Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 61

Thread: Пролетен Алфа Ромео Уикенд - Пистов ден 7 април 2019г. Записване

  1. #46
    Най-бързата алфистка Член на клуба tsvety's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    829

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    При положение, че съм участник и съм си заплатил по-рано таксата за да не карам в случайни групи, смятам че е редно да знам принципа на сформиране, все пак затова съм си платил по рано.

    Моите уважения към колегите Правдомир Христов и Асен Харати, но мисля, че автомобили с разлика над 100кс в група според мен ще си пречим. Затова и ми беше въпроса.

    С оглед на това, че слагаш всички останали под общ знаменател с изключение на великите от първа група, изглежда доста не професионално и отново обезсмисля предварителното записване за да караме не на случаен принцип.

    Нали изкарахте списък с тези които сме платили и съответно разпределихте групите не виждам логика от цялото това нещо след като после изведнъж влизат не случайни хора в списъка и разместват останалите.
    Господин Геортиев , аз в обяснителен режим няма да влизам. Специално Ви моля, да ми говорите на ВИЕ от тук насетне. Малко уточнения
    1. Освен вас са си платили много други хора.................Включително и тези от шеста група.
    2. Вие си плащане НАЙ-ВЕЧЕ за да карате, а предварителното ви плащане ви нарежда в група ТРИ, а не в група ШЕСТ.
    3. ВИЕ не се намирате на старт от Формула 1 и едва ли сте Леклерк за да квалифицирате участниците от Първа група с ВЕЛИКИ или колегите които сте цитирали като не конкурентни
    4. НАЙ- ВАЖНОТО Е ДА СМЕ ТОЛЕРАНТНИ КАКТО В ЖИВОТА , ТАКА И НА ПИСТАТА. Сигурна съм, че колегите ще ви правят път на ПРАВАТА, където е позволено и няма да забавят устрема на вашата умопомрачително бърза кола.
    5. Ще ви помоля най-учтиво да не ми давате поуки какво е ПРОФЕСИОНАЛНО и какво не е такова. Колко пъти ви се е случило да организирате пистов ден????, че говорите така ПРОФЕСИОНАЛНО

    И само за информация колегата Асен Харати със същата кола миналата година е с време 1,17. и се е класирал на 7-мо място в генералното класиране. ВАШЕТО ВРЕМЕ КАКВО Е???



    Благодаря Ви за мнението
    Хубав и усмихнат ден
    Last edited by tsvety; 02-04-2019 at 20:00.
    Alfa romeo 146 1.9 JTD, 2000г.,105к.с.+++
    Alfa romeo 145 QV, 155 к.с.-ex love
    Alfa romeo 156 1.9 JTD 2005г. 140кс
    Alfa romeo 147 1.9 JTDm 2005г. 150кс +++
    Lancia Lybra 1.9 JTD `05 116к.с

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by tsvety View Post
    Господин Геортиев , аз в обяснителен режим няма да влизам. Специално Ви моля, да ми говорите на ВИЕ от тук насетне.
    Ти първа му отговори на "ТИ".
    Принципа няма да ти го разяснявам. Само да питам голям ли е проблема дали ще си втора или трета група.............с изключение на първа група всички останали да на равна основа и приблизително равни времена. Какво те притеснява!!!!
    Удивителни да слагам ли, или да пускам КАПС ЛОКА !!!!!!

  3. #48
    Най-бързата алфистка Член на клуба tsvety's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    829

    Default

    Да , първия ми пост е на ТИ и имам основание за това. Но след втория пост по лично моя преценка считам , че не е уместно да говоря на ТИ с господина.
    А вашия проблем какъв е?
    Alfa romeo 146 1.9 JTD, 2000г.,105к.с.+++
    Alfa romeo 145 QV, 155 к.с.-ex love
    Alfa romeo 156 1.9 JTD 2005г. 140кс
    Alfa romeo 147 1.9 JTDm 2005г. 150кс +++
    Lancia Lybra 1.9 JTD `05 116к.с

  4. #49
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    До сега единствената претенция за групите е на колегата Yavor - цитирам:

    "Клас - където ме сложите, и без това съм бавен"... Може да си вземете бележка от него!

    Така че не виждам защо имате претенции в коя ПРЕДВАРИТЕЛНА група сте изобщо, та дори и разни квалификации да пускате...
    Организаторите не правят пистов ден за първи път, и аз лично им имам доверие за това как и защо са такива групите!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  5. #50
    Запален алфист Член на клуба Чавдар's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Банкя
    Posts
    159

    Default

    "2. Вие си плащане НАЙ-ВЕЧЕ за да карате, а предварителното ви плащане ви нарежда в група ТРИ, а не в група ШЕСТ."

    Глей ся, къ ме пренебрегна в "ГРУПА ШЕСТ"
    ...... но там си ми е екстра, ще е жалко и мъчно за колегите от "ПЪРВА ГРУПА" да ги наказвам с баба
    Карайте разумно колеги, не сме на състезание за световната титла, а и "любимите" които караме не са пистови автомобили, дайте да не си разваляме празника (поне за мен е празник всяко събиране)
    Last edited by Чавдар; 02-04-2019 at 23:15.
    Alfa Romeo 164 2.0 TS Super

  6. #51
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Привет,

    Не знам дали ще има отношение или е възможно, да има други размествания, но Правдомир Христов няма да може да кара(той е записан на моята кола). Тъй като вече е платено, предлагам два варианта, ако ще са от полза на организаторите или участниците.

    Вариант 1 - Да карам два пъти и в двете групи.
    Вариант 2 - Да карам само в една от групите.

    И в двата случая да споделя, че и аз нямам претенции към групата и колите с които ще карам, и ще съм максимално толерантен към по-бързите.

    Поздрави на всички и не се напрягайте излишно
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  7. #52
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by tsvety View Post
    Господин Геортиев , аз в обяснителен режим няма да влизам. Специално Ви моля, да ми говорите на ВИЕ от тук насетне. Малко уточнения
    1. Освен вас са си платили много други хора.................Включително и тези от шеста група.
    2. Вие си плащане НАЙ-ВЕЧЕ за да карате, а предварителното ви плащане ви нарежда в група ТРИ, а не в група ШЕСТ.
    3. ВИЕ не се намирате на старт от Формула 1 и едва ли сте Леклерк за да квалифицирате участниците от Първа група с ВЕЛИКИ или колегите които сте цитирали като не конкурентни
    4. НАЙ- ВАЖНОТО Е ДА СМЕ ТОЛЕРАНТНИ КАКТО В ЖИВОТА , ТАКА И НА ПИСТАТА. Сигурна съм, че колегите ще ви правят път на ПРАВАТА, където е позволено и няма да забавят устрема на вашата умопомрачително бърза кола.
    5. Ще ви помоля най-учтиво да не ми давате поуки какво е ПРОФЕСИОНАЛНО и какво не е такова. Колко пъти ви се е случило да организирате пистов ден????, че говорите така ПРОФЕСИОНАЛНО

    И само за информация колегата Асен Харати със същата кола миналата година е с време 1,17. и се е класирал на 7-мо място в генералното класиране. ВАШЕТО ВРЕМЕ КАКВО Е???



    Благодаря Ви за мнението
    Хубав и усмихнат ден
    Когато имате желание да комуникираме формално, моля Ви старайте се да ми изписвате името правилно.
    Въпреки, че не ми отговорихте на въпроса, защото не Ви се "влизало" в "обяснителен" режим - каквото и да значи това, аз мисля, че е нужно всеки един участник да е запознат с правилата за участие и да са приложими на равно за всички.

    1. и 2. - Много добре знам за какво си плащам, но Вие продължавате да не разкривате принципа на сформиране на тези групи - което и беше първоначалният ми въпрос.

    3. От написаното, разбирам, че не мога да квалифицирам никого, понеже не карам във Формула 1 и не съм Леклерк, което е очевидно. Прилагателното "велики" го използвах заради предното Ви мнение, в което казвате, че няма значение как ще са сформирани групите след първа - за което не съм съгласен.

    4. Съгласен съм за толерантноста, но нямаше нужда да усмивате колата ми.

    5. Това не е поука, а мое лично мнение. Не съм организирал до сега пистови дни, но незнам защо организатор трябва да реагира толкова остро спрямо един обикновен въпрос.

    Смятам, че не е професионално да ме сравнявате с трети лица и да усмивате колата, като я наричате "умопомрачително бърза" при положение, че не се познаваме.

    Според мен трябва да се взема под внимание мнението на всички участници в мероприятието, за да се избегнат вероятни инциденти и да има повече усмихнати лица в дена на събитието.

    Комплименти за г-н Харати, супер време. Аз не съм карал до сега на тази писта, но опитът на един участник не се гради само от карането на едно трасе нали?

    Хубав ден и на Вас!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  8. #53
    Най-бързата алфистка Член на клуба tsvety's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    829

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Привет,

    Не знам дали ще има отношение или е възможно, да има други размествания, но Правдомир Христов няма да може да кара(той е записан на моята кола). Тъй като вече е платено, предлагам два варианта, ако ще са от полза на организаторите или участниците.

    Вариант 1 - Да карам два пъти и в двете групи.
    Вариант 2 - Да карам само в една от групите.

    И в двата случая да споделя, че и аз нямам претенции към групата и колите с които ще карам, и ще съм максимално толерантен към по-бързите.


    Поздрави на всички и не се напрягайте излишно
    Здравей приятелю
    Избора е твой, можеш да караш и в двете групи стига да искаш. Може и да караш само в едната по избор, която ти хареса. Като ако ще караш само в едната ще ти върна платените 20 лв за втори пилот
    Както прецениш. Като дойдеш за регистрация ще очаквам решението ти, за мен не е проблем.

    Поздрави и до скоро, ще се радвам да те видя отново!!!
    Alfa romeo 146 1.9 JTD, 2000г.,105к.с.+++
    Alfa romeo 145 QV, 155 к.с.-ex love
    Alfa romeo 156 1.9 JTD 2005г. 140кс
    Alfa romeo 147 1.9 JTDm 2005г. 150кс +++
    Lancia Lybra 1.9 JTD `05 116к.с

  9. #54
    Най-бързата алфистка Член на клуба tsvety's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    829

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Когато имате желание да комуникираме формално, моля Ви старайте се да ми изписвате името правилно.
    Въпреки, че не ми отговорихте на въпроса, защото не Ви се "влизало" в "обяснителен" режим - каквото и да значи това, аз мисля, че е нужно всеки един участник да е запознат с правилата за участие и да са приложими на равно за всички.

    1. и 2. - Много добре знам за какво си плащам, но Вие продължавате да не разкривате принципа на сформиране на тези групи - което и беше първоначалният ми въпрос. Извинявам се, ако не съм разбрана правилно.

    3. От написаното, разбирам, че не мога да квалифицирам никого, понеже не карам във Формула 1 и не съм Леклерк, което е очевидно. Прилагателното "велики" го използвах заради предното Ви мнение, в което казвате, че няма значение как ще са сформирани групите след първа - за което не съм съгласен.

    4. Съгласен съм за толерантноста, но нямаше нужда да усмивате колата ми.

    5. Това не е поука, а мое лично мнение. Не съм организирал до сега пистови дни, но незнам защо организатор трябва да реагира толкова остро спрямо един обикновен въпрос.

    Смятам, че не е професионално да ме сравнявате с трети лица и да усмивате колата, като я наричате "умопомрачително бърза" при положение, че не се познаваме.

    Според мен трябва да се взема под внимание мнението на всички участници в мероприятието, за да се избегнат вероятни инциденти и да има повече усмихнати лица в дена на събитието.

    Комплименти за г-н Харати, супер време. Аз не съм карал до сега на тази писта, но опитът на един участник не се гради само от карането на едно трасе нали?

    Хубав ден и на Вас!
    Господин Георгиев, изключително много се извинявам ,че съм направила правописна грешка в изписването на фамилията Ви. няма да се повтори

    Усмиването както Вие го наричате на колата ви, е продиктувано от Вашия пост, от който става ясно как колеги, които не познавате ги цитирате като коли които ще ви пречат, защото са със "над 100кс" по-малко.
    Цитирайки първа група и останалите участници имам предвид , че Втора, Трета, Четвърта та и отчасти Пета група са сравнително равностойни.
    Аз никога не бих си позволила лукса да Ви сравнявам с когото и да било, ако не го бяхте направили самия Вие, цитирайки други колеги.

    Ще си позволя да цитирам две български поговорки 1. Каквото почукало, такова се обадило. 2. Добра дума железни врати отваря
    Изводите оставят на Вас.

    Безопасността на пистата се определя от това да се изпълняват изискванията за сигурност, които надлежно ще ви бъдат разяснени на брифинга преди излизането на пистата. От поведението на участниците и тяхната лична дисциплина, а не от това в каква група сте.
    Видно е че не сте карали на писта. В този ред на мисли ще ви дам информация в аванс. Ако в хода на карането, колите в дадена група станат по-малко за да не се губи време почват да се обединяват групи. На пистата започват да излизат смесено / примерно участници от втора и трета група/ Целта е да не се губи излишно време, а да може всеки да кара доволно. Собствениците на пистата позволяват до 7-8 коли в една сесия.............. но аз съм направила групите по 5-6 участника, точно за да ви е по-спокойно и да не се настигате. Колите се пускат през интервал от време, с цел да не се настигат. А дори и да се случи /защото понякога след бърза обиколка, участниците правят бавна за да охладят/ се изпреварват на правата.

    И за да ви успокоя, има смисъл от записването и плащането ви във срок. Вече двама новозаписали се колеги с прилични коне под предния капак ще карат в неконкурентно група за тях. Но групата в която се Вие не е такава.

    Ако имате някакви запитвания ще очаквам да ми ги зададете лично, когато дойдете да ви регистрирам преди започване на брифинга и карането.

    Конете не са най-важното и основно при карането на писта, особено на писта Дракон

    Хубав ден
    Last edited by tsvety; 03-04-2019 at 11:37.
    Alfa romeo 146 1.9 JTD, 2000г.,105к.с.+++
    Alfa romeo 145 QV, 155 к.с.-ex love
    Alfa romeo 156 1.9 JTD 2005г. 140кс
    Alfa romeo 147 1.9 JTDm 2005г. 150кс +++
    Lancia Lybra 1.9 JTD `05 116к.с

  10. #55
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by tsvety View Post
    Господин Георгиев, изключително много се извинявам ,че съм направила правописна грешка в изписването на фамилията Ви. няма да се повтори

    Усмиването както Вие го наричате на колата ви, е продиктувано от Вашия пост, от който става ясно как колеги, които не познавате ги цитирате като коли които ще ви пречат, защото са със "над 100кс" по-малко.
    Цитирайки първа група и останалите участници имам предвид , че Втора, Трета, Четвърта та и отчасти Пета група са сравнително равностойни.
    Аз никога не бих си позволила лукса да Ви сравнявам с когото и да било, ако не го бяхте направили самия Ви.

    Ще си позволя да цитирам две български поговорки 1. Каквото почукало, такова се обадило. 2. Добра дума железни врати отваря
    Изводите оставят на Вас.

    Безопасността на пистата се определя от това да се изпълняват изискванията за сигурност, които надлежно ще ви бъдат разяснени на брифинга преди излизането на пистата. От поведението на участниците и тяхната лична дисциплина, а не от това в каква група сте.
    Видно е че не сте карали на писта. В този ред на мисли ще ви дам информация в аванс. Ако в хода на карането, колите в дадена група станат по-малко за да не се губи време почват да се обединяват групи. На пистата започват да излизат смесено / примерно участници от втора и трета група/ Целта е да не се губи излишно време, а да може всеки да кара доволно. Собствениците на пистата позволяват до 7-8 коли в една сесия.............. но аз съм направила групите по 5-6 участника, точно за да ви е по-спокойно и да не се настигате. Колите се пускат през интервал от време, с цел да не се настигат. А дори и да се случи /защото понякога след бърза обиколка, участниците правят бавна за да охладят/ се изпреварват на правата.

    И за да ви успокоя, има смисъл от записването и плащането ви във срок. Вече двама новозаписали се колеги с прилични коне под предния капак ще карат в неконкурентно група за тях. Но групата в която се Вие не е такава.

    Ако имате някакви запитвания ще очаквам да ми ги зададете лично, когато дойдете да ви регистрирам преди започване на брифинга и карането.

    Конете не са най-важното и основно при карането на писта, особено на писта Дракон

    Хубав ден
    Благодаря Ви за отговора, ще взема поука от цитираните поговорки и ще се радвам да се запознаем при регистрацията на трасето.

    Успешен ден!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  11. #56
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Quote Originally Posted by Чавдар View Post
    Глей ся, къ ме пренебрегна в "ГРУПА ШЕСТ"
    Направо си ни шкартираха в последната група, колега. Ама то и без това сме си за балканто, та не се сърдя

    Успех на всички и дано колите са здрави в края на деня!
    alfa romeo sprint 1984

  12. #57
    Най-бързата алфистка Член на клуба tsvety's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    829

    Default

    ВАЖНО!!!!
    Моля, ако някой от участниците в предстоящия трак дей е лицензиран пилот към БФАС , да се свърже с мен на ЛС!!!!
    Alfa romeo 146 1.9 JTD, 2000г.,105к.с.+++
    Alfa romeo 145 QV, 155 к.с.-ex love
    Alfa romeo 156 1.9 JTD 2005г. 140кс
    Alfa romeo 147 1.9 JTDm 2005г. 150кс +++
    Lancia Lybra 1.9 JTD `05 116к.с

  13. #58
    Най-бързата алфистка Член на клуба tsvety's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    829

    Default

    ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ!!!!
    В неделя на писта Дракон ще присъства колега с 4 точков кантар за теглене и баланс на състезателни коли!!! Ако представлява интерес за някой от участниците ще може да претегли колата си, като за повече информация ще се обръщате към колелите с това съоръжение на самата писта!!!
    Alfa romeo 146 1.9 JTD, 2000г.,105к.с.+++
    Alfa romeo 145 QV, 155 к.с.-ex love
    Alfa romeo 156 1.9 JTD 2005г. 140кс
    Alfa romeo 147 1.9 JTDm 2005г. 150кс +++
    Lancia Lybra 1.9 JTD `05 116к.с

  14. #59
    Запален алфист Член на клуба Чавдар's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Банкя
    Posts
    159

    Default

    Quote Originally Posted by boris037 View Post
    Направо си ни шкартираха в последната група, колега. Ама то и без това сме си за балканто, та не се сърдя

    Успех на всички и дано колите са здрави в края на деня!
    Баба не е за бързи обиколки, баба е за парад, а и смятам, че в нашата група, ще е много интересно така или иначе колко често се виждат Sprint-ове, 33-ки и 164-ки, които раздават ,а и в нашата група сме на годинки и трябва да се пазим повече, на младите им е лесно
    Alfa Romeo 164 2.0 TS Super

  15. #60
    Най-бързата алфистка Член на клуба tsvety's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    829

    Default

    Ето и резултатите от пистовия ден
    https://speedhive.mylaps.com/Events/1642178
    Alfa romeo 146 1.9 JTD, 2000г.,105к.с.+++
    Alfa romeo 145 QV, 155 к.с.-ex love
    Alfa romeo 156 1.9 JTD 2005г. 140кс
    Alfa romeo 147 1.9 JTDm 2005г. 150кс +++
    Lancia Lybra 1.9 JTD `05 116к.с

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •