на компа. Подали са директно на това краче +12V и лампите са изгаснали но колата не е искала да запали. Установили са че повредата е в снопа който тръгва от компа към кабината на колата. Разровили са го и са отстранили повредения кабел. Колата е започнала да функционира както преди повредата.
    Само това мога да кажа защото само това ми каза на мен майстора. Не съм присъствал за да добавя подробости. Предполагам, че колегите запознати с електрониките могат да кажат повече подробности.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  4. #19
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Честито колега. Браво и на майсторите. Дано и моят проблем се разреши скоро (от съседната активна тема).
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by Vesko84 View Post
    Честито колега. Браво и на майсторите. Дано и моят проблем се разреши скоро (от съседната активна тема).
    а дано и при теб да се окаже нещо дребно и да се реши бързо. Успех.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •